High Heels

High Heels Warszawa w Szkole Tańców Karaibskich SHO! To najbardziej kobiecy i efektowny styl tańca, nazywany po polsku tańcem na szpilkach. Możemy określić go również jako Sexy Dance na obcasach, dlatego że jest tak samo pełen zmysłowych i uwodzicielskich kocich ruchów, ale na poziomie wyżej – naszych ulubionych szpilek. Z tego też względu styl High Heels jest trudniejszy niż Sexy Dance, bo wymaga opanowania ruchów i figur na obcasach, a także większej świadomości ciała, lepszej koordynacji oraz opanowania technicznego.

High Heels Warszawa – poznaj z nami kuszenie i uwodzenie w tańcu na naszych ulubionych szpilkach. W tym stylu znajdziemy mieszankę m.in. Show Dance, Jazzu, Twerku, Dancehallu, Hip-hopu, a nawet gorących klimatów tańców latino. Dużo styli tanecznych wręcz wymaga zakładania obcasów przez tancerki, jak np. Samba brazylijska czy Flamenco, dlatego też High Heels czerpie również z tych technik.

To połączenie odważnych i wyrazistych stylów tańca sprawia, że na zajęciach High Heels Warszawa trenujemy mocno nie tylko sylwetkę, ale także uczymy się wyrażać siebie w sposób kobiecy, pewny i wyjątkowo sexy.

High Heels staje się coraz popularniejszy w Polsce, ale moda na ten styl przyszła do nas z amerykańskiej popkultury. To w Stanach po raz pierwszy widzieliśmy największe gwiazdy, jak Beyonce czy Britney Spears, które wykorzystywały tę technikę w swoich video klipach czy na scenie.

Często do tańca na szpilkach sięgają tancerki innych styli, które zakładając buty na obcasie, dodają nowej jakości do swojego stylu tańca. Stąd właśnie rosnąca popularność Twerk in Heels, Hip-hop in Heels czy Dancehall in Heels.

 

 

High Heels Warszawa – jak wyglądają zajęcia?

Na początku robimy rozgrzewkę na boso lub w butach sportowych. Później, do dalszej części zajęć, zakładamy swoje obcasy. Na zajęciach mamy bardzo dużo pracy nóg – zarówno w pionie, jak i w poziomie. W pionie, czyli podczas tzw. tańca na nogach, uczymy się kroków oraz techniki. Nauka techniki polega zarówno na praktyce seksownego poruszania się na szpilkach, ale także odpowiedniego ustawienia nóg, kostek, kolan w butach na obcasie.

Na zajęciach nie zapominamy o pracy w parterze, czyli na podłodze. W tzw. floor work na obcasach mocno pracujemy nogami, stopami i łydkami, ćwicząc m.in. liczne wymachy.

Mimo że zajęcia to przede wszystkim mocna praca nóg, staramy się uzupełniać ją pracą rąk, które stają się przeciwwagą i dopełnieniem do ruchów wykonywanych nogami.

 

Zajęcia są kierowane głównie  do Pań, ale z tego względu, że w Stanach czy innych miejscach na świecie, na zajęcia High Heels coraz częściej dołączają Panowie, nasza grupa jest otwarta na wszystkie osoby.

 

 

 

Jakie buty wybrać na zajęcia?

Po pierwsze powinniśmy wybrać buty dla nas wygodne. Wysokość obcasa jest dowolna i zależy od indywidualnych upodobań. Ważne jest jednak, aby nie przeceniać swoich możliwości. Jeśli na co dzień nie chodzimy w bardzo wysokich szpilkach, lepiej zacząć taniec na niższym obcasie.

Jeśli wybierzemy buty na platformie, będzie nam podczas tańca wygodniej i stabilniej, jednak platforma ograniczy możliwości pracy stopą (point i flex).

Najlepszym wyborem będą buty taneczne z miękką podeszwą. To w nich najlepiej będziemy mogli pracować stopą, wykonując tzw. point i flex.

Co istotne, buty dość mocno niszczą się podczas tańca, dlatego warto zwrócić na to uwagę przy wyborze idealnej pary szpilek na zajęcia.

 

High Heels Warszawa – zobacz przykładowe choreografie z kursu  w Szkole Tańców Karaibskich SHO

 

High Heels Warszawa! Kurs tańca High Heels to bardzo dobra alternatywa dla wszystkich osób, które tańczą już inny styl przez dłuższy czas i chciałyby spróbować czegoś trudniejszego bądź nadać swojemu tańcu nowej jakości.

 

high heels zajecia warszawa

Zajęcia to przede wszystkim fajny moment, kiedy wreszcie możemy założyć swoje ulubione szpilki i poczuć się jeszcze bardziej kobieco niż na innych technikach tanecznych.

 

high heels zajecia warszawa

Kurs tańca High Heels Warszawa! Zapisz się na zajęcia High Heels w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć!

Podobnym stylem do High Heels, ale niewymagającym tańca na obcasach, jest Sexy Dance.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technice Sexy Dance – zobacz tutaj.

 

 

 

 

 


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.