Hip-Hop & Street Dance dla dzieci

taniec dla dzieci sho warszawa

 

Zajęcia taneczne dla dzieci Hip-Hop i Street Dance są skierowane do najmłodszych tancerzy. Zajęcia są świetnym sposobem na połączenie aktywności fizycznej z zabawą do muzyki. Podczas treningów mali tancerze uczą się od podstaw nie tylko układów tanecznych, ale także schematu, w jakim tańce się odbywają. Zajęcia dla dzieci prowadzimy w różnych grupach wiekowych. Zachęcamy do sprawdzania aktualnych grup w naszym grafiku zajęć.

Zajęcia taneczne dla dzieci Hip-Hop i Street Dance – dziecięca radość tańca

Zajęcia taneczne dla dzieci Hip-Hop i Street Dance to idealne połączenie ruchu oraz muzyki. Hip-Hop i Street Dance uczy dzieci rozumienia i poczucia rytmu oraz synchronizacji ruchów z muzyką.

Zajęcia to nie tylko nauka określonych kroków. To także forma, która zachęca dzieci do wyrażania siebie. Dzieci mogą tworzyć swoje własne ruchy i choreografie, co rozwija ich kreatywność i pomaga budować pewność siebie. Takie zajęcia dają dzieciom wielką przestrzeń do wyrażania swoich uczuć i emocji, co jest niezwykle ważne w procesie rozwoju.

taniec dla dzieci sho warszawa

Zajęcia taneczne dla dzieci uczą także współpracy i synchronizacji. Dzieci uczą się pracować razem jako zespół, co rozwija ich umiejętności społeczne. Wspólna praca nad choreografią to doskonały sposób na budowanie więzi między dziećmi i rozwijanie umiejętności komunikacji.

W dobie komputerów i smartfonów, coraz więcej dzieci spędza czas przed ekranem. Zajęcia taneczne dla dzieci to doskonały sposób na zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej. Ta forma tańca rozwija siłę mięśniową, gibkość i wytrzymałość. Jest to również wspaniała alternatywa dla tradycyjnych zajęć sportowych, która może przyciągnąć dzieci, które niekoniecznie interesują się tradycyjnymi dyscyplinami.

Hip-Hop i Street Dance dla dzieci – jak przebiegają zajęcia?

Zawsze zaczynamy od rozgrzewki każdej partii ciała po kolei. Następnie przechodzimy do tańców rozgrzewkowych, czyli prostych układów tanecznych do znanej i lubianej przez dzieci muzyki. Kolejną częścią zajęć jest nauka choreografii, która łączy w sobie style Hip-Hop i Street Dance. Choreografia jest zawsze dostosowana do umiejętności i możliwości uczestników.

Jaki strój wybrać na zajęcia taneczne dla dzieci?

Ubranie dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne. W czasie tańca często wykonuje się szeroki zakres ruchów, dlatego ważne jest, aby strój ich nie krępował. Nic nie powinno uwierać, odstawać ani odkrywać ciała. Proponujemy wybór bawełnianej koszulki i spodni z miękkiego materiału. Odradzamy jeansy, bluzki ograniczające ruchy oraz koszule ze sztucznych materiałów. Należy również pamiętać, że na salę taneczną wchodzimy wyłącznie w zmienionym obuwiu sportowym lub na boso.

Zajęcia taneczne dla dzieci Hip-Hop i Street Dance – dla kogo są zajęcia?

Taniec dla dzieci to świetna zabawa dla każdej dziewczynki i każdego chłopca, który lubi ruch i zabawę. Jednocześnie zajęcia są świetną okazją do rozwoju ruchowego i poczucia rytmu, a dodatkowo zwiększają pewność siebie dzieci. Są również doskonałą okazją do spotkania rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Taniec pozwala zapomnieć o szkolnych stresach i jest świetną alternatywą do spędzania wieczorów w domu przed telewizorem.

Staramy się dbać o poczucie komfortu i bezpieczeństwa dzieci, dlatego pozwalamy rodzicom zostać w sali razem z pociechą, dopóki ta nie poczuje się pewnie, by uczestniczyć w zajęciach bez rodzica. Dodatkowo nasze zajęcia odbywają się w małych grupach, tak aby każdemu dziecku móc poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Taniec dla dzieci – jakie daje korzyści?

taniec dla dzieci sho warszawaTaniec rozwija wiele umiejętności u dzieci. Poniżej przedstawiamy, co może zyskać Twoje dziecko, dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia:

 • większa pewność siebie
 • rozwój muzykalności
 • poznanie nowych kultur
 • rozwój nowej pasji
 • pobudzenie kreatywnego myślenia
 • integracja z rówieśnikami
 • poprawa kondycji
 • rozwój koordynacji ruchowej
 • pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu
 • budowanie poczucia rytmu
 • zwiększenie świadomości ciała

 

taniec dla dzieci sho warszawa

 

Zajęcia taneczne dla dzieci Hip-Hop i Street Dance w szkole tańca w Warszawie!

 

Zapraszamy do zapisów na zajęcia tańca dla dzieci w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.