Twerk Plus Size

Na czym polega Twerk?

Twerk to styl tańca, w którym pracujemy nad techniką zgrabnego potrząsania pośladkami. Jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie na rozmiar, figurę czy doświadczenie w tańcu. Twerk pozwala nam poczuć większą pewność siebie, seksapil i kobiecość. Wzmacnia także naszą samoocenę oraz dobre samopoczucie we własnym ciele.

 

 

 

 

Twerk Plus Size – co to jest i czym się wyróżnia?

Zajęcia Twerk Plus Size są nowością w SHO, ale od połowy 2021 r. prowadzimy je regularnie. Są to na ten moment jedyne na rynku zajęcia stworzone z myślą o dziewczynach o krąglejszych kształtach, które odpowiadają na ich potrzeby i możliwości, również w aspekcie zdrowotnym. Jesteśmy świadomi, że nie wszystkie ćwiczenia mają korzystny wpływ na stawy czy są komfortowe dla osób o większej masie czy słabszej kondycji. Na tych zajęciach ćwiczenia i choreografie tworzone są w taki sposób, by nie obciążać przesadnie kolan (np. przysiady są zastąpione wymachami nóg, donkey kicks itp.) Równie dobrze przygotowujemy ciało do zajęć, bez zbędnego obciążania stawów skokowych i kolanowych.

 

Jak wyglądają zajęcia Twerk Plus Size?

Zaczynamy krótką rozgrzewką, po której następuje część techniczna. W zależności od poziomu grupy, każdy krok może być tłumaczony osobno. Przy mniejszych grupach, z bardziej doświadczonymi kursantkami, mniej skupiamy się na teorii i ćwiczymy kroki w praktyce, korygując niedoskonałości po drodze.

 


Twerk Plus Size ? dla każdego ciałaIdeą zajęć Twerk Plus Size jest pokazanie, że każde ciało jest ciałem do tańca.
Potrzeby i możliwości kobiet o krągłych kształtach, które tańczą Twerk, są inne niż kobiet szczupłych. Częstotliwość i prędkość shake?owania jest mniejsza. Wiemy, że shake?owanie w kuckach jest bardziej męczące, wstawanie z ziemi zajmuje trochę więcej czasu i sił, dlatego też ruchy muszą być delikatnie wolniejsze. Mając to wszystko na uwadze na zajęciach skupiamy się na wykorzystaniu naszych atutów i zamianę naszych ograniczeń w nasze mocne strony. Oznacza to wolniejsze, ale soczyste shake?i, seksowne, bardzo kobiece ruchy, wykorzystanie ruchów, które przy większej ilości ciała wyglądają nawet lepiej niż na szczupłym ciele.

 

 

Zajęcia zostały stworzone w odpowiedzi na wiele pytań od kursantek o zajęcia dla kobiet większych, pełniejszych. Tych, które boją się bycia ocenianymi i zawsze czują się ?za grubo?. To grupa dla kobiet, dla których zajęcia dla początkujących były zbyt ciężkie pod pewnymi względami, zbyt męczące, za szybkie.

Największą zaletą zajęć Twerk Plus Size jest to, że odnajdą się na nich nie tylko puszyste kobiety, ale także kobiety we wszystkich rozmiarach i kształtach, od XXS do XXXL.

 

 

Kurs Twerk Plus Size w szkole tańca w Warszawie! Zapisz się na zajęcia w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

https:/www.youtube.com/watch?v=_JrZIdWVtxQ&t=2s

https:/youtu.be/X0TThHLwK6E

https:/youtu.be/WBNgkUpUKNw

https:/youtu.be/RfBwqONqMYM

https:/youtu.be/kQl4Id903V8

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.