Twerk & Dancehall Tricks

Twerk & Dancehall Tricks to zajęcia, na których poznajemy akrobacje i triki, przydatne w Twerk i Dancehall oraz w innych stylach.

 

Triki są nieodłączną częścią kobiecego tańca, szczególnie Dancehall Queen Style. Jest to bardzo kobiecy styl, który łączy elementy Twerk, akrobacji i kroków. Tutaj na tych zajęciach skoncentrujemy się właśnie na akrobacjach. Dancehall Queen Style to styl bardzo mocny, który niesamowice wzmacnia ciało, dodaje wiele siły i pewności siebie. Bo przecież fajnie jest na imprezie stanąć na głowie, zrobić mostek, czy wykonać inny freeze, no nie? ?

Dla kogo są zajęcia Twerk & Dancehall Tricks?

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, które nie potrafią jeszcze zrobić szpagatu, stanąć na głowie, czy wykonać najprostszego freeza lub świecy. Jednocześnie są dla osób, które mają już podstawy w takich akrobacjach i chcą szkolić się w nich dalej. Będą dobre dla tych, którzy chcą polepszać swoje stanie na głowie i inne różne triki, przydatne w kobiecych tańcach, przede wszystkim, takich jak Twerk i Dancehall, ale nie tylko.

Grupa przeznaczona jest głównie dla kobiet, które chcą urozmaicić swój taniec o różne elementy akrobatyczne lub pół-akrobatyczne.

 

Zajęcia Twerk & Dancehall Tricks są polecane dla dziewczyn, które już dość długo tańczą i chciałyby swój taniec urozmaicić, żeby wyróżniać się na tle innych. Będą świetne również dla tancerek, które szykują się do różnego typu zawodów, nagrywek czy pokazów. Poznane triki pozwolą pokazać na nich coś ?wow? ? coś więcej niż taniec.

Muzycznie na zajęciach opieramy się na stylu Twerk i Dancehall. Dlatego przede wszystkich do takich tancerek kierujemy tę technikę. Ale zapraszamy również dziewczyny tańczące High Heels i Sexy Dance. Wiele elementów z tych zajęć, może przydać się i świetnie uzupełniać również te style tańca.

Dla dziewczyn twerkujących, wszystkie akrobacje, które będziemy ćwiczyć, są bardzo fajnym uzupełnieniem Twerku. W większości pozycji trikowych można też zatrząść pupą ? to również będziemy pokazywać i uczyć tego na zajęciach. Instruktorka Ale Camara jest utytułowaną Dancehall Queen Style, więc takie triki ma w jednym palcu. Ale pokaże, jak zatrząść pupą i pośladkami w każdej, KAŻDEJ pozycji! ?

Zajęcia mogą być dobre również dla innych osób regularnie trenujących, na przykład jogę. To świetne zajęcia także dla osób, które chcą polepszyć swoje stanie na głowie, poznać inne jego wariacje, wzmocnić ciało oraz poznać inne freezy i pozycje. Triki, których będziemy się uczyć na zajęciach, nie muszą być wykorzystane jedynie w tańcu. Mogą przydać się także w innych treningach czy technikach.

 

Jak wyglądają zajęcia Twerk & Dancehall Tricks?

 

 

Zajęcia będą bardzo specyficzne, ponieważ nie będzie na nich tanecznych choreografii, do których możemy być przyzwyczajeni z innych kursów.

Połowa zajęć ? około pół godziny ? będzie poświęcona na rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni. Skupimy się przede wszystkim na mięśniach głębokich i mięśniach centrum, odpowiedzialnych za utrzymanie wszystkich trudnych pozycji i akrobacji. Popracujemy również nad mięśniami rąk, ramion i brzucha. To one są najbardziej przydatne przy robieniu wszelkiego rodzaju trików. Zadbamy także o porządne rozciągnięcie, aby wszystkie nasze akrobacje wyglądały po prostu dobrze.

 

 

 

 

Druga połowa zajęć ? około pół godziny ? będzie skupiona na nauce nowych trików oraz na szkoleniu, czyli pogłębianiu, dodawaniu nowych wariacji, do trików już znanych.

 

W trakcie zajęć, w momencie, kiedy grupie uda się opanować już kilka akrobacji, będziemy próbowali je łączyć i wypracowywać przejścia między akrobacjami. Pokażemy, jak połączyć płynnie kroki tańca z akrobacjami ? jak płynnie wchodzić i wychodzić z akrobacji.

 

 

Jak przygotować się do zajęć?

Polecamy przychodzić z ochraniaczami i zwykłą czapką, która przyda się do stawania na głowie i różnych innych trików na głowie. Będziemy dużo pracować z podłogą, więc mogą zdarzyć się drobne kontuzje i siniaki, ale nie należy się tym zrażać. Podobnie nie zrażajmy się, jeśli na ten moment nie umiemy nawet zrobić pompki. Grupa jest dla początkujących ? wszystkiego będziemy uczyć od początku do końca.

Praca nad trikami oraz wstęp do akrobatyki jest bardzo fajny, ponieważ poza tym, że dodaje bardzo dużo pewności siebie, również mocno wzmacnia ciało i niesamowicie je rozwija. Nauka polega na wzmocnieniu ciała, poznaniu techniki i wszystkich tajników akrobacji, a później na praktyce, praktyce i jeszcze raz praktyce.

Zobacz, jak wyglądają przykładowe Twerk & Dancehall Tricks!

 

Kurs Twerk & Dancehall Tricks w szkole tańca Warszawa! Zapisz się na zajęcia w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź grupy w naszym grafiku zajęć!

 


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.