SHO ponownie otwiera się na najmłodszych tancerzy. Zaczynamy zajęcia taneczne dla dzieci w Warszawie w stylach Street Dance, Disney Dance, a także Formację Dancehall, która będzie występować na zawodach Dancehall! Dla tych starszych mamy bez wątpienia też coś ciekawego – kolejne grupy K-Pop, czyli wiele okazji do wejścia w świat stylu koreańskich gwiazd.

Zajęcia taneczne dla dzieci w Warszawie – Street Dance, Disney Dance, Formacja Dancehall

Taniec dla dzieci to z pewnością więcej niż sama nauka kroków. To świetna okazja do rozwoju dziecka w szerokim spektrum – na poziomie fizycznym, społecznym i emocjonalnym.

Taniec to okazja do swobodnego wyrażania siebie, swojej radości, energii i całej gamy innych emocji. Tutaj każde dziecko może w pełni rozwinąć swoją ekspresję w bezpieczny i kreatywny sposób. W końcu taniec to muzyka – której interpretacja w ruchu staje się całością. Zajęcia taneczne dla dzieci to też co za tym idzie okazja do budowania pewności siebie i poczucia własnej wartości, a przy tym silnej indywidualności.

Takie zajęcia to również możliwość budowania nowych relacji z rówieśnikami i nauki współpracy – w końcu wszystkie choreografie na zajęciach powstają wspólnym wysiłkiem i pracą.

Oczywiście taniec to ruch, więc pełna możliwość rozwoju siły fizycznej oraz umiejętności motorycznych. Poprzez wykonywanie różnorodnych kroków i ruchów, dzieci uczą się panowania nad swoim ciałem, koordynacji ruchowej i równowagi. Dzięki temu z pewnością zdobywają umiejętności, kluczowe w rozwoju dziecka.

Zajęcia taneczne dla najmłodszych to możliwość nauki samodyscypliny, słuchania i skupienia. W końcu całość odbywa się pod czujnym okiem instruktora, za którego wskazówkami dziecko podąża. To pomaga w rozwijaniu umiejętności koncentracji oraz nauki pracy w zorganizowany sposób.

Jakie zajęcia taneczne dla dzieci znajdziesz w Szkole Tańców Karaibskich SHO?

Street Dance dla dzieci 6-11 lat

Street dance, znany również jako taniec uliczny, to dynamiczny i energetyczny styl tańca, który wywodzi się z kultur miejskich i hip-hopu. Charakteryzuje go improwizacja, swoboda interpretacji muzyki oraz wyrazista ekspresja indywidualności. W street dance używa się różnorodnych technik, takich jak popping, locking, breaking czy krump, które nadają różnorodność i charakterystyczny styl tego tańca.

Disney Dance dla dzieci 3-5 lat

Disney Dance to styl taneczny inspirowany kultowymi filmami i postaciami ze świata Disneya. Charakteryzuje się energetycznymi choreografiami, które wcielają w życie ulubione piosenki i sceny z filmów animowanych oraz musicali Disneya. Jest to styl, przy którym dzieci mogą w pełni wyrazić się w rytm piosenek z ich ulubionych bajek. Disney Dance nie tylko rozwija umiejętności taneczne, ale również pozwala na odkrywanie magii świata Disneya poprzez ruch i ekspresję. Jest to forma tańca, która łączy zabawę, muzykę i wspólne odkrywanie bajkowych historii.

Formacja Dancehall dla dzieci 6-11 lat

Dancehall to styl taneczny i kultura prosto ze słonecznej Jamajki. Charakteryzuje się energetycznymi i ekspresyjnymi ruchami ciała.

Ruchy w Dancehallu mogą być intensywne i szybkie, z wykorzystaniem różnorodnych technik.

Dancehall to nie tylko forma tańca, ale także kultura, która odzwierciedla społeczność i historię Jamajki oraz jej wpływ na muzykę i sztukę na całym świecie.

Zajęcia taneczne dla dzieci w Formacji Dancehall mają na celu wyjście poza szkolnej sali tanecznej – szeroko na różnego rodzaju zawody Dancehall.

W Szkole Tańców Karaibskich SHO znajdziesz zajęcia tańca dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć.

Taniec, który pokochała młodzież – K-POP!

W SHO mamy też coś dla tych nieco starszych dzieciaków i młodzieży. Taniec K-Pop, czyli hit wśród młodzieży, którzy stają się dzisiaj prawdziwymi k-fanami.

K-Pop to nie tylko styl tańca, wypełniony po brzegi koreańską muzyką, ale znacznie więcej – integralna część kultury młodzieżowej w Korei Południowej.

Świat K-Popu łączy w sobie muzykę, modę, sztukę, a przede wszystkim ruch.

Zespoły K-Pop, znane jako “idol groups”, nie tylko śpiewają, ale także prezentują w teledyskach i na scenie złożone choreografie. Ich występy są często spektakularne i niezapomniane, co przyciąga uwagę fanów z całego świata.

Młodzi tancerze śledzą teledyski topowych koreańskich artystów i pragną poruszać się jak oni. Nic dziwnego, bo taniec K-Pop to mega mix dynamicznych ruchów, przepełniony ekspresją.

Najlepszą okazją do nauki tańca K-Pop jest udział w zajęciach tanecznych. W Szkole Tańców Karaibskich SHO znajdziesz sporo nowych grup. Zajęcia prowadzimy dla osób początkujących, więc u nas wszystkiego nauczysz się od podstaw.


Dołącz do zajęć tanecznych K-Pop i zanurz się swoim ciałem w koreańskiej kulturze! Sprawdź nasz grafik zajęć!

taniec dla dzieci sho warszawa

Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży – w szkole tańca w Warszawie!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć!

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.