Reggaeton Warszawa

Reggaeton Warszawa – na czym polega ten taniec?

reggaeton warszawa kurs tanca

 

Na czym polegają zajęcia Reggaeton Warszawa? Reggaeton to styl tańca wywodzący się z Puerto Rico. Tańczymy go głównie do muzyki o tej samej nazwie. Podstawowym elementem tego tańca są silne i krótkie ruchy klatki piersiowej oraz bioder, jak również liczne izolacje i szejki (shake’i). Reggaeton nadaje się zarówno dla Pań, jak i dla Panów. U kobiet wyzwala pokłady seksapilu, a u mężczyzn pobudza dziką naturę. Sama nazwa tego stylu tańca wywodzi się od reggae, którego elementy widoczne są w muzyce reggaetonowej. Poprawna pisownia to Reggaeton, Reggaetón lub (głównie w Hiszpanii) Reguetón, jednak często spotyka się błędną, spolszczoną pisownię: Reggeton lub Regeton.

Reggaeton Warszawa – istnieją dwie odmiany tego tańca:

  • Reggaeton choreograficzny – polega na tańczeniu kroków w określonych sekwencjach. Uczymy się go w szkołach tańca.
  • Perreo – bardzo seksowny taniec, tańczony przez kobietę i mężczyznę.

 

 

Zobacz, jak wyglądają zajęcia Reggaeton Warszawa w Szkole Tańców Karaibskich SHO

 

 

Reggaeton Warszawa – co to jest Perreo?

Słowo Perreo pochodzi od hiszpańskiego “perro”, które oznacza “pies”. Styl Perreo wywodzi się również z Puerto Rico, jednak bardzo szybko rozprzestrzenił się na większość krajów hiszpańskojęzycznych, w tym również Hiszpanię. Mężczyzna w tańcu jest zazwyczaj za kobietą, mocno przysunięty lędźwiami do pupy partnerki. Ruchy w Perreo polegają na kręceniu biodrami przez kobietę i ocieranie się o partnera.

 

reggaeton warszawa kurs tanca

 

 

Reggaeton Warszawa – historia, najlepsi wykonawcy i tancerze

Reggaeton, jako taniec i gatunek muzyczny, narodził się w Puerto Rico pod koniec lat 90. XX w. Powstał z połączenia hip-hopu, dancehallu, salsy i innych rytmów latynoskich. Podstawowym rytmem w Reggaetonie jest rytm na podstawie tzw. DEMBOW RIDDIM, który został stworzony na przełomie lat 80. i 90. przez wykonawców muzyki dancehall. Do najbardziej znanych artystów, tworzących Reggaeton należą: Daddy Yankee, Wisin Yandel, J Alvarez, J Balvin, Don Omar, Farruko czy Nicky Jam.

Do znanych w Polsce tancerzy Reggaetonu zalicza się Daniel Pancerz i Regla Hernandez (Kuba). Natomiast z różnych zakątków świata można dodać Ingę Fominykh (Rosja), Jesus Nunez (Meksyk) czy Dee Reggaetonera.

 

 

Jak wyglądają zajęcia z Reggaetonu Warszawa?

ZajęciaReggaeton Warszawa rozpoczynają się ok. 20 min. rozgrzewką i rozciąganiem ciała. To właśnie dobremu rozciągnięciu, a także izolacjom, poświęca się większość uwagi. W trakcie tego wstępu rozciągamy ręce, tułów oraz nogi. Bardzo ważne są również ćwiczenia na izolacje klatki i bioder. Następnie instruktor przechodzi do nauki kroków. Podstawową pozycją jest pozycja prosta na lekko ugiętych kolanach, która ułatwia wykonywanie kroków, podskoków oraz wymachów biodrami. Choreografie reggaetonowe polegają na danej sekwencji kroków, jaką podaje instruktor. Mogą to być ruchy klatki – “w górę”, “w dół”, na boki czy okrężne, ruchy bioder, wymachy rąk, uderzenia, akcenty czy różnego typu ruchy nóg. Zajęcia z Reggaetonu mają różne stopnie zaawansowania. Najlepiej zacząć od kursów podstawowych, gdyż można się na nich nauczyć techniki oraz wyrobić kondycję i przyzwyczaić ciało do takiego wysiłku. Warto zauważyć, że Reggaeton przez swoją skoczność, izolacje i żywiołowość jest dla początkujących osób dość intensywnym wysiłkiem.

 

Ojczyzna Reggaetonu – Puerto Rico

Puerto Rico (po polsku Portoryko) jest wyspą w Ameryce Środkowej nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Karaibskim. Należy do Wielkich Antyli i jest terytorium zależnym od Stanów Zjednoczonych. Językami urzędowymi są tam angielski i hiszpański. W Puerto Rico można zobaczyć mieszankę wielu kultur,  m.in. amerykańskiej, latynoskiej i afrykańskiej. Puerto Rico z początku było kolonią hiszpańską, dopiero później zostało oddane Stanom Zjednoczonym. Przez mieszkańców nazywane jest “Isla del Encanto”, czyli Wyspa Zauroczenia.

Cubaton – Reggaeton Cubano

Cubaton to odmiana Reggaetonu tańczona na Kubie. W zasadzie różni się tylko nazwą, choć Kubańczycy uwielbiają pokazywać różnice między Reggaetonem a Cubatonem. Uwielbiają także wstawiać do choreografii reggaetonowej różne tańce kubańskie i afrokubańskie, takie jak: salsa, timba, mambo cubano, pilón, mozambique, dengue, rumba kubańska (Guaguancó: Yambú, Guaguancó i Columbia), tańce religijne (Yoruba, Congo, Abakua) i inne. Muzyka reggaetonowa nadaje się również do tańczenia Cubatonu, choć na Kubie powstało kilka utworów typowo cubatonowych.

 

Kurs tańca Reggaeton Warszawa – Szkoła Tańców Karaibskich SHO

reggaeton warszawa sho

 

 

Szukasz zajęć Reggaeton Warszawa? Jednym z najlepszych miejsc, w którym możesz uczyć się tańca Reggaeton jest Szkoła Tańców Karaibskich SHO – wyjątkowa szkoła tańca w Warszawie.


Sprawdź wszystkie nasze zajęcia w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.