Buty na zmianę to dobry nawyk

Zasady w życiu w pewien sposób regulują nasze życie. Podobnie na parkiecie jest kilka zasad, które pozwalają uczynić taniec przyjemniejszym. Jedną z podstawowych etykiet to zmiana obuwia. Z pozoru prosta, wręcz oczywista sprawa jednak w okresie letnim często pomijana przez kursantów…

Dlaczego warto zmienić buty na sali tanecznej?

Pamiętajmy, że duża część zajęć, jakie odbywają się na salach realizujemy w parterze. Breakdance, twerk, high heels to tylko część stylów tanecznych, dla których czysta podłoga ma duże znaczenie. Warto dodać, że w szkole realizowane na matach są kursy – stretchingu, jogi i pilatesu.

Niezmienione buty zagrażają higienie i narażają innych na nieprzyjemne wrażenia. Uczulamy osoby, aby brały odpowiedzialność również za komfort tańca innych osób.

Przeznaczenie buty do tańca pozwalają utrzymać porządek na sali i niewątpliwie są obowiązkiem każdego kursanta. Aby, ułatwić kursantom całe przedsięwzięcie proponujemy pozostawienie butów na salę, w miejscu do tego wyznaczonym. Przed szatnią znajdziecie specjalną półkę gdzie możecie swobodnie zostawić swoje obuwie. Pamiętajmy, że niezmienione buty mogą stać się przyczyną wyproszenia z sali przez instruktora.

 

szatnia_szkola_tanca

 

W tanecznym środowisku istnieje powszechny przesąd, że na scenę nie wchodzi się w prywatnych butach, ponieważ przynosi to pecha. Weźmy, tą anegdotę do serca i w czystych butach, z czystym sumieniem cieszmy się tańcem, razem z innymi 😉