Szkoła Tańców Karaibskich

utworzone przez | kwiecień 16, 2020 |

 

NASZA HISTORIA

W 2006 roku Ale Camara wraz z Nikodemem Bąkowskim postanowili przenieść część

Karaibów do Polski. Miłość do kultury tego regionu – jej energiczności i optymizmu, skłoniła ich do założenia Szkoły Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox. Razem stworzyli miejsce, w którym warszawiacy po raz pierwszy mogli aktywnie poznawać magię tańca i muzyki karaibskiej.

Początkowo SHO specjalizowało się w sztandarowych tańcach wywodzących się z karaibskich wysp. Była pierwszą szkołą tańca, która upowszechniła w Polsce Dancehall.

Jamajski styl tańca jest tu zgłębiany we wszystkich jego formach – od Męskiego Dancehallu przez fuzyjny styl Ragga, bliską kulturowo Socę do Dancehall Queen Style, czyli najbardziej odważnej kobiecej formuły tego tańca.

 

Przez cały tydzień kursanci mogą uczyć się dancehallu od najlepszych.

Aktywne uczestnictwo w kulturze dancehallu potwierdzają odwiedziny takich ikon tańca jak Crazy Hype, Shelly Belly, Andre Cosmic, Queen Latesha, Dansa Bling, DHQ Head Top Anika czy Craig Black Eagles.

Obecnie Szkoła Tańców Karaibskich SHO coraz szerzej poszerza i urozmaica taneczne kursy, do których należą: Twerk, High Heels, Charleston, Popping, Breakdance, Samba brazylijska, Salsation oraz wiele innych…
> Zobacz Nasz Grafik 

 

 

 

 

NASZA MISJA

Zajęcia taneczne skierowane są do osób, które pierwszy raz stykają się z tańcem i dla tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności, bądź sprawdzić się w nowym stylu. Kadra instruktorów tańca to pasjonaci, którzy dużą uwagę przywiązują do przekazania wiedzy, energii oraz dodatkowo wprawić swoich kursantów we wspaniały, pozytywny nastrój.

“Taniec w Szkole Tańca SalsHall Ortodox wywodzi się
z miłości i pasji. Zwracamy dużą uwagę, aby kursanci
wynieśli z zajęć dużo pozytywnej energii i rozrywki”.  

 

W SHO taniec stanowi punkt wyjścia do poznania kultury wielu zakątków świata: Karaibów, Afryki, Ameryki Południowej. Idea szkoły to przede wszystkim eksponowanie tym co charakterystyczne dla kultury Karaibów. Promuje nie tylko taniec, ale ich radość do życia, otwartość, luz i próbę wyrażenia siebie. 

 

OFERUJEMY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZE MIEJSCE

Siedziba szkoły aktualnie mieści się na warszawskim Żoliborzu, przy ul. Słowackiego 25 – pomiędzy stacją metra Marymont oraz Plac Wilsona. Ta doskonała lokalizacja umożliwia kursantom sprawną komunikację z każdego zakątka Warszawy. 

W siedzibie są przygotowane 3 sale pokryte ścianą luster. Dwie przestronne, duże sale ok. 70m2 i jedna mniejsza o powierzchni 35m2. W pomieszczeniach oprócz kursów tanecznych można również wziąć udział w zajęciach jogi, stretchingu i wielu innych. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia sali na własne potrzeby. Rekomendujemy indywidualne zajęcia taneczne, podczas których nasi instruktorzy dobierają specjalnie program zajęć pod uczestnika. Salę można wynająć na różne eventy, konferencje, szkolenia czy też castingi. 

W przestrzeń znajdująca się tuż przy recepcji zaaranżowano strefę wypoczynku. Szkoła bez wątpienia posiada swój własny niepowtarzalny klimat, którego zadaniem jest wprowadzenie kursantów w barwny klimat Karaibów. To co tworzy Szkołę SalsHall Ortodox to również cała społeczność zaangażowana w tworzenie tego miejsca. Dużą pracę aranżacyjną wykonują kursanci i przyjaciele, dzięki którym to miejsce ocieka wprost pozytywną energią.

W ciągu 15 lat istnienia Szkoła Tańców Karaibskich zmieniała swoją siedzibę dwukrotnie. Rozpoczęła swoją działalność w okolicy Pola Mokotowskiego na al. Niepodległości, następnie przez dłuższy czas przynależała do okręgu Starych Bielan znajdując się na ul. Kleczewskiej, natomiast obecnie rozpoczęła nowy etap związany z okolicą Starego Żoliborza.

Czekamy na Ciebie na naszym parkiecie!