Goorciam – Twerk, Dancehall, High Heels

 

Goorciam – Twerk, Dancehall i High Heels opanowała na 101%! Magda Górka, znana jako Goorciam, to pasjonatka, trenerka i przyjaciółka. Często zadaje prace domowe. Istotna jest dla niej technika tańca, ale przede wszystkim stawia jednak na dobre samopoczucie swoich kursantów. Możecie z nią poplotkować, pośmiać się, no i oczywiście nieźle potańczyć (a na końcu ponagrywać!). Poznajcie Magdę Górkę – “Goorciam”!

 

 

Kim tak naprawdę jest Goorciam?

 

Goorciam, czyli Magda Górka to, mówiąc w skrócie, kobieta orkiestra! Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Żywienie człowieka i ocena żywności. Praca inżynierska – oczywiście obroniona! 🙂  Profesjonalna tancerka, ale nie tylko! Poza tańcem, pracuje również jako trenerka personalna oraz instruktorka fitness. Ponadto jest pasjonatką stretchingu i pilatesu. Magda jest także członkinią formacji tanecznej Exclusive Afro Goodas. W wolnych chwilach zajmuje się udzielaniem korepetycji z języka angielskiego, a zatem może prowadzić zajęcia bez problemu również w tym języku.

Goorciam – Dancehall, Twerk, High Heels – nauczyciel wielu styli tańca

Kluczowe aspekty w  tańcu i zajęciach tanecznych według Goorciam to:

? Merytoryka i profesjonalizm – bez wiedzy, umiejętności i doświadczenia trudno być dobrym nauczycielem. Magda nie wyobraża sobie uczyć ludzi ruchów, których sama nie potrafi wykonać. Wiele godzin spędza na samodoskonaleniu siebie i swojego rzemiosła tak, aby poszerzać wiedzę i stale podnosić jakość swoich zajęć.

? Pełne zaangażowanie – szeroko pojęty ruch to jej największa pasja, a motorem napędowym pasji jest miłość do tego, co się robi. W każde zajęcia, trening czy lekcję angażuje się na 101%. Działanie na pół gwizdka mija się z celem. Tylko oddając się temu, co robisz, jesteś w stanie odkryć maximum potencjału.

? Atmosfera – dobry nauczyciel nie tylko ma wiedzę i skille, ale potrafi stworzyć przyjazne warunki dzielenia się nimi. I właśnie atmosfera, pełna akceptacji i zadowolenia z siebie, jest najważniejsza. Magdzie zależy na tym, żeby każdy kursant wychodził z zajęć z poczuciem dobrze zainwestowanego czasu, samorozwoju – wręcz z koroną na głowie. 😉

Najważniejsze wartości Goorciam – w tańcu i w życiu

 

? Autentyczność – zawsze jest sobą, nie kopiuje niczyjego stylu Dancehall, Twerk czy High Heels i ma własne metody nauczania. A do tego wytrawne poczucie humoru, więc w cenie zajęć jest mały stand-up gratis 🙂

? Świadomość swojego ciała – najważniejsza domena każdej osoby, która wykorzystuje ruch do ekspresji siebie i swojej osobowości. W końcu ciało i emocje idą ze sobą w parze. Na zajęciach rozwijana jest głównie świadomość ruchowa, tzn. sens danego ruchu i poznawanie, jaki jest jego tor oraz przebieg, jak połączyć ruch ręki i nogi tak, żeby jeden wynikał z drugiego, jakich trzeba użyć mięśni, jak zdrowo tańczyć i korzystać z potencjału ciała, aby wypuścić skumulowane emocje.

? Pewność siebie i poczucie własnej wartości – największa misją Goorciam jako nauczyciela jest to, aby kobiety uczestniczące w zajęciach zyskiwały poczucie własnej wartości, dzięki własnej ciężkiej pracy. Na zajęciach wyłączany jest krytyk znajdujący się w głowie oraz porównywanie się do innych. Every girl is a queen! 😉

 

Technika, Feeling oraz eksploracja!

 

? Technika – o tym nie ma co się rozwodzić. Absolutna podstawa i obowiązek. Trzeba ją szlifować całe życie, aby osiągnąć odpowiedni kunszt.

? Feeling i Attitude – Magda uważa, że najpiękniej zatańczoną i wypracowaną, pod względem technicznym choreografię, można ?zepsuć? tańcząc bez emocji, bez osobowości, bez oddania siebie. Technika jest ważna, ale milimetrowe niedociągnięcia można nadrobić oddziałując na emocje widza poprzez swój feeling. Nawet, jeśli tańczymy dla siebie w domu i przed lustrem. Ślepe dążenie do perfekcjonizmu odbierze nam całą przyjemność z ruchu i sprawi, że stanie się on stresującym obowiązkiem.

? Eksploracja – często mówi na zajęciach o ?pracy domowej? – i często takowe zadaje 😉 Jako nauczycielka Dancehall, Twerk czy też High Heels, najstaranniej, jak potrafi, tłumaczy ruch i daje masę wskazówek. Ale każdy musi poświęcić czas na pracę własną, żeby zrozumieć ruch, zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i mięśniowym oraz oswoić się z nim. Poza tym istnieje takie pojęcie, jak neuroplastyczność i mówi ono o zdolności naszego ciała do adaptacji do danej sytuacji. Innymi słowy – im więcej tańczysz, tym bardziej rozwijasz pamięć mięśniową.

Magda wykorzystuje ponadto ruch i taniec w tematach ważnych i społecznych. W 2020 roku, w związku ze strajkiem kobiet, przygotowała specjalny projekt wraz z kursantkami oraz innymi instruktorkami. Możecie obejrzeć go poniżej:

 

Kurs tańca z Goorciam w szkole tańca w Warszawie!

Zapisz się na zajęcia taneczne w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.