Izolacje

Izolacje – na czym to polega?

izolacje zajecia warszawa

Izolacje to wyodrębnienie poszczególnych partii ciała. Wykorzystuje się je między innymi w tańcu i akrobatyce. Idealnym przykładem do zobrazowania izolacji w tańcu jest Popping.

Izolacje możemy również zobaczyć w tribalu, czyli stylu tańca, który łączy tańce północnoafrykańskie z tańcem brzucha.

Pierwszym krokiem do izolowania partii ciała jest prawidłowa rozbudowa naszych mięśni. Ze względu na to w naszej szkole zajęcia zaczynamy od siłowej rozgrzewki. Ćwiczymy każdą część naszego ciała. W ten sposób budujemy tak zwane “rusztowanie” szkieletu, czyli mięśnie.

Kolejnym ruchem do opanowania sztuki izolacji jest koordynacja ruchowa na wysokim poziomie. Z tego względu, że nie jest to tylko umiejętność używania danych partii ciała z wyłączeniem pozostałych, ale również możliwość korzystania przy tym z innych mięśni w zupełnie różnym tempie czy ruchu.

Izolacje – jak wyglądają zajęcia?

izolacje zajecia warszawa

Nasz instruktor, po porządnej rozgrzewce, dokładnie tłumaczy technikę izolacji. Zajęcia prowadzone są z udziałem rytmicznej muzyki, która nie tylko pomaga w wykonywaniu ćwiczeń, ale również ożywia atmosferę na sali.

W środkowej, czyli głównej części zajęć, będziemy poruszać każdą częścią ciała pojedynczo, żeby następnie połączyć to w różnych kombinacjach i układach. Dodatkowo prowadzimy zajęcia w różnym tempie, przez co nauczymy Cię, jak prawidłowo panować nad swoim ciałem oraz mięśniami. Dzięki takim ćwiczeniom rozbudowujemy Twoją koordynację ruchową i świadome używanie poszczególnych partii ciała.

Kolejnym etapem treningu jest porządne rozciąganie. Wszystko po to, żebyś dobrze rozciągnął mięśnie. Nawet przez wolne ruchy możemy szybko zmęczyć nasze ciało, dlatego potem musimy pozwolić mu odpowiednio odpocząć. Kiedy po zajęciach nie powyciągamy się następnego dnia – będą nas czekać zakwasy.

Izolacje – co powinniśmy zabrać na zajęcia?

Powinniśmy być zaopatrzeni w wygodny, niekrępujący naszych ruchów strój oraz buty na zmianę. Pamiętajmy również o butelce wody, ale jeżeli nie weźmiesz jej ze sobą, nic się nie stanie, ponieważ w recepcji znajdziesz automat z przekąskami oraz napojami.

Izolacje – dla kogo są zajęcia?

Na zajęcia może przyjść każdy. Nie ma znaczenia, czy masz piętnaście czy pięćdziesiąt lat, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Nie liczy się również to, czy regularnie ćwiczysz, czy może też wcale. Wszyscy są mile widziani na naszych zajęciach!

Jeżeli tańczysz są to idealne zajęcia do poprawienia swoich tanecznych skill’i. Natomiast jeżeli nie ćwiczysz regularnie, nasz trening pomoże wyrzeźbić Ci sylwetkę. Dodatkowo warto też wspomnieć, że koordynacja ruchowa opanowana na wysokim poziomie nie tylko wpłynie na lepszy rozwój Twojego ciała, ale również dobrze rozwinie móżdżek. Ponadto zajęcia mają idealny wpływ na Twój układ krążeniowy. Jeżeli brakuje Ci motywacji – tu motywujemy się nawzajem!

Podsumowując nasze zajęcia nie tylko poprawią Ci humor, ale również poprawią całe Twoje ciało wraz z układem nerwowym i krążeniowym. Widzimy się na sali! 😉

izolacje zajecia warszawa

Zajęcia Izolacje znajdziesz w Warszawie w Szkole Tańców Karaibskich SHO!

Sprawdź wszystkie nasze zajęcia w naszym aktualnym grafiku zajęć!

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.