Tymek – Joga

Tymek (Tymoteusz Onyszkiewicz) jest nauczycielem jogi z wieloletnią praktyką. Stosuje autorską metodę pracy, którą udoskonalał podczas spotkań z nauczycielami jogi w Indiach, a także z uczniami i uczennicami na prowadzonych przez siebie sesjach oraz warsztatach.

joga tymek szkola sho warszawa

Joga w wymiarze filozoficznym i fizycznym

Tymek jest nauczycielem jogi w jej wymiarze filozoficznym (joga darśana) oraz w wymiarze ćwiczeń fizycznych (hatha joga). Ćwiczeń, w skład których wchodzą asany (czyli wypracowanie i utrzymanie określonych pozycji ciała) oraz pranajama (tzn. ćwiczenia oddechowe).

Swoje spotkanie z ćwiczeniami asan zaczął od jogi według Iyengara, by na pewien czas odnaleźć się w jodze według Śiwanandy. Teraz, jako praktyk i nauczyciel, łączy te dwie metody, w swej autorskiej hatha jodze, w której znajdują się też elementy Ashtanga Jogi.

Ale Joga, choć zajmuje duże miejsce w jego życiu, nie jest jedyną pasją Tymka. Ważny jest dla niego także rozwój zainteresowań, związanych ze sztukami walki. Tymek jest instruktorem karate shotokan (posiada stopień 1 dan), instruktorem ju-jitsu (posiada stopień 1 dan) oraz instruktorem samoobrony.

joga tymek szkola sho warszawa

Jak wyglądają zajęcia jogi z Tymkiem?

Prowadząc zajęcia jogi opiera się na własnej metodzie, którą wypracował przez długoletnią praktykę. Bazą tej metody są trzy “klasyczne” szkoły jogi, czyli joga Sivanandy, joga Iyengara oraz elementy Ashtanga jogi. Jednak ważne dla niego jest skupienie się bardziej na indywidualnych możliwościach uczniów i uczennic niż na realizowaniu ściśle określonych schematów ćwiczeń.

Główną charakterystyką jego treningów jest podział na cztery bloki treningowe:

  • blok rozciągający (skłony, skręty wygięcia),
  • blok rozciągająco-siłowy (mostki i balanse na przedramionach)
  • blok siłowy (balanse na dłoniach)
  • blok asan stojących ( różne warianty wojowników, trójkąty, drzewa tancerz)

Tymek zajmuje się także filozofią i psychologią jogi oraz gnozy. Owocem tego są napisane przez niego liczne artykuły i kilka książek.

Joga – zajęcia Warszawa w Szkole Tańców Karaibskich SHO! Zapisz się!

Sprawdź kursy w naszym grafiku zajęć.


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.