Nowy rok z mocnym uderzeniem Dancehall! Zapowiadamy aż 2 edycje Dancehall Camp Jamajka! Wyrusz razem z Ale Camara w podróż pełną Dancehall’u, świetnej muzyki i ulicznych imprez z jamajskimi artystami. Sprawdź, co nas czeka!

 

Dancehall Camp Jamajka to najlepsza okazja do zanurzenia się w jamajskim tańcu i poznania pięknej, karaibskiej wyspy.

 

Jamajka słynie nie tylko z białych plaż, turkusowego morza, egzotycznej roślinności 🌴 czy kolorowych targów z bogactwem lokalnych produktów.

Jamajka to wyspa nasycona kulturą i sztuką – przede wszystkim muzyką Reggae i tanecznym stylem Dancehall.

 

 

Dancehall – nieodłączny element kultury Jamajki

To właśnie na Jamajce, w latach 70. XX wieku, narodził się Dancehall. Już od samego początku zyskał ogromną popularność wśród mieszkańców wyspy i stał się nieodłącznym elementem jamajskiej kultury.

Dancehall cechuje się dynamicznymi i ekspresyjnymi ruchami bioder, nóg i rąk. Styl wyraża i podkreśla także mimika twarzy. Dancehall to jednak nie tylko taniec, ale również styl życia, muzyka i moda. Wszystko to razem tworzy niepowtarzalną atmosferę, która przyciąga tancerzy i sympatyków z całego świata 🌏

Na Jamajce organizowane są liczne kursy i warsztaty, na których można nauczyć się podstawowych kroków i ruchów Dancehall’u. Tancerze z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby poznać ten dynamiczny styl taneczny od najlepszych nauczycieli i tancerzy.

🎶 Dancehall to również muzyka, która jest nierozerwalnie związana z tym stylem tanecznym. Na Jamajce powstają liczne utwory Dancehall, które cieszą się popularnością na całym świecie. W wielu klubach na Jamajce można posłuchać na żywo koncertów i występów artystów związanych z tym gatunkiem muzycznym.

 

Czym jest Dancehall Camp Jamajka?

 

 

Dancehall Camp Jamajka to intensywny obóz taneczny, przepełniony warsztatami i ulicznymi imprezami dancehall’owymi. To wyjazd, na którym chłoniemy jamajską kulturę, obyczaje, codzienne życie mieszkańców, tańczymy na maxa oraz poznajemy światowe ikony i artystów Dancehall.

Nasz wyjazd to niebywała okazja do nauki i szlifowania własnego stylu oraz techniki od rodowitych Jamajczyków. Na takim campie masz okazję doświadczać prawdziwego Dancehall’u – poznać najbardziej znane kroki, a ponadto najświeższe nowinki prosto od ich twórców. Efekty będziemy sprawdzać każdego wieczoru – na gorących ulicznych imprezach, na których będziesz mieć okazję spotkać światowe gwiazdy.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Dancehall Camp Jamajka to 2-tygodniowe wyjazdy w małej grupie pełnoletnich osób, z indywidualnym programem, dostosowanym do całej grupy. W czasie obozu nocujemy w gettcie i hostelach, dzięki czemu stajemy się częścią kultury i stylu życia Jamajczyków.

Oczywiście główną częścią obozu jest Dancehall i wszystko, co wokół niego – nasz wyjazd jest przepełniony warsztatami, dancehall’owymi imprezami oraz poznawaniem lokalsów i jamajskich artystów. Jedyną w swoim rodzaju pamiątką z całego wyjazdu będzie profesjonalny klip z Jamajczykami, z naszym udziałem ⭐

Więcej informacji – kliknij tutaj. 

 

Dancehall Camp Jamajka – NAJBLIŻSZY WYJAZD

Do Di Right Thing 

 

I EDYCJA / Data: 4.01-18.01 / Dancehall Queen Edition Female Only

II EDYCJA / Data: 18.01-1.02 / Dancehall Full – Male & Female

 • Dwie edycje: tylko dla kobiet + dla kobiet i mężczyzn
 • Mała grupa
 • Dancehall 24/7
 • Zajęcia Dancehall i Dancehall Queen Style z kobiecymi ikonami DQS!
 • Niezliczone uliczne imprezy dancehall’owe
 • Zwiedzanie i odkrywanie wyspy
 • Jamajskie jedzenie

Więcej informacji o wyjeździe u organizatorki Ale Camara – pod tel. 509 361 204/ sho@sho.pl oraz na profilach Instagram: @ale.camara i @dodirightthing_stepinnajamaica


Dancehall Camp Jamajka – najważniejsze info: 

 • wyjazdy w małej grupie liczącej 3-10 osób, tylko dla osób pełnoletnich,
 • plan ustalamy wspólnie, kierujemy się wspólnymi potrzebami i preferencjami, wspólnie planujemy dzień, ale zostawiamy sporo miejsca na spontaniczność,
 • spędzamy dużo czasu w gettcie i hostelach, nie w hotelach – dzięki czemu wchodzimy w prawdziwą kulturę i styl życia prawdziwych Jamajczyków,
 • tańczymy prawdziwy Dancehall na warsztatach dancehall’owych i niezliczonych imprezach dancehall’owych,
 • poznajemy masę ludzi na ulicy, z którymi wspólnie imprezujemy,
 • poznajemy jamajskich artystów,
 • bierzemy udział w profesjonalnym klipie z Jamajczykami!

 

🌟 Dancehall Camp Jamajka to doskonała okazja do spotkania topowych artystów! W czasie poprzednich edycji poznaliśmy m.in. Seana Paula, Mavado, Bounty Killera, King Beenie Mana i Voicemail. 

 

Zobacz, jak wyglądały nasze poprzednie edycje Dancehall Camp Jamajka:

 • jak wygląda przykładowy dzień w trakcie campu: 

 

 

 • skrócona relacja z całego campu:

 

 

 • przykładowy klip, jaki zrobiliśmy z uczestnikami z zespołem Voicemail:

 

 

Poprzednie wyjazdy przyniosły nam spotkania z prawdziwymi ikonami Dancehall’u! Wśród nich byli m.in. Shakespear, Boysie Roses, DHQ Head Top Anika, Kool Kid oraz DHQ Danger.

 

dancehall camp jamajka dancehall camp jamajka

 

Chcesz przeżyć z nami niesamowitą przygodę w Dancehall’owym stylu?

Dołącz do najbliższego wyjazdu w nowym roku!

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.