Szkoła Tańców Karaibskich

utworzone przez | Kwi 16, 2020 |

Co znaczy nazwa SalsHall Ortodox?

SALS – Pierwsze słowo SalsHall złożone jest z dwóch skrótów – Sals nawiązuje do salsy

HALL – jest końcówką słowa dancehall, czyli naszego ulubionego karaibskiego stylu tanecznego. Taniec ten pochodzi z Jamajki, gdzie jest on tańcem tzn. ulicznym, więc dancehall jest to po prostu miejsce do freestylów.

ORTODOX – oznacza silne nawiązanie do tradycji. I tu narzucają się inne style taneczne takie jak samba czy afro.

Kim jesteśmy?

Szkoła Tańców Karaibskich SalsHallOrtodox istnieje w Warszawie od 2006 roku. Naszą Szkołę wspólnie założyli Ale Camara i Nikodem Bąkowski, ludzie, którzy postanowili przenieść Karaiby do Polski.

Jako nieliczni prowadzimy warsztaty oraz kursy stacjonarne z dancehall’u, reggaeton’u, tańców afrokubańskich czy karnawałowej samby brazylijskiej.

Nasi instruktorzy często wyjeżdżają za granicę, żeby nauczyć się świeżych kroków i podszkolić się dla Ciebie. Jeździmy po całym świecie i uczymy się od najlepszych, żeby przekazywać dalej nową wiedzę.

Kursy taneczne

W SalsHall Ortodox nauczymy Cię tańczyć w stylach z wielu zakątków świata: Karaibów, Afryki, Ameryki Południowej i wielu innych.

Dancehall

Naszym ulubionym i sztandarowym kursem jest jamajski taniec Dancehall, którego uczymy w różnych stylach przez 7 dni w tygodniu! Od Męskiego Dancehallu przez Socę do Dancehall Queen Style. Często wyjeżdżamy na Jamajkę, aby przywieźć specjalnie dla Ciebie świeże kroczki!

Zarówno nasi instruktorzy jak i uczniowie zostali wyróżnieni w wielu polskich i zagranicznych konkursach.

Inne style tańca

W naszych „warszawskich karaibach” znajdziemy też Twerk, a dla bardziej ambitnych Twerk na obcasach. Jeżeli lubisz się zmęczyć zapraszamy na Reggaeton szczególnie w jego kubańskiej odmianie Cubaton. Możemy Ci również zaooferować kursy stacjonarne Afro Dance z bębnami na żywo oraz afrykańskie Azonto. Specjanie dla kobiet mamy zajęcia z Beyonce Style, cudowny Tribal oraz fitness! Wpadnij też na Breakdance dla odważnych!

Kursy muzyczne

W naszej szkole nie uczymy wyłącznie tańca, ale również gry na instrumentach!

Nasi instruktorzy zapoznają Cię z kulturą bębnów takich jak djembe, congi czy bata. Mistrzowie przekażą Ci najróżniejsze formy grania.

Warsztaty

Musimy też wspomnieć o licznych warsztatach, które staramy się regularnie prowadzić. Warsztaty przeważnie odbywają się w naszej Szkole na ulicy Kleczewskiej, ale często zdarza się, że sprowadzamy dla Ciebie znanych tancerzy m.in. z Jamajki! W roku 2015 odwiedził nas Crazy Hype i Dansa Bling!, czyli ikony dancehall’u.

Organizujemy również warsztaty z innych dziedzin niż taniec m.in z samoobrony czy stania na rękach.

Imprezy i wydarzenia

Obozy taneczne

Nasze życie jest bardzo rozbudowane i pełne wrażeń. Co roku w wakacje organizujemy obóz taneczny. Bez obaw nie ma żadnych ograniczeń wiekowych! Podczas tego czasu codziennie szkolimy i poznajemy nowe kroczki, a wieczorem wykorzystujemy to na imprezie. Pod koniec wyjazdu robimy nagrywkę dla chętnych, więc bez obaw będziesz mógł pochwalić się znajomym co potrafisz! Odwiedziliśmy już m.in Bułgarię, w tym roku pozna nas nasz Bałtyk, a za rok mamy nadzieję podbić same Karaiby!

Apel Karaibski

Chcielibyśmy opowiedzieć Ci też trochę o Apelu Karaibskim. Jest to podsumowanie całego semestru tanecznego, odbywa się dwa razy w roku – raz zimą i raz latem. Na tą wspaniałą imprezę jedzie cała Szkoła i nie tylko. Kursanci wraz z instruktorami pokazują czego nauczyli się przez cały semestr. Ponadto jeżeli chcesz możesz sam stworzyć choreografię i występować solo bądź z przyjaciółmi! Przed pokazami prowadzona jest rozgrzewka, żebyś nie naciągnął żadnego mięśnia. Natomiast po wszystkich pokazach bawimy się do białego rana! Dzięki Apelom łatwo przełamać tremę i strach przed publicznym występowaniem, szczególnie, że tańczysz wśród bliskich Ci osób 🙂

Wieczory Panieńskie

Musimy też wspomnieć o organizowanych przez nas wieczorach panieńskich. Wszyscy tańczymy razem najróżniejsze style tańca z całego świata. Zapewnimy Ci wszystko czego będziesz potrzebowała.

Ponad to organizujemy przeróżne imprezy, a jeżeli chciałbyś sam zorganizować imprezę udostępnimy Ci miejsce. Wynajmujemy sale na liczne wydarzenia, konferencje, szkolenia czy też castingi.

Zaplecze Techniczne

SHO oferuje, aż 3 sale, w tym dwie ze ścianą luster. Duża sala po dwóch stronach ma okna. Zajmuje 90 metrów kwadratowych i jak sama nazwa mówi jest to nasze największe pomieszczenie.

Następnie znajdziemy Afro Salę, która jest bardziej kameralna. Jej powierzchnia jest równa 40 metrów kwadratowych z pięknymi afrykańskimi malunkami.

Ostatnia salka nie ma lustra, ale jest równie bardzo doceniana przez wszystkich. Jest troszkę mniejsza od poprzedniej sali i prowadzimy tam kursy gry na bębnach, nazywamy ją salka muzyczną.

Posiadamy też szatnię, w której znajdziecie czajnik i mikrofalówkę, a także wyremontowaną przez nas łazienkę, gdzie można wziąć prysznic. Obok recepcji znajduje się pokój socjalny, w którym nasi kursanci mogą usiąść wygodnie i porozmawiać.

Mamy nadzieję, że nas odwiedzisz i staniesz się częścią naszej cudownej rodziny!

Jeżeli chcesz więcej obczaj nas na Facebook’u! Znajdziesz nas na Bielanach na ulicy Kleczewskiej 38/40, czekamy na Ciebie!

Prehistoria – pierwsza i druga lokalizacja, budowa szkoły

Przez 5 lat mieściliśmy się przy Al. Niepodległości, natomiast od 2013 roku działamy na Starych Bielanach, gdzie sami wyremontowaliśmy naszą szkołę. Regularnie też odnawiamy, malujemy i ulepszamy naszą miejscówkę, abyście czuli się dobrze i świeżo. Wszystkie loga i malunki na ścianie robią nasi kursanci i przyjaciele, wkładając w to dużo serca i zajawki. Mamy nie typowy charakter – u nas poczujesz się jak na karaibskiej wyspie – przyjdź i sprawdź.

Dawna siedziba. Część z Was pamięta naszą poprzednią lokalizację na al. Niepodległości przy metrze Pola Mokotowskie, dla tych którzy nigdy nas tam nie odwiedzili, zapraszamy do przejrzenia kilku archiwalnych już fotek.