Ruda – zajęcia tańca K-Pop

Chcesz znaleźć zajęcia tańca K-Pop w Warszawie i uczyć się od najlepszych? Przedstawiamy naszą instruktorkę Rudą! Na jej zajęciach możesz uczyć się stylu K-Pop od podstaw, poznać technikę i popularne K-Popowe choreografie, a także odkryć swój indywidualny styl i wyrażać siebie w tańcu.

Taneczne początki i droga do K-Popu

Ruda rozpoczęła naukę tańca w wieku 13 lat, zaczynając od Modern Jazzu. Ten styl pomógł jej rozwinąć swoje ciało, poczuć nad nim większą kontrolę i nauczyć się wielu podstawowych technik. To otworzyło jej drogę do dalszych przygód tanecznych. W wieku 14 lat poznała K-Pop, a rok później dołączyła do swojego pierwszego zespołu coverowego, wykonującego choreografie K-Popowe. Następnie pojechała na obóz o tej tematyce. Od tamtej pory taniec K-Pop stał się nieodłączną częścią jej życia. Dwa lata z rzędu brała udział w K-Pop Academy. Oferuje ona zajęcia tańca K-Pop, prowadzone przez zawodowych choreografów z Korei, fundowane przez Centrum Kultury Korei. Ruda uczestniczyła również w warsztatach pod okiem choreografa popularnego zespołu EXO. 

W wieku 17 lat Ruda założyła swój własny zespół coverowy, z którym kilkukrotnie organizowała warsztaty taneczne i nagrywała choreografie “in public”. Dzięki temu oswoiła się z występowaniem przed publicznością, co później pomogło jej podczas konkursów i występów na imprezach. Uczestniczyła m.in. w K-Pop Festiwalu i występowała we współpracy z innymi zespołami na konkursach K-Popowych, organizowanych na Pyrkonie i Magnificonie. Wszystkie te doświadczenia zmotywowały ją do pracy nad sobą, by mogła być jak najbardziej usatysfakcjonowana z własnych występów, mimiki oraz często wymaganej gry aktorskiej na scenie.

Styl K-Pop i taneczne inspiracje

Początkowo K-pop zainteresował Rudą ciekawymi teledyskami – niezwykłymi barwami, przejściami, a także samą fabułą – które zdecydowanie różnią się od tych prezentowanych przez amerykańskich artystów. Często pojawiają się w nich efektowne choreografie taneczne, które są tworzone od zera do każdego klipu, a później wykonywane podczas występów na żywo. Rudą zaintrygowała oryginalność tych choreografii i ilość pracy, którą trzeba wykonać, aby odpowiednio zsynchronizować grupę tancerzy, a także wiele innych sposobów, które stosują idole, aby się wyróżnić – na przykład tańczenie na rolkach lub skomplikowane elementy gimnastyki.

Ruda jest fanką starszych zespołów K-Popowych (Infinite, Vixx, Block B, Bap), ale również wczesnej twórczości BTS. Nie ogranicza się jednak tylko do nich – interesuje ją rozwój całej branży K-popu, nowe zespoły, nowe style i powstające kolaboracje.  To, co inspiruje ją do nauki tego tańca to przede wszystkim samorozwój, ciągłe poprawianie własnych umiejętności i poznawanie nowych, ciekawych ruchów. Taniec K-Pop to też idealny sposób na poprawę kondycji i wprowadzenie aktywności fizycznej do codziennego życia

K-Pop – zajęcia tańca z Rudą

K-pop jest niezwykłą mieszanką wielu stylów. Ucząc się tego tańca można stale się rozwijać i odkrywać w nim coś nowego. Na prowadzonych przez Rudą zajęciach możecie przede wszystkim dobrze się bawić, dzieląc się z innymi fanami K-Popu swoją pasją, a także rozwijać siebie i swój indywidualny styl taneczny. Nie musicie mieć wcześniejszego doświadczenia z tym tańcem – wystarczy wasza chęć nauki i zainteresowanie K-Popem. Na pewno nie będzie nudy!

Zapraszamy na zajęcia tańca K-Pop z Rudą

Chcesz uczyć się tego koreańskiego tańca od zera, odnaleźć swój własny styl i poznać innych fanów K-Popu? Wybierz zajęcia tańca K-Pop z Rudą! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź nasz grafik i media społecznościowe.

A jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem zajęć K-Pop, posłuchaj, co mówi o nich Ruda!

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.