Twerk dla opornych

Twerk dla opornych – dla kogo są zajęcia?

 

 

twerk dla opornych shoZajęcia są przeznaczone dla osób, które mają trudności z techniką Twerku. Pełna nazwa kursu to Twerk dla opornych od zera, dla tych, którym się nie trzęsie. Grupa powstała w 2019 r. po serii ponad 10-ciu warsztatów pod tą samą nazwą. Słuchając potrzeb naszych kursantów utworzyliśmy zajęcia regularne, na których mogliśmy skupić większą uwagę na nauce i ćwiczeniu podstaw Twerku.

Zajęcia Twerk dla opornych prowadzimy na poziomie podstawowym. Polecamy je szczególnie osobom, które jeszcze nie tańczyły Twerku ani żadnej innej techniki. Dla takich osób będzie to dobry początek przed pójściem na standardowe zajęcia. Będzie to również dobre przygotowanie z tego względu, że twerkowanie jest bardzo mocno wymagające fizycznie. Na tych zajęciach odpowiednio wzmocnimy swoje mięsnie – głównie nogi i uda.

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z Twerkiem lub już tańczysz, ale chcesz poprawić i pogłębić technikę – zajęcia Twerk dla opornych będą idealne!

 

Zobacz, jak wyglądają przykładowe zajęcia Twerk dla opornych w Szkole Tańców Karaibskich SHO: 

 

 

 

twerk dla opornych_sho_warszawa

Co to jest Twerk? 

Twerk to różne techniki potrząsania pupą, pośladkami oraz poruszania biodrami. To styl tańca przeznaczony dla wszystkich kobiet, bez względu na rozmiar i umiejętności. Twerk pozwala poczuć się wyjątkowo seksownie, a także poprawić samoocenę i pewność siebie. Styl ten narodził się w USA, jednak szybko zdobył popularność na całym świecie.

 

Twerk dla opornych – nauka techniki

Twerk, choć wydaje się prosty, cechuje się dość trudną i złożoną techniką. Na zajęciach rozbijamy te techniki na poszczególne segmenty, takie jak:

 • izolacja miednicy,
 • praca mięśni głębokich,
 • trzęsienie pośladkami,
 • odizolowanie mięśni pośladków tzw. popy,
 • podrzucanie pupy góra-dół,
 • rotacje bioder,
 • bujane ruchy bioder,
 • kółka i ósemki biodrami oraz tzw. wine,
 • wstęp do floor worku w Twerku,
 • dynamika,
 • bounce, który jest bardzo istotny, by pupa się zatrząsła.

 

 


Twerk dla opornych – jak wyglądają zajęcia?

 

twerk dla opornych kurs tanca sho warszawa

Na zajęciach przede wszystkim wykonujemy ćwiczenia i powtórzenia konkretnych ruchów. Tak, aby móc je na spokojnie przyswoić i przez powtarzalność sprawić, żeby weszły nam w ciało. Te ćwiczenia pozwalają skupić się na jednym ruchu przez kilka minut, bez stresowania się choreografią. Dzięki temu możemy naprawdę pozwolić ciału zapamiętać, jak wykonać konkretny ruch.

Przykładowe godzinne zajęcia wyglądają tak: rozpoczynamy od rozgrzewki, następnie pokazujemy i omawiamy kilka wybranych ruchów, ćwiczymy pokazaną sekwencję, później łączymy nauczone kroki w prostą choreografię. Na koniec zajęć rozciągamy plecy i uda – co jest bardzo ważne, bo te partie ciała przy Twerku są bardzo aktywne.

 

twerk dla opornych_sho_warszawa

Zajęcia są prowadzone w luźnej atmosferze. W każdej chwili można zadać pytanie, a instruktorka chętnie na każde z nich odpowie i, w razie potrzeby, dodatkowo wyjaśni omawiany krok.

Po zajęciach Twerk dla opornych, czyli opanowaniu podstaw techniki, zapraszamy na normalne, regularne zajęcia Twerku na poziomie początkującym, średnio-zaawansowanym bądź Open Level.

 

 

 

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samym stylu Twerk – wejdź tutaj.

Uzupełnieniem tańca Twerk jest kurs Twerk & Dancehall Tricks – przeczytasz o nim więcej tutaj.


Twerk dla opornych – kurs w szkole tańca w Warszawie! Zapisz się na zajęcia w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć!

twerk dla opornych sho

 


W rezultacie po całej nauce Twerku w SHO wkrótce zatrzęsiecie pośladkami, jak prawdziwe twerkowe tancerki w poniższym klipie!

 


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.