Twerk

twerk sho warszawa nauka twerku

Co to jest Twerk?

Twerk jest to styl tańca przeznaczony dla kobiet, ale zyskuje coraz większą popularność także wśród mężczyzn. Polega na rytmicznych ruchach pośladkami i biodrami w górę i dół, na boki oraz po okręgu. Opiera się także na różnego rodzaju trzęsieniach i potrząsaniach pupą. Coraz więcej z tych ruchów posiada swoje własne nazwy. Część z nich pochodzi ze stylu Dancehall Queen Style, jak wine, jggle czy drop.

Styl ten wykształcił się niedawno, jednak zyskał ogromną popularność na całym świecie. Cały czas rozwija się bardzo dynamicznie i zyskuje wiele nowych odmian, jak np. bardzo znany dziś styl Twerk in Heels.

Zajęcia Twerk są raczej dla Pań odważnych, które chcą nabrać jeszcze większej odwagi zarówno na parkiecie, jak i w życiu codziennym. W tym tańcu można poczuć się bardzo kobieco i seksownie. Z tego względu można poprawić swoją samoocenę i pewność siebie. Warto zauważyć, że od początku swojego istnienia Twerk nie narzuca tancerkom żadnej, określonej sylwetki. Nie ogranicza się do powszechnie znanej sylwetki tancerki o szczupłej talii i długich nogach. To styl przeznaczony dla kobiet o każdym rozmiarze i każdym typie figury.

Historia i pochodzenie Twerku

Twerk pochodzi z USA, choć oryginalne, pierwotne ruchy były wykonywane przez afrykanki. Jednak w Afryce tancerki zakrywały swoje pupy i nie emanowały tak seksapilem w swoim tańcu. Później w Stanach z różnych tańców afrykańskich wyodrębnił się styl, oparty na ruchach bioder i potrząsaniu pupą na wszystkie możliwe sposoby. Styl ten czerpał z Dancehall’u i innych technik.

Twerk, który dzisiaj znamy pod tą nazwą, wziął się z duetu TWERK TEAM. Rozpowszechniły go właściwie dwie tancerki. Zaczęły one nagrywać filmiki i udostępniać je na YouTube. Przez to stały się popularne, a tym samym zaraziły cały świat tym stylem. Twerk zdobył popularność również za sprawą rapera Kstylis. Artysta w swoich utworach mówi o tym, jak panie mają tańczyć i jak mają poruszać swoimi pośladkami. Jego najpopularniejsze utwory, w których „opowiada” o Twerku to „Booty me down”, „Trampoline booty”, „Strippin the walk”. Nie tylko Kstylis popularyzuje ten styl, ale także tacy wykonawcy, jak Tyga, Kid Ink czy Travis Porter.

Jak wyglądają zajęcia Twerku?

Zajęcia zaczynają się ogólną rozgrzewką całego ciała. Następnie przechodzimy do ćwiczeń wzmacniających – głównie na pośladki, uda, brzuch i ręce. Takie ćwiczenia nie są obowiązkowe, ale z pewnością ułatwiają późniejsze wykonywanie ruchów. Na zajęciach z Twerku głównie szlifuje się technikę, czyli potrząsanie pośladkami w górę i w dół, w różnych pozycjach. Podstawową pozycją jest pozycja przykucnięta z rękoma opartymi na udach.

Po rozgrzewce i ewentualnym wzmacnianiu najczęściej przechodzi się do nauki choreografii, przygotowanej wcześniej przez instruktora. Układy w tym stylu tańca polegają na wykonywaniu połączonych ze sobą ruchów twerkowych. Każdy z nich wykonuje się w odpowiedniej pozycji, tempie i rytmie dopasowanym do akcentów w muzyce. Zajęcia zazwyczaj mają określone typy zaawansowania. Jeżeli chcemy rozpocząć naukę Twerku, najlepiej zapisać się na zajęcia na poziomie początkującym, gdzie instruktor uczy techniki od podstaw. Zajęcia na wyższym poziomie oznaczają wykonywanie trudniejszych ruchów i choreografii.

Obejrzyj na video, jak wyglądają zajęcia Twerk w Szkoła Tańców Karaibskich SHO

Obejrzyj galerię

Kurs Twerk w szkole tańca w Warszawie przez cały tydzień! Zapisz się na zajęcia w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź grupy w naszym grafiku zajęć!

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.