Choreografia

Na czym polega styl Choreografia (Ragga/Dancehall/Hip-Hop/Afro)?

Choreografia – inaczej zwana New Age lub LA Style – to połączenie różnych technik tanecznych. To młody styl tańca, który rozwija się dopiero od kilku lat. Wykorzystujemy w nim kroki zaczerpnięte z technik, takich jak Hip-hop, Locking, Popping, Dancehall, Baltimore Dance czy Jerkin. Znajdziemy w nim także elementy Ragga, Dancehall i Afro.

Choreografia, w przeciwieństwie do stylów ulicznych, powstawała w studiach tanecznych. To tam przed lustrem każdy uczestnik zajęć mógł dokładnie koncentrować się na wszelkich detalach swojego ciała i precyzyjnie odtwarzać choreografie pokazywane przez instruktora. To styl silnie związany ze światem muzycznym. Dlatego też za jego ośrodek uważa się Los Angeles (stąd inna nazwa: LA Style), a ściślej – Hollywood. Choreografia daje nam inny sposób myślenia o tańcu niż style uliczne, mimo że często sama się nimi inspiruje.

 

 

Jak wyglądają zajęcia Choreografia?

W zależności od doboru muzyki i jej interpretacji, choreografie przechodzą z płynnych w bardzo wyizolowane. Mogą też zmieniać się z łagodniejszych w mocne i ciężkie. Wszystko to powoduje, że styl Choreografia daje nam nieograniczone możliwości kombinacji ruchów oraz ich dynamiki, a nam jako tancerzom – ogromne możliwości rozwoju.

Dzięki zajęciom można wypracować świetną technikę, udoskonalić ruch i poprawić dynamikę. Ponadto, instruktor przedstawia różne style, w zależności od tego, na których bazuje choreografia. To taniec komercyjny, treningi świetnie przygotowują do wyjścia na scenę. Poprzez różnorodność choreografii tancerze wczuwają się w różne role, uczą obycia i prezentacji na pokazach. Stąd też coraz bardziej powszechne stają się turnieje i konkursy choreograficzne.

 

 

Dla kogo są polecane zajęcia Choreografia?

Na zajęciach koncentrujemy się bardziej na wczuciu się w muzykę, czyli rytmice i muzykalności, a mniej na samej technice tanecznej (technice wykonywania kroków). Idziemy bardziej za tym, żeby w ruchach opowiedzieć jakąś historię, kierując się słowami, muzyką i beatem. To daje nam dużą ilość zmian ruchów i tempa. Z tego względu Choreografia będzie idealna dla osób, które znają i tańczą już jakieś style. Jednocześnie będzie niezbyt dobra dla osób, które dopiero zaczynają tańczyć. Osobom startującym polecamy bardziej zajęcia dla Początkujących od zera, które pozwalają od podstaw zapoznać się z danym stylem tańca, by następnie móc wykorzystywać go w choreografii.


Choreografia (Ragga/Dancehall/Afro Fusion) – kurs tańca Warszawa w Szkoła Tańców Karaibskich SHO! Zapisz się!

Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć!

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.