Karina – Joga

Szukasz zajęć Joga Warszawa? Znajdziesz je w naszej szkole! Poznaj Karinę – instruktorkę, której specjalizacją jest Yin Joga. Praktyka Jogi jest dla Kariny nie tylko formą aktywności fizycznej, ale również drogą do rozwoju duchowego i poznania siebie samej. Podczas jej zajęć poznasz także elementy innych technik, m.in. Hatha czy Vinyasa.

Zajęcia Joga Warszawa z Kariną – w zgodzie z indywidualnymi potrzebami

kurs jogi warszawa

Karina jest cierpliwą, empatyczną i zawsze pozytywnie nastawioną nauczycielką. Zawsze dba o to, aby w czasie jej zajęć każdy czuł się dobrze i bezpiecznie. Podczas zajęć skupia się na indywidualnych potrzebach swoich uczniów, dostosowując poziom trudności do ich umiejętności i możliwości.

Jako nauczycielka Yin Jogi, Karina pomaga swoim uczniom w zanurzeniu się w praktyce, skupieniu się na oddechu i wewnętrznym spokoju. Prowadzi to do zrelaksowania ciała i umysłu. Jej podejście do Jogi skupia się na akceptacji własnego ciała i umysłu, a także na wdzięczności za możliwość praktykowania Jogi.

Karina stale rozwija swoją wiedzę na temat Jogi. Uczestniczy w kursach i szkoleniach, aby zapewnić swoim uczniom najwyższą jakość nauki. Jest otwarta na nowe wyzwania i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, aby pomóc im w rozwoju i odnalezieniu równowagi w życiu.

Joga Warszawa – na czym polega Yin Joga?

Na zajęciach Joga Warszawa w naszej szkole możesz dogłębnie poznać technikę Yin Joga. Jest to styl, który skupia się na długim, głębokim rozciąganiu mięśni i napięć w ciele.

Charakteryzuje się długimi, statycznymi pozycjami, utrzymywanymi czasem nawet przez kilka minut. W przeciwieństwie do bardziej dynamicznych rodzajów, Yin Joga nie polega na ciągłym przesuwaniu się z jednej pozycji do drugiej. W tej odmianie Jogi pozostaje się w jednej pozycji przez dłuższy czas. Umożliwia to wniknięcie w głębsze warstwy tkanki łącznej i mięśni.

Pozycje (asany) są wykonywane w taki sposób, aby aktywować specyficzne obszary ciała, takie jak biodra, kręgosłup, uda czy klatka piersiowa. Czasem korzysta się z rekwizytów, takich jak bloki czy paski, aby pomóc w ułożeniu ciała i osiągnięciu pełniejszego rozluźnienia. W ten sposób, ciało ma szansę się zrelaksować, a umysł zacząć skupiać się na oddechu i wewnętrznych odczuciach.

Yin Joga – co dają zajęcia z Jogi? Dlaczego warto ćwiczyć Jogę?

Yin Joga może przynieść poprawę elastyczności, ale przede wszystkim pomaga w zrelaksowaniu ciała i umysłu, a także w zredukowaniu stresu i napięcia. Skupia się na cichym odczuwaniu, wewnętrznym spokoju i obserwacji własnych myśli i odczuć.

Yin Joga jest dobrym uzupełnieniem dla innych stylów Jogi oraz pozostałych form aktywności, ponieważ pozwala na pełne zanurzenie się w praktyce i zrelaksowanie ciała. Jest to aktywność dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania, a jednym z najważniejszych elementów jest skupienie się na indywidualnych potrzebach ciała i akceptacja jego możliwości i ograniczeń.

joga warszawa zajecia z karina

Jak wyglądają zajęcia Joga Warszawa w Szkole Tańców Karaibskich SHO?

joga warszawa

Zajęcia Joga Warszawa prowadzone przez Karinę są zawsze dostosowane do potrzeb i umiejętności uczestników. Podczas zajęć instruktorka skupia się na różnych częściach ciała, a każda sesja składa się z określonej sekwencji pozycji, która ma na celu zrelaksowanie i odprężenie ciała i umysłu.

Wstępna rozgrzewka polega na stopniowym rozluźnianiu mięśni, co pozwala się wyciszyć oraz skoncentrować na swoim ciele i oddechu. Następnie przechodzimy przez sekwencję pozycji, które skupiają się na konkretnej części ciała, takiej jak biodra, kręgosłup, klatka piersiowa czy ramiona.

zajecia jogi w warszawie

Podczas zajęć Karina zwraca szczególną uwagę na odczucia uczestników i zachęca do słuchania swojego ciała i reagowania na sygnały, jakie przekazuje. Podczas wykonywania pozycji, jesteśmy zachęcani do koncentracji na oddechu i obserwacji swoich myśli i odczuć, zawsze z szacunkiem dla własnego ciała i jego możliwości.

Na każdych zajęciach Karina skupia się się na innej części ciała, co pozwala na kompleksowe zrelaksowanie i wzmocnienie całego organizmu. Po zakończeniu sesji pozostajemy przez chwilę w pozycji savasana, aby umożliwić ciału i umysłowi pełne zrelaksowanie. Taka praktyka pomaga w uspokojeniu umysłu i oderwaniu się od codziennych zmartwień i pośpiechu.

Dla kogo są zajęcia Jogi?

Zajęcia Jogi, prowadzone przez Karinę, są dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania czy wieku. Każdy uczestnik może dostosować pozycje do swoich potrzeb i możliwości, a Karina zawsze służy pomocą i radą.

zajecia jogi w warszawie

Joga Warszawa – dołącz do zajęć z Kariną w Szkole Tańców Karaibskich SHO!

Sprawdź aktualne kursy Joga Warszawa w naszym grafiku zajęć

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.