Ania – Taniec brzucha i Shakira Style

taniec brzucha zajecia warszawaTaniec brzucha i Shakira Style to techniki, których możecie uczyć się razem z Anią. Jak je odkryła?

Przeczytajcie historię Ani – wszechstronnie utalentowanej tancerki i instruktorki Tańca brzucha Warszawa.

Ania – instruktorka Tańca brzucha Warszawa.
Taniec to opowieść o tobie

Jak Ania zaczęła swoją przygodę z Tańcem brzucha Warszawa?
Ania pochodzi z Białorusi. Tańczy od dziecka. Już jako dziewczynka miała okazję czerpać ogromną wiedzę o tańcu. Jej pierwsza nauczycielka dużo podróżowała, miała bogatą wyobraźnię, była bardzo oczytaną i wykształconą osobą. Hojnie dzieliła się ze swoimi uczniami, wtedy jeszcze małymi dziećmi, a potem nastolatkami, wiedzą i informacjami, które sama posiadała. Opowiadała o różnych kulturach, manierach wykonania, zasadach choreografii. Mówiła o tym, że taniec, to opowieść o tobie, o tym, co chcesz powiedzieć lub co czujesz. Stąd Ania czerpała wiedzę, jak wyrazić ciałem zachwyt, kokieterię, wolność.

 

https:/www.youtube.com/watch?v=nGuCDu7io7E

 

Ponadto w swojej pierwszej szkole tańca, miała okazję przebywać z wieloma innymi artystami, tancerzami innych dziedzin i aktorami Teatru Pantomimy. Bardzo podobało jej się, gdy przed ważnym wydarzeniem otwierały się małe pokoje z rekwizytami teatralnymi i dzieci wchodziły tam z zapartym tchem. Było to poczucie magii i tajemnicy. W tym właśnie miejscu Ania tańczyła aż przez 10 lat. Następnie zapisała się na białoruski Uniwersytet Państwowy na Wydziale Biologii, gdzie dołączyła do zespołu dziewcząt w aerobiku sportowym. Przez te wszystkie lata brała udział w zawodach, ponadto z sukcesami – zespół zwykle znajdywał się w Trójce medalistów lub wygrywał.

 

Taniec brzucha Warszawa – trudna i zarazem łatwa technika

taniec brzucha ania sho warszawa taniec brzucha ania kurs tanca warszawa taniec brzucha ania kurs tanca warszawa

 

Po studiach Ania trafiła do pracy w zamkniętym laboratorium szczególnie niebezpiecznych infekcji. Ale jej dusza wyraźnie pragnęła czegoś innego. To pragnienie zaprowadziło ją do tego, że zaczęła ćwiczyć Taniec arabski – Taniec brzucha Warszawa. Przekonała ją jego trudność, a zarazem łatwość. To, że w Tańcu brzucha musisz poruszać mięśniami, o których nawet nie wiesz. To, że dużo trzeba pracować ze świadomością – próbować połączyć mózg z mięśniami i być w stanie kontrolować małe ruchy, łącząc je z dużymi. Umieć się poddawać. Dla Ani Taniec brzucha Warszawa to od początku była bardzo bogata muzyka, różne style, akcenty, wiele warstw. Później sama zaczęła go uczyć. Pracowała jeszcze w różnych miejscach – w szkołach, Białoruskiej lidze tańca i Akademii kształcenia podyplomowego (tam otrzymała swoje drugie wykształcenie wyższe o specjalizacji reklama). Była administratorem Mistrzostw Europy w Belly Dance (Tańcu brzucha).

 

https:/www.youtube.com/watch?v=TqRw8grTDNw

Taniec brzucha i kolejne techniki. Otwartość na poszukiwania i rozwój

 

taniec brzucha ania sho warszawaAnia ma wielu przyjaciół z różnych kierunków tanecznych. Dzięki temu ma w nich stałe źródło wymiany nowych doświadczeń i nauki kolejnych, nowych rzeczy. Tym źródłem jest także jej mąż, który dobrze tańczy Salsę, Hustle i zna Taniec towarzyski.

Wcześniej Ania bardzo lubiła eksperymentować z Afryką. Następnie zainteresowała się ruchem technicznym, metodami nauczania, psychologią i fizjologią. To, czego uczyła się sama, przekładała w praktykę i pomoc innym ludziom. Przychodziły do niej osoby z kontuzjami czy z patologiczną nieśmiałością.

Dzisiaj Ania wykorzystuje i łączy wszystko, czego dotąd się nauczyła. Korzysta z elementów Tańca brzucha także w innych technikach. Stąd początek jej pasji do nowego stylu – Shakira Style. Teraz marzy o akrobatyce, bierze również lekcje tańca orientalnego, opanowuje kierunek Tribal Fusion, Capoeira, a okresowo nawet Dancehall i Twerk, co tylko potwierdza jej otwartość na poszukiwania i rozwój w tańcu.

 

 

taniec brzucha zajecia warszawa

Kurs tańca z Anią – Taniec brzucha Warszawa i Shakira Style w szkole tańca w Warszawie!

Zapisz się na zajęcia taneczne w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.