Beyonce Style to nauka ruchów mega gwiazdy Beyonce! Tutaj przenosimy wielką koncertową estradę i plan zdjęciowy teledysku na nasz taneczny parkiet. Wyjątkowa okazja do nauki niesamowitych ruchów samej gwiazdy!

 

Beyonce Style – historia stylu tańca

Pojawienie się tego stylu tańca jest bezpośrednio związane z karierą wokalistki Beyonce Knowles. Wydanie pierwszego solowego albumu, Dangerously in Love, który ukazał się w czerwcu 2003 roku, wskazał styl, w którym rozwiajała się piosenkarka. Album zadebiutował na szczycie Billboard 200. Rozszedł się w pierwszym tygodniu w 317 tysiącach egzemplarzy. Album uzyskał status czterokrotnej platyny w Stanach Zjednoczonych, rozchodząc się w tym kraju w ponad 4,7 miliona kopii. Wraz z solową karierą wynikła potrzeba indywidualizacji oprawy artystycznej podczas pokazów. Pojawiła się też potrzeba stworzenia stylu innego niż proponowanego na rynku muzyki światowej.

Beyonce Style – na czym polega?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, jaki dokładnie jest to styl. Natomiast z pewnością widać, że jest mieszanką takich styli, jak: R?n?B, jazz, wacking, hip hop, dancehall. Do tego dochodzi szeroko znany sexy dance i lap dance, które dodają kobiecości w wykonaniu choreografii. Wszystkie te style z pewnością można znaleźć w teledyskach solistki, z których bije energia i 100% kobiecości.

Celem zajęć Beyonce Style jest przekazanie choreografii, prezentowanych przez artystkę na koncertach oraz w videoclipach. Zawsze w  niezwykle stylowy, widowiskowy oraz profesjonalny sposób oraz w miłej atmosferze. Taniec ten bazuje głównie na zmysłowych ruchach bioder, nóg, brzucha i klatki piersiowej. Ważny jest również sposób zaprezentowania się na parkiecie: wyraz twarzy, temperament i kobiecość oraz sztuka ładnego prezentowania się podczas tańca.

Beyonce to gwiazda, która ma na swoim koncie wiele mega hitów. W niejednym z nich możemy podziwiać niesamowite układy taneczne w wykonaniu samej gwiazdy i partnerujących jej tancerek. Z pewnością to masa inspiracji, które możemy czerpać i uczyć się kroków gwiazdy w tanecznej sali.

Zobacz choreografię w jednym z wielu przykładowych hitów Beyonce!

https:/www.youtube.com/watch?v=4m1EFMoRFvY

 

Sprawdź, jakie mamy zajęcia w naszym grafiku zajęć! Znajdziesz tam zawsze aktualne grupy, do których możesz dołączyć. 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.