Diana Tokarczyk – Swing, Locking i Jazz

 

Diana Tokarczyk – Swing, Locking i Jazz, czyli kolejna nasza instruktorka orkiestra! 😀
Specjalizuje się w Lockingu oraz Authentic Jazzie. Posiada ogromne zamiłowanie do tańców funkowych, swingowych oraz afrykańskich. Diana Tokarczyk jest zwolenniczką stwierdzenia, że nie można postrzegać tańca w oderwaniu od kultury, z której się wywodzi. Jako instruktor skupia się nie tylko na technice, ale również historii danego stylu tańca. Nieustannie rozwija się zarówno praktycznie, jak i teoretycznie pochłaniając masę książek o tańcu! Zapraszamy do zagłębienia się w biografię Diany Tokarczyk! 🙂

Eliminacje w zawodach w kategorii Locking na Pay the Cost to Be the Boss 2019 w Paryżu

https:/www.youtube.com/watch?v=9927lbGA3jI&ab_channel=DianaTokarczyk

Jedna z największych miłości Diany, czyli Locking!

 

2007 rok to rozpoczęcie przygody Diany z tańcem. Wszystko to stało się w jej rodzinnym mieście – Kraśniku. Zaczynała od Hip Hopu pod okiem Pawła ?Pitzo? Mazura. W tym czasie zagłębiała się również w pokrewne style, takie jak House, Popping, Locking. Ten ostatni był miłością od pierwszego wejrzenia – Diana zakochała się w Lockingu obserwując zawody ?Three Styles Tournament? w 2007 roku. Od tamtej pory brała udział w wielu lockingowych wydarzeniach – w Polsce oraz za granicą. Swoje umiejętności rozwijała m.in. na Lock is Not a Joke Camp czy Pay the Cost to Be the Boss.

Obecnie Diana Tokarczyk stara się rozwijać polską scenę lockingową i zarażać ludzi miłością do tego stylu tańca. Udało jej się również wielokrotnie odnieść sukces w zawodach, m.in. 1 miejsce Locking 1 vs 1 na Free Styles Tournament 2017 w Kraśniku, 1 miejsce Locking 1 vs 1 na Funky Flavour Contest 2012 w Poznaniu, 1 miejsce Locking 1 vs 1 na Funky Soul Connection 2019 w Kownie.

Jest członkinią Stowarzyszenia Warszawski Funk od 2014 roku. Stowarzyszenie to zajmuje się promocją muzyki oraz kultury funkowej w Polsce i grupy tanecznej Warszawski Funk. Razem z wcześniej wymienionym zespołem, występowała m.in. na Warsaw Challenge czy Wiankach nad Wisłą. W ramach Stowarzyszenia Warszawski Funk, współtworzy także wydarzenia kulturalne i taneczne, m.in. Polski Locking (cykliczne wydarzenie mające na celu promowanie Lockingu w Polsce).

Diana Tokarczyk również w stylach Afro-house i Kuduro

 

Przygodę ze współczesnymi tańcami afrykańskimi, Diana rozpoczęła w 2015 roku, biorąc udział w festiwalu Kuduromania. Od tamtej pory zaczęła uczestniczyć w zajęciach Dúnii Pacheco, tym samym rozpoczynając pracę nad tańcami pochodzącymi z Angoli: afro-house oraz kuduro. Te dwa style wkrótce potem stały się jej nową taneczną miłością. W połowie roku 2015, Diana została finalistką zawodów Hard Ass Contest, odbywających się w ramach Kuduromanii. Rok 2016 to czas, w którym Diana wraz z ekipą Os Kokos zajęła 3 miejsce w kategorii showcase na Wolrd Best Afro Dance Championship w Berlinie. Obecnie, Diana nie jest już aktywna na scenie tańców afrykańskich, aczkolwiek nadal darzy je ogromną sympatią i do czasu do czasu z radością do nich powraca.

Authentic Jazz, Lindy Hop i Tap dance

 

Diana od dawna interesowała się taneczną erą swingu, a zatem nic w tym dziwnego, że w 2017 roku zaczęła poważnie rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku. Nadeszła pora na Authentic Jazz – kolejną miłość, która sprawiała jej podobną radość jak Locking. Ponadto Diana posiada również wiedzę oraz umiejętności praktyczne w innych stylach swingowych, m.in. lindy hop oraz tap dance. Nieustannie rozwija swój warsztat w stylu Authentic Jazz i nie tylko, biorąc udział w wielu festiwalach swingowych, np. Herräng Dance Camp, Paris Jazz Roots czy Stomp Your Feet. Również w stylu Authenitc Jazz, Diana ma swoje osiągnięcia – 2 miejsce Seaside Swing Affair 2019, Finały Lindy Hop Non Stop 2019.

Choreografia Authentic Jazz stworzona przez Dianę oraz Shineya

https:/www.youtube.com/watch?v=A27YT_MnMAg&ab_channel=DianaTokarczyk

 

Kiedy możecie spotkać Dianę oraz jej Locking i Authentic Jazz w SHO?

Cały plan zajęć z Dianą znajdziecie tutaj! 😀 Nie wahajcie się i wpadajcie! <3 Po opisie chyba widać, że warto. 😉

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.