K-Pop – Nauka tańca

K-Pop Warszawa: Odkryj w sobie koreańską gwiazdę!

Szukasz sposobu na zanurzenie się w fascynującej kulturze K-Pop? Warszawa otwiera drzwi do świata koreańskiej muzyki i choreografii! Rozpocznij naukę tańca rodem z teledysków twoich ulubionych idoli w Szkole Tańców Karaibskich SHO w Warszawie!

styl tańca k-pop warszawa

K-Pop to nie tylko muzyczny gatunek, ale prawdziwy fenomen kulturowy. Zachwycające choreografie stanowią esencję teledysków i występów na żywo, a jeszcze bardziej dopracowany wizerunek idoli K-Pop inspiruje miliony fanów na całym świecie.

Geneza K-Popu:

 • Początki K-Popu sięgają lat 90. XX wieku w Korei Południowej.
 • Pierwsze zespoły K-Pop, takie jak Seo Taiji and Boys, H.O.T. czy S.E.S., łączyły koreańską muzykę pop z elementami hip-hopu, R&B i dance.
 • Gatunek zyskał ogromną popularność w Azji Wschodniej, a następnie na całym świecie.

To właśnie styl tańca K-Pop jest esencją koreańskiej kultury. W Korei artysta K-Pop’owy przy wydaniu nowego singla, równolegle z nim wypuszcza nowe video, w którym kluczowa jest choreografia. Z tego względu południowokoreańskie gwiazdy muzyki Pop, poza rozwijaniem swoich umiejętności wokalnych, pracują mocno nad stylem tańca.

Najbardziej znani artyści K-Pop mają wypracowany całościowy, spójny wizerunek. Wyrażają swój styl nie tylko w wokalu, ale i przez taniec K-Pop oraz swój ubiór. Widać to wyraźnie w czasie występów na żywo – każdy koncert jest widowiskiem zbudowanym nie tylko scenografią, kostiumami, śpiewem, ale przede wszystkim tańcem. I to właśnie za stylem artystów K-Pop podążają fani, którzy tworząc tzw. dance covery, starają się odtwarzać ruchy z koncertów i teledysków koreańskich gwiazd. Na całym świecie powstaje coraz więcej tzw. grup K-Pop coverowych, a tańca K-Pop można uczyć się już w szkołach – nie tylko w Korei, ale także USA i coraz częściej w Polsce.

 

Styl tańca K-Pop, czyli zanurzenie w koreańskiej kulturze

Taniec K-Pop opiera się właśnie na choreografiach scenicznych koreańskich artystów. Choć nie było tak zawsze, bo we wczesnych latach taniec nie odgrywał w nim tak dużej roli. Niegdyś pełnił jedynie funkcję ozdobną, ruchy były proste i chwytliwe, dlatego fani mogli je z łatwością powtarzać. Na początku trzeciej generacji K-pop choreografia bardzo się rozrosła i stała się dość złożona. W rezultacie fanom trudno jest ją powtórzyć bez treningu tanecznego. Dlatego pojawiły się zajęcia z K-pop cover dance, czyli nauki choreografii znanych artystów K-Pop, takich jak BTS i BLACKPINK.

Charakterystyka tańca K-Pop:

 • Energiczne i dynamiczne ruchy
 • Synchronizacja i precyzja
 • Różnorodność stylów tanecznych: Hip-hop, House, Waacking, Popping, Locking, Jazz
 • Wyraziste gesty i mimika
 • Dopracowane kostiumy i rekwizyty

Ale styl tańca K-Pop to znacznie więcej niż tylko powtarzanie ruchów koreańskich gwiazd. W tańcu K-Pop cover dance nie ma miejsca na monotonię i nudę. Po pierwsze już w warstwie muzycznej mamy wiele nurtów, m.in. Dance-Pop, Hip-Hop, Electro-Pop, a nawet Jazz i Rock. A to w rezultacie przekłada się na duże zróżnicowanie tanecznego stylu K-Pop.
Znajdziemy w nim elementy zaczerpnięte z kilku nowoczesnych technik, jak Hip-Hop, House, Waacking, Popping, Locking czy nawet Jazz Funk. Dodatkowo widoczne jest rozróżnienie stylu wśród tancerek i tancerzy – bardziej złożone elementy Hip-Hop’u wykonują częściej boysbandy.

Dlaczego warto tańczyć K-Pop?

 • Poprawia kondycję fizyczną i koordynację ruchową
 • Rozwija poczucie rytmu i muzykalność
 • Kształtuje pewność siebie i umiejętność współpracy
 • Pozwala na wyrażenie siebie i swojej kreatywności
 • Jest świetną formą rozrywki i odstresowania
 • Stanowi sposób na integrację z innymi fanami K-Popu

 

styl tańca k-pop warszawa

Szkoła Tańców Karaibskich SHO oferuje zajęcia K-Pop dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Nasi doświadczeni instruktorzy to pasjonaci        K-Popu z wieloletnim doświadczeniem tanecznym i pedagogicznym.

Nauczysz się autentycznych choreografii inspirowanych teledyskami i występami idoli K-Pop. Odkryjesz bogactwo stylów tanecznych K-Popu, od energicznych rytmów po liryczne ballady. Zajęcia odbywają się w atmosferze pełnej entuzjazmu i wzajemnego wsparcia.

Dodatkowe atrakcje:

 • Organizujemy warsztaty taneczne z K-Popu
 • Wyjazdy na festiwale
 • Konkursy taneczne
 • Możliwość występów na scenie

Dołącz do nas i poczuj magię K-Popu!

Sprawdź dostępne grupy w naszym grafiku, wydarzenia i łap miejsce na zajęciach K-Pop Warszawa!

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.