“TANIEC Z PRZESTRZENIĄ” – wernisaż i pokaz tańca

Nasza szkoła ma przyjemność zaprosić Was na wystawę obrazów pt. “TANIEC Z PRZESTRZENIĄ” Justyny Grzebieniowskiej – Wolskiej. Dodatkowo podczas pokazu, swój charakterystyczny występ zaprezentuje dla Was – ALE! Ma on na celu podkreślenie tematyki owej wystawy oraz jej znaczenie i symbolikę.

"TANIEC Z PRZESTRZENIĄ" - wernisaż i pokaz tańca
"TANIEC Z PRZESTRZENIĄ" - wernisaż i pokaz tańca

“TANIEC Z PRZESTRZENIĄ” – wernisaż i pokaz tańca. Taniec to sztuka. Można go wyrazić nie tylko za pomocą choreografii i odpowiednich ruchów, ale także na obrazach. Jak? Dowiecie się tego w Galerii ToTuart w Centrum Praskim Koneser (pasaż przy Placu Konesera 10a).

"TANIEC Z PRZESTRZENIĄ" - wernisaż i pokaz tańca

Justyna Grzebieniowska – Wolska – urodziła się w 1976 w Gdańsku. Z profesjonalną nauką tańca pierwszy raz zapoznała się w Junior High School w Teksasie. W 1993 roku, po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, zorganizowała swoją pierwszą wystawę obrazów w Liceum im. Dobiszewskiego w Warszawie. W 2000 roku ukończyła studia z wyróżnieniem na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, a w 2011 roku obroniła pracę doktorską pt.”Rytm w tańcu – rytm w malarstwie.” Od 2004 roku pracuje tam jako asystentka w Zakładzie Malarstwa oraz jest założycielem i opiekunem studenckiego koła artystycznego ,,Zamaluj” przy Wydziale Sztuk Pięknych.

 

 

Dlaczego warto?

Justyna Grzebieniowska – Wolska, to artystka o wielu zainteresowaniach. Jej główną inspiracją do tworzenia obrazów jest przede wszystkim taniec. Pokazuje, że można go doświadczyć nie tylko przy pomocy ruchu własnego ciała, ale także dzięki sztuce malarskiej. Zmienna ostrość widzenia poprzez zamglenie, modulacja kolorem na zasadzie wibracji to tylko jedne z wielu aspektów dlaczego warto zobaczyć jej prace. Dodatkowo wystawa ta to przede wszystkim świetna okazja na spotkanie się w jednym miejscu miłośników sztuki, inwestorów oraz architektów!

ZAPRASZAMY !

 

 

 

Data wystawy:
18.09 – 27.09.2020

wt – nd 12:00 – 20:00 (wstęp wolny)

Galeria Sztuki ToTuart w pasażu
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 10a
03-736 Warszawa

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj
Więcej info o Justynie,
Strona Galerii Sztuki ToTuart, tutaj"TANIEC Z PRZESTRZENIĄ" - wernisaż i pokaz tańca

Grafik zajęć w naszej szkole, tutaj