Sexy Dance

To taniec pełen tzw. “sexy move”, czyli seksownych, uwodzicielskich ruchów. To wybuchowa mieszanka różnych styli – niesamowitych figur jazzowych, dynamicznego Twerku, Dancehallu, Wackingu i Hip-hopu, a nawet Salsy i Samby. Jeśli uwielbiasz teledyski Beyonce, setki razy oglądasz filmy z serii ?Step Up? czy ?Street Dance? – te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Co to właściwie jest Sexy Dance?

Z angielskiego słowo ?sexy? oznacza seksowny, ale możemy również je przetłumaczyć jako: pociągający, apetyczny, kusicielski, zalotny, kokieteryjny, frywolny, kuszący, zmysłowy, bezpruderyjny czy nawet wart grzechu. Wszystkie te cechy ma w sobie każda z nas, a zajęcia Sexy Dance są po to, by tę kobiecość i zmysłowość wyrazić w pełni!

Sexy Dance, czyli nauka kuszenia i uwodzenia w tańcu oraz nauka tzw. ?kocich ruchów? łączy w sobie elementy różnych stylów, takich jak: show dance, burleska, tańce latino, taniec brzucha, twerk, jazz czy taniec współczesny. Dzięki tej różnorodności każde zajęcia są niepowtarzalne – niektóre dynamiczne i pełne ekspresji, a niektóre kuszące i zalotne.

Ze względu na to, że każda z wykorzystywanych na zajęciach technik jest odważna i drapieżna, poprzez ćwiczenia i naukę choreografii,  trenujemy nie tylko nasze ciała, ale i charakter. Zajęcia sprawią, że na każdej imprezie będziemy wyróżniać się z tłumu. Pozbędziemy się skrępowania oraz poczujemy się pewniej siebie we własnej skórze, wyjątkowo sexy i kobieco.

 

Kurs tańca Sexy Dance – jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, podczas której rozgrzewamy całe ciało treningiem cardio do bardzo energetycznej muzyki. Podczas tej części wzmocnimy mięśnie brzucha, ale nie będziemy wykonywać przy tym zwykłych brzuszków na podłodze. Będziemy trenować brzuch poprzez taniec oraz izolacje klatki i bioder.

Co istotne, ćwiczenia na zajęciach Sexy Dance są równie skuteczne, jak klasyczne ćwiczenia wzmacniające. Już po krótkim czasie będziemy mogły zauważyć, jak nasza sylwetka staje się smuklejsza i jak zarysowuje nam się piękna, seksi talia osy.

 

Po rozgrzewce mamy czas na rozciąganie. Uważnie i dokładnie rozciągamy wszystkie partie mięśni. Przede wszystkim szyi i barków, ponieważ to one bardzo intensywnie pracują podczas tańca. Zwracamy szczególną uwagę na zmysłową pracę bioder, klatki piersiowej oraz dłoni. Później po kolei uczymy się nowych kroków, które pojawią się w końcowej choreografii.

Ruchy, jakie ćwiczymy na zajęciach Sexy Dance to tzw. “falki”, kręcenie biodrami ósemek, a także potrząsanie biodrami i izolacje klatką. Uczymy się seksownego poruszania w dwóch poziomach – na górze, czyli na stojąco oraz w parterze – z wieloma elementami floor work, smukłych, kocich ruchów i seksownych wymachów nogami na ziemi. Aby nasz taniec był naprawdę sexy, mocno pracujemy nad kocimi, kuszącymi ruchami, aby każdy nasz krok wyglądał, jak uwodzenie i seksowne kuszenie w tańcu.

Oprócz seksi kroków uczymy się także, jak wyrazić siebie w tańcu. W tańczonej choreografii najważniejsza jest ekspresja całego ciała, ale i mimika. Uczymy się, jak przełamać bariery umysłu i w pełni oddać się muzyce oraz emocjom, jakie wyraża. Można powiedzieć nawet, że zajęcia zawierają w sobie również charakter warsztatów aktorskich.

Burleska – jedna z odmian Sexy Dance

Burleska to teatralna, kabaretowa forma tańca Sexy Dance. Jej nazwa pochodzi od włoskiego słowa “burlesco”, czyli żart, kpina, ośmieszenie. Burleska charakteryzuje się w pełni kobiecymi, zmysłowymi, wyrafinowanymi oraz pełnymi gracji ruchami. Jest lekko kokieteryjnym tańcem z nutką ironii. Atrybuty Burleski, takie jak: krzesła, kapelusze czy parasolki pojawiające się w choreografii, wykorzystują także na zajęciach Sexy Dance niektóre z naszych instruktorek. Dzięki temu na kursie możemy nauczyć się, jak utrzymać równowagę oraz jak wykonywać seksowne, kuszące, uwodzicielskie ruchy, ale tak, by nie przekraczać granicy dobrego smaku. Podczas tańca z laską i kapeluszem opanujemy podskoki, dropy, efektowne wymachy nogami i kokieteryjne ruchy show dance.

Kolejnymi odmianami stylu tańca Sexy Dance jest:

 • High Heels

  forma Sexy Dance, ale tańczona na szpilkach.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stylu High Heels – zerknij tutaj.

 • Strip Dance

  praca tylko na podłodze (floor work) i na wyższych butach, jak do pole dance.

  Więcej o Strip Dance możecie przeczytać tutaj.

Muzyka do Sexy Dance

Każde zajęcia mają swój niepowtarzalny klimat, dlatego ciężko zamknąć się w jednym stylu muzycznym. Oto kilka tytułów, które na pewno pojawią się na zajęciach:

Zmysłowe:

 • Beyoncé ? Yoncé;
 • Rihanna ? Love On The Brain;
 • Jem ? Come on closer;
 • Massive attack ? Paradise Circus;
 • Christina Aguilera ? Nasty Naughty Boy;

Pełne ekspresji:

 • En Vouge ? Free your mind;
 • Marylin Manson ? Tainted love;
 • Muse ? Feeling good;

Zalotne:

 • Queen ? Killer Queen,
 • Crazy Little Thing Called Love

Zobacz przykładowe sexy choreografie z kursu Sexy Dance w Szkole Tańców Karaibskich SHO:

https:/youtu.be/JBmgBB6Z8xs

https:/youtu.be/DVsHGAChVAg

https:/youtu.be/hL4zUhK2WXU

 

Jak przygotować się do zajęć?

 

Na zajęcia należy wybrać strój, który nie będzie krępował naszych ruchów. Najlepsze będą leginsy lub krótkie, elastyczne spodenki. Zakładamy sportowe obuwie, najlepiej buty do tańca, ale mogą też być zwykłe adidasy. Aby poczuć się jeszcze bardziej seksi, warto założyć coś, w czym będziemy się czuły kobieco.

Kurs tańca Sexy Dance znajdziesz w Szkole Tańców Karaibskich SHO ? wyjątkowej szkole tańca w Warszawie. Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.