Taniec dla dzieci

taniec dla dzieci sho warszawa

 

Taniec dla dzieci to zajęcia taneczne dla najmłodszych, które są świetnym sposobem na połączenie aktywności fizycznej z zabawą do muzyki. Podczas treningów mali tancerze uczą się od podstaw nie tylko układów tanecznych, ale także schematu, w jakim tańce się odbywają. Zajęcia dla dzieci prowadzimy w różnych grupach wiekowych. Zachęcamy do sprawdzania aktualnych grup w naszym grafiku zajęć

 

Taniec dla dzieci – jak przebiegają zajęcia?

Zawsze zaczynamy od rozgrzewki każdej partii ciała po kolei. Następnie przechodzimy do tańców rozgrzewkowych, czyli prostych układów tanecznych do znanej i lubianej przez dzieci muzyki. Kolejną częścią zajęć jest nauka choreografii, która łączy w sobie style taneczne, takie jak dancehall i hip-hop. Jest ona zawsze dostosowana do umiejętności i możliwości uczestników.
Zbliżając się do końca zajęć tańczymy dwa lub trzy tańce zwane zabawowymi, których celem jest rozluźnienie atmosfery skupienia po nauce choreografii. Tańce te są bardzo proste i przyjemne, a przede wszystkim przynoszą dzieciom dużo zabawy.

Ostatnim elementem zajęć jest nagroda za grzecznie przetańczony trening, czyli zabawa muzyczna. Gdy gra muzyka, dzieci tańczą wykorzystując ruchy z zajęć, gdy muzyka się zatrzymuje, dzieci zamieniają się w figurki. Za pomocą swojej kreatywności muszą wcielić się w role, a także panować nad ruchem ciała, by imitować postać.

 

 

Jaki strój wybrać na zajęcia taneczne?

Ubranie dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne. W czasie tańca często wykonuje się szeroki zakres ruchów, dlatego ważne jest, aby strój ich nie krępował. Nic nie powinno uwierać, odstawać ani odkrywać ciała. Proponujemy wybór bawełnianej koszulki i spodni z miękkiego materiału. Odradzamy jeansy, bluzki ograniczające ruchy oraz koszule ze sztucznych materiałów. Należy również pamiętać, że na salę taneczną wchodzimy wyłącznie w zmienionym obuwiu sportowym lub na boso.

 

taniec dla dzieci sho warszawa

 

 

Taniec dla dzieci – dla kogo są zajęcia?

Taniec dla dzieci to świetna zabawa dla każdej dziewczynki i każdego chłopca, który lubi ruch i zabawę. Jednocześnie zajęcia są świetną okazją do rozwoju ruchowego i poczucia rytmu, a dodatkowo zwiększają pewność siebie dzieci. Są również doskonałą okazją do spotkania rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Taniec pozwala zapomnieć o szkolnych stresach i jest świetną alternatywą do spędzania wieczorów w domu przed telewizorem.

Staramy się dbać o poczucie komfortu i bezpieczeństwa dzieci, dlatego pozwalamy rodzicom zostać w sali razem z pociechą, dopóki ta nie poczuje się pewnie, by uczestniczyć w zajęciach bez rodzica. Dodatkowo nasze zajęcia odbywają się w małych grupach, tak aby każdemu dziecku móc poświęcić odpowiednią ilość czasu.

 

 

Taniec dla dzieci – jakie daje korzyści?

taniec dla dzieci sho warszawaTaniec rozwija wiele umiejętności u dzieci. Poniżej przedstawiamy, co może zyskać Twoje dziecko dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia:

 • większa pewność siebie
 • rozwój muzykalności
 • poznanie nowych kultur
 • rozwój nowej pasji
 • pobudzenie kreatywnego myślenia
 • integracja z rówieśnikami
 • poprawa kondycji
 • rozwój koordynacji ruchowej
 • pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu
 • budowanie poczucia rytmu
 • zwiększenie świadomości ciała

 

Zakup karnetu na zajęcia Taniec dla dzieci

Oprócz standardowego karnetu na zajęcia można wykupić specjalny karnet rodzinny OPEN 10 JUNIOR. Karnet składa się z 10 wejść, z których mogą korzystać wspólnie dorosły oraz dziecko. Liczbą wejść można się dzielić dowolnie, np. dorosły może wykorzystać 7 wejść, a dziecko 3 lub oboje mogą wykorzystać po 5 wejść. Oferta jest ważna w kombinacji rodzic + dziecko, czyli z karnetu może skorzystać mama i córka lub tata i syn, natomiast oferta nie dotyczy rodzeństwa.

Karnet rodzinny jest ważny w przeciągu jednego miesiąca kalendarzowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dorosły może zaprowadzić pociechę na zajęcia taneczne, a sam w tym czasie skorzystać z naszej oferty kursów tanecznych dla dorosłych. Zapewniamy aktywne spędzanie czasu i dzieciom i ich rodzicom!

 

Taniec dla dzieci na urodzinach

Oprócz regularnych zajęć prowadzimy również imprezy urodzinowe dla dzieci! Chętnie zorganizujemy urodzinowe zabawy taneczne w naszej szkole lub wybranym przez Ciebie miejscu. Zabawy taneczne w czasie urodzin to niecodzienny pomysł, dzięki któremu impreza Twojego dziecka zostanie na długo w pamięci jubilata oraz jego gości. Plan imprezy ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb i miejsca organizacji urodzin!

 

taniec dla dzieci sho warszawa

Taniec dla dzieci w szkole tańca w Warszawie! Zapraszamy do zapisów na zajęcia tańca dla dzieci w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.