Yunesky – Salsa

Yunesky – instruktor Salsy 

Yunesky Caballero Martínez, czyli nasz instruktor Salsy, to kubańczyk z krwi i kości. Charyzmatyczny i zawsze uśmiechnięty. Pierwszych kroków Salsy nauczył się już w wieku 4 lat w rodzinnym Camagüey. Od tego czasu Salsa towarzyszy mu każdego dnia. Nikt nie potrafi zarazić latynoską energią i optymizmem tak, jak on! W Polsce mieszka od 5 lat. W tym czasie uczestniczył w wielu tanecznych projektach i warsztatach.

Yunesky – Salsa – kurs tańca w Szkoła Tańców Karaibskich SHO

Yuneksy Salsę w Szkoła Tańców Karaibskich SHO prowadzi już od ponad roku. Jego zajęcia są przeznaczone dla wszystkich: początkujących i zaawansowanych. Nauczy Cię nie tylko kroku podstawowego Salsy, ale także innych, ciekawych kroków i figur, które można wykorzystać tańcząc solo i w parze.

 

https:/www.youtube.com/watch?v=9mrNGg6KUAU&fbclid=IwAR3xHIArZ1hXZnf-QwthTmm6EKuE0lPDHH4F8uyTs35WRuEtTfNthir5nxI

 

Szczególną uwagę przykłada do nazewnictwa kroków i figur. Zawsze krok po kroku wyjaśnia specyfikę danego ruchu. Zajęcia prowadzi po angielsku, jednak jeżeli ktoś woli podszlifować swój hiszpański ? nie ma problemu. Yunesky mówi także odrobinę po polsku, także nie ma mowy o żadnej barierze językowej! Zajęcia Salsy to przede wszystkim mnóstwo zabawy i uśmiechu. Uwaga, uwaga! Tańczymy na 1! Tak jak rodowici Kubańczycy. Co to oznacza? Przyjdź na zajęcia i przekonaj się sam! 🙂

Yunesky – Salsa – poczuj klimat gorącej Kuby

Odmiana Salsy kubańskiej, której uczy Yunesky, to Salsa Cubana. Pochodzi ona z gorącej wyspy, na której mieszają się różne kultury. Kuba jest jedną z najbardziej kulturowo bogatych wysp. Jest bogata zarówno w taniec ? obfituje w bardzo dużo gatunków tanecznych, jak i muzykę ? bo stworzyła najwięcej gatunków muzycznych na świecie! Dlatego warto zagłębić się w jej kulturę i poznać prawdziwe oblicze Kuby, bo wiele stylów, rozpowszechnionych na całym świecie, ma swoje korzenie właśnie tam. Z tego powodu Salsa kubańska jest niezwykle ważna i przydatna do tego, żeby moc zrozumieć inne style latynoskie i kubańskie. A najlepiej zacząć swoją przygodę z Salsą z Yunesky!

Salsa Cubana to taniec zarówno w parze, jak i solo. W parze głównie tańczy się figury “nudos cubanos” (supły kubańskie). A w solo ? przeróżne kroki, w które często wplata się elementy tradycyjnej rumby kubańskiej, kroki innych tańców afro oraz kroki tańców około-salsowych, jak Cha-cha, pilon, czy Mambo Cubano.

Salsa Cubana to styl, z którego narodziły się wszystkie inne odmiany Salsy na świecie. Dlatego ? jeśli już uczyć się jakiegoś stylu Salsy, to najlepiej właśnie Salsy kubańskiej. A jeśli Salsy kubańskiej to naturalnie, najlepiej u Kubańczyka, który najlepiej pokaże, jak to powinno wyglądać ? tak, jak tańczy się Salsę na Kubie.

 

Kurs tańca Salsy w szkole tańca w Warszawie! Zapisz się na zajęcia taneczne Salsy w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.