Bella – taniec K-pop i Hip-Hop

Iza, znana także jako Bella, jest instruktorką tańca K-pop oraz Hip-Hop. Taniec K-pop na jej zajęciach to nie tylko nauka topowych kroków prosto z koreańskich teledysków, ale także pełne doświadczanie tego stylu i poznawanie wielu ciekawostek na temat całej koreańskiej kultury.

kpop warszawa kurs tanca

Od rock’n’rolla do tańca K-pop

Taneczna przygoda Belli zaczęła się już w szkole podstawowej od akrobatycznego rock’n’rolla. W tym stylu rozwijała się przez 6 lat. Później, w szkole gimnazjalnej, Bella zaczęła uczyć się Hip-Hopu oraz Commercial Dance w jednej z najbardziej znanych sieci szkół tańca w Polsce.

Nauka tych technik bardzo pomogła Belli w późniejszym realizowaniu swojej pasji – tańcu K-pop Dance Cover. Kilka lat temu Bella dołączyła do grupy coverowej „Wakey Dance Crew” działającej na terenie Krakowa. Razem z nimi nagrała covery choreografii zespołów, takich jak np. „Blackpink” czy „Ateez”.

Grupa występowała również na licznych konwentach oraz eventach. Po przeprowadzce na studia do Warszawy Bella dołączyła do grupy „Hassle” i aktualnie aktywnie uczestniczy w obu zespołach. 

Taniec K-pop – rozwój u światowych choreografów

Bella rozwijała się nie tylko na zajęciach tanecznych. Poznawała różne style tańca na warsztatach z choreografami z całego świata – między innymi z Korei. Ponadto kierunkiem studiów Belli jest koreanistyka, co pozwala jej jeszcze bardziej dogłębnie rozumieć i analizować taniec K-pop. 

Bella w tańcu najbardziej kocha jego różnorodność i możliwość wyrażania siebie. Nic więc dziwnego, że poza K-pop zaintrygował ją również Hip-Hop.

Jednym z jej ulubionych aspektów tego stylu jest uczenie się nowych ruchów oraz ich historii i pochodzenia. Z tego względu stanowi to ważną część prowadzonych przez nią zajęć.

 

k-pop warszawa

Wyjątkowy taniec K-Pop w Szkole Tańców Karaibskich SHO Warszawa

W naszej szkole możesz uczyć się stylu K-pop i poznawać kroki prosto z teledysków topowych koreańskich gwiazd. Postaw na oryginalność i zanurz się z nami w prawdziwym koreańskim stylu!


Zajęcia K-Pop Warszawa – sprawdź grupy w naszym aktualnym grafiku i dołącz do nas!

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.