Taniec brzucha
Taniec brzucha Warszawa – takie zajęcia znajdziesz w Szkole Tańców Karaibskich SHO! Dowiedz się więcej, jak wygląda ten styl i dołącz do nas!
Taniec brzucha Warszawa – na czym polega ten styl?
Znany także jako belly dance czy w języku arabskim raks sharki, to taniec wykonywany solo głównie przez kobiety, ale nie tylko. Nazwa odnosi się do całej gamy technik tanecznych, popularnych na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce i Azji Centralnej.
Wyróżniają go zmysłowe ruchy bioder i brzucha, a także ekspresyjne ruchy rąk. Mimo że w czasie tańca mocno pracujemy biodrami i brzuchem, w ruch jest zaangażowane całe ciało i większość naszych mięśni. Taniec brzucha łączy w sobie siłę i pewność, ale także delikatność i kokieterię.
https:/youtu.be/qW-udNr58PU
https:/youtu.be/reyoheujn_0?si=Vs0G8lax1M-a_ivY
https:/youtu.be/JTo7zPpMLF4?si=xnx1P9syD9trkglT
Taniec brzucha Warszawa – historia tańca
Taniec brzucha jest jednym z najstarszych tańców. Błędnie uważa się, że wywodzi się z krajów arabskich. Prawdopodobnie rozwinął się w starożytnym Egipcie i na początku miał charakter rytualny. Kobiety tańczyły go w kręgu, wokół rodzącej kobiety. Okrężne ruchy bioder miały na celu zmniejszyć jej ból i ułatwić poród. W związku z tym, pierwotnie kobiety tańczyły dla kobiet, a nie, jak powszechnie się uważa, dla mężczyzn. Tak samo było w tureckich haremach, w których to przebywały i tańczyły wyłącznie kobiety.
W Europie Taniec brzucha pojawił się pod koniec XVIII w. Stało się to za sprawą Napoleona, który to opowiadał o nim po swoich podróżach do Egiptu. Rozwinęły się w tym czasie dwa rodzaje tancerek. Ghawazee – egipskie Cyganki, występujące na ulicach oraz Awalim – artystki z wykształceniem w tańcu, śpiewie i rozmowach. Od tamtej pory w Europie narodziła się moda na orient, która przyniosła rozwój i popularność Tańca brzucha, a także wiele filmów i spektakli.
We wcześniejszych czasach Taniec brzucha wykonywano zazwyczaj na małej przestrzeni. Stąd ruchy były bardziej ograniczone i skupione na okolicach bioder. Dziś ten styl tańca stał się bardziej przestrzenny i zróżnicowany.
Taniec brzucha Warszawa – jak wyglądają zajęcia?
Na zajęciach poznajemy podstawowe kroki tańca brzucha – tańca klasycznego z elementami współczesnymi. Uczymy się wykonywać wszystkie ruchy z wdziękiem i gracją. Odkrywamy podstawy techniki mocnej pracy bioder, ramion, izolacji i drżeń shimmies. Poszczególne elementy, których uczymy się w czasie kursu to:
- mocna praca biodrami w rytm muzyki,
- wykonywanie brzuchem oraz biodrami ósemek w pionie i poziomie, do góry i do dołu,
- różne odmiany shimmy (drżący ruch bioder),
- poziome ruchy miednicy,
- praca przeponą.
Opanowanie tych umiejętności poprawia nie tylko kondycję fizyczną i pozwala wysmuklić sylwetkę, ale także pozytywnie wpływa na samoocenę i pewność siebie. Taniec brzucha to sposób zarówno na piękne wcięcie w talii, jak i pobudzenie swojej zmysłowości i kobiecości.
Zajęcia Tańca brzucha Warszawa mogą zawierać także elementy Tribal Fusion.
https:/youtu.be/zVm3rOEEGp8?si=RbT66Rt_uspPsTXY
https:/youtu.be/fT2uzXhkDys?si=f_FLoYaS_YUMdRWJ
Tribal Fusion Belly Dance jako element zajęć Taniec brzucha Warszawa
Tribal Fusion to współczesna odmiana popularnego tańca brzucha. Łączy w sobie wiele technik tanecznych, m.in. flamenco, tańce indyjskie, balet, jazz, ale również nowoczesne formy, takie jak hip hop czy popping. W przeciwieństwie do klasycznego tańca orientalnego brak mu ścisłych ram i definicji. Niezależnie od osobowości, charakteru czy upodobań muzycznych, każda kursantka odnajdzie w nim siebie i swoją stylistykę.
Na zajęciach poznajemy podstawy techniki izolacji, pracy bioder, kroki i figury charakterystyczne dla tego stylu, by następnie poprzez naukę choreografii do różnych utworów muzycznych (dubstepu, muzyki bałkańskiej, popu, muzyki etnicznej z różnych stron świata) odkryć nieograniczone możliwości, jakie kryją się w mało popularnym w naszym kraju stylu Tribal Fusion Belly Dance.
https:/youtu.be/SicWgMbE5dI
Podobnym stylem tańca, który zawiera elementy Tańca brzucha jest Shakira Style. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym stylu – zajrzyj tutaj. |
|
|
Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.