Afro Dance

utworzone przez | kw. 15, 2020 |

Afro dance – co to jest?

Afro Dance jest to styl oparty na tradycyjnej kulturze afrykańskiej. Solowy taniec afrykański jest pełny improwizacji, jednakże, żeby nauczyć się go musimy opanować zarówno ruchy powolne jak również obszerne i dynamiczne.

Wykonujemy w nim ruchy wszystkimi częściami ciała, ale w sposób określony. Musimy izolować górną cześć ciała, od dolnej i na odwrót. Ten rodzaj tańca znakomicie wpływa na kondycję, odstresowuje i energetyzuje.

Kondycja

Afro to zajęcia, które dadzą wytchnienie po ciężkim dniu, otworzą na rytm – duszy, jak i ciała, kompleksowo poprawią kondycję. Afro to ogromny ładunek pozytywnej energii, frapująca egzotyka gorących, pobudzających dźwięków i niepowtarzalna okazja do wzmocnienia pewności siebie, gibkości i elastyczności.

Jest to doskonała szansa, żeby ulepszyć swoją ogólną sprawność i zyskać zmysłową, piękną sylwetkę, jednocześnie się odprężając pod uroczym i profesjonalnym okiem fantastycznego i pogodnego instruktora – Andiego Camara! Ten Gwinejczyk znany jest – szczególnie – wśród damskiego grona z zajęć, po których na Twojej Twarzy zagości uśmiech, Twoja Dusza wpadnie w błogi rytm, a ciało stanie się bardziej gibkie.

Zajęcia

Zajęciom towarzyszą niezwykle dynamiczne, oryginalne rytmy afrykańskie takie jak: Djole, Dun dun ba, Sabar, Sorrsornet, Sunu, Maraka, Mendiani czy Diansa (Zachodnia Afryka).

Rozgrzewka to bardzo ważny element zajęć z ćwiczeniamy wzmacniającymi i izolującymi. Po rozgrzaniu następuje nauka choreografii złożonej z kilku kroków tanecznych, w zależności od poziomu grupy. Kurs kształtuje aktywny sposób słuchania muzyki poprzez ciągłą styczność z metrum i rytmem nietypowym w krajach europejskich. Szybko wyrabiana jest pewność i elastyczność ruchu w tańcu – towarzyszy temu duży ładunek pozytywnej energii i poprawa kondycji. Kroki są bardzo zróżnicowane – od zmysłowych i kołyszących poczynając, a na twardych i ostrych kończąc.

Zajęcia dla pań i dla panów.