Agata

Agata – Power Yoga i Slow Flow

 

Agata – Power Yoga i Slow Yoga! Co tak naprawdę o niej wiecie? Poniższy artykuł pomoże Wam uzupełnić Waszą wiedzę! 😉

Agata i jej kariera

 

Agata ma  tytuł nauczyciela jogi RYT200 akredytowany przez Yoga Alliance. Łączy zainteresowanie jogą, medytacją i psychologią. Praktykuje i prowadzi zajęcia w stylu vinyasa są to sekwencje asan z płynnymi przejściami, połączonymi z oddechem, przypominające taniec i medytację w ruchu. To dobra zabawa połączona z rozwojem fizycznym i duchowym. Praktykując łagodną wersję Vinyasa joga uczymy się uspakajać swój umysł, prawidłowo oddychać, być uważnym i skoncentrowanym – zdobywamy umiejętności niezbędne aby być obecnym „TU i TERAZ” i lepiej radzić sobie z rzeczywistością.

 

 

Zawsze warto stawiać na rozwój!

 

Joga stała się dla niej sposobem na życie kiedy to po raz pierwszy zapisałam się na zajęcia Jogi w Oslo, w Norwegii. Była na emigracji i bardzo brakowało jej kontaktu z innymi ludźmi, ale i ze sobą samą. Dlatego bardzo bliskie jest jej podejście do jogi jako sposobie na spokój umysłu, pokochanie siebie i zauważenie swojego ciała, nabieranie świadomości o jego możliwościach i pięknu, uzyskanie dobrego samopoczucia i pewności siebie.

Prowadząc zajęcia, pomaga innym odnajdywać się na nowo we własnym ciele i odkrywać w nim miejsca, o których istnieniu nie mieli pojęcia.

Metoda Iyengara, od której Agata zaczęła przygodę z jogą, dała solidne podstawy, nauczyła się jak ustawiać bezpiecznie ciało w asanach, zwracać uwagę na ograniczenia i szanować je. Po jakimś czasie zaczęła szukać bardziej dynamicznej praktyki. Tak trafiła na Vinyasa Jogę, gdzie uważność, oddech i ruch łączą się w jedno i przekonała się, że najtrudniejszą asaną jest „umieć odpuścić”.

 

Na zajęciach przeplata wzmacnianie z rozciąganiem – co czyni jogę treningiem doskonałym i bardzo zdrowym! 🙂

 

Najbardziej lubi w nauczaniu dobieranie asan do potrzeb uczestnika – zastanego kręgosłupa, wyciszenia i ugruntowania, albo wzmocnieniu odwagi i pewności siebie – wie doskonale, jakie sekwencje wesprą którą z tych potrzeb i cały czas jest otwarta na naukę, przy każdym moim uczniu. To, co najczęściej słyszy od uczestników zajęć to, że jej głos jest bardzo kojący 🙂

Jak wyglądają zajęcia prowadzone przez Agata?

 

Slow Flow Yoga

Spokojna praktyka (spowolnione tempo wykonania pozycji płynnie połączone z oddechem), odpowiednia dla osób początkujących lub osób szukających większej precyzji w pozycjach, relaksacji i rozluźnienia. Połączenie asan w powolnym, płynnym ruchu, uwalnia umysł i wzmacnia ciało które nabiera siły, wysmukla się i regeneruje. Dłuższe czasy, w których pozostajemy w pozycjach pozwalają dotrzeć do napięć i rozluźnić je oddechem, wydłużyć przykurczone mięśnie.

Power Yoga – level open

Power Yoga to intensywna sesja, która podniesie Twoje tętno i wytrzymałość fizyczną i psychiczną i poprawi rozciągnięcie oraz stabilizację. Ożywia umysł i ciało, zapewnia lepszy nastrój w ciągu dnia, poprawia trawienie i przygotowuje ciało i umysł do wyzwań codzienności.  Power Yoga – jedno tempo, jedna grupa, różne poziomy zaawansowania:    – dla początkujących – cierpliwa nauka jogi w ciągłym ruchu                                                   – dla praktykujących jogę, ćwiczących inne sporty – rozgrzanie ciała, wysmuklanie sylwetki, wzmacnianie siły mięśni,stabilizacja kręgosłupa