Shakira Style

Shakira Style to gorący taniec inspirowany teledyskami i występami Shakiry. To zarazem delikatność tańca orientalnego i dzika energia w rytmie największych hitów gwiazdy. 

Na czym polega styl Shakira Style? 

Jest to bardzo specyficzny i ciekawy styl tańca, który łączy bardzo dużo różnych technik. Podstawową techniką i zarazem głównym nurtem na zajęciach są wszelkiego typu izolacje brzucha, wynikające z tańca brzucha i tańca fusion. Ale Shakira Style to znacznie więcej – to połączenie wielu innych elementów – od Afro, poprzez Salsę, Sambę oraz różne elementy tańca współczesnego czy Videoclip dancing. Jego najważniejsze cechy to ruchy bioder, klatki piersiowej i ekspresyjne ruchy rąk.

Specyfiką kursu jest to, że tańczymy tylko i wyłącznie do muzycznych hitów Shakiry, często wykorzystując fragmenty jej choreografii z koncertowych show czy videoclipów gwiazdy.

Zajęcia prowadzi wszechstronna tancerka, która zna wszystkie techniki, stanowiące fuzję stylu Shakira Style. Najmocniej specjalizuje się w Tańcu brzucha, co jest bardzo istotne, ponieważ to właśnie na mocnej izolacji brzucha i mocnej pracy bioder w pionie i poziomie, kładziemy nacisk w tym stylu tańca.

 

 

Dla kogo są zajęcia? 

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób – nawet bez wcześniejszego doświadczenia tanecznego. Szczególnie kierujemy go do fanów stylu tańca oraz muzyki Shakiry. Zajęcia będą świetnym uzupełnieniem dla osób, które tańczą Videoclip dancing i Taniec brzucha.

Taniec w energetycznych rytmach nada ruchom gracji, wdzięku oraz wzmocni poczucie kobiecości.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, w której skupiamy się mocno na rozgrzaniu partii brzucha, bioder oraz rąk. Następnie przechodzimy do nauki techniki i prostych kroków. Na koniec zajęć łączymy poznane kroki w piękne choreografie – oczywiście do muzyki kolumbijskiej gwiazdy.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia należy ubrać się wygodnie, w sposób niekrępujący ruchów. Dodatkowo można zarzucić na biodra chustę, która pozwoli nam poczuć mocniej klimat tańca. Warto również postawić na odkryty brzuch, co pomoże i ułatwi zrozumienie tego stylu tańca oraz ruchów własnego ciała.

Shakira i jej niezwykły styl tańca

Shakira to kolumbijska piosenkarka, tancerka, producentka muzyczna, a także aktorka i modelka. Muzyczny rozwój zaczynała od kościelnego chóru, a pierwszą piosenkę napisała już w wieku 8 lat. Na scenie muzycznej zadebiutowała w latach ’90. Już w szkole rozwijała się nie tylko jako piosenkarka, ale także tancerka brzucha. Do dzisiaj sprzedała ponad 60 milionów płyt na całym świecie i jest uznawana za największą i najlepiej zarabiającą kolumbijską artystkę wszech czasów. Zdobyła wiele nagród, m.in. dwie Grammy i dwanaście Billboard Latin Music Awards.

Gwiazda doskonały styl tańca i formę zawdzięcza ciężkiej pracy i treningom – przed trasą koncertową trenuje nawet dwa razy dziennie.

Wielu ludzi na całym świecie fascynuje nie tylko muzyka, ale i styl tańca Shakiry. Wielu próbuje odwzorowywać jej ruchy ze znanych teledysków i występów. Do tego stopnia, że w wielu miejscach na świecie rozpowszechnił się już styl Shakira Style i również w Polsce zyskuje coraz większą popularność.

Zobacz, czego możesz spodziewać się na zajęciach, czyli jak wyglądają ogniste ruchy samej Shakiry!


Poczuj się niezwykle kobieco i seksownie w rytmach największych hitów Shakiry i naucz się poruszać, jak gwiazda teledysków w szkole tańca w Warszawie – w Szkoła Tańców Karaibskich SHO!

Sprawdź wszystkie nasze zajęcia – w naszym grafiku zajęć!


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.