Agata – Joga: Power Yoga i Slow Flow

 

Agata – Joga: Power Yoga i Slow Yoga! Co tak naprawdę o niej wiecie? Poniższy artykuł pomoże Wam uzupełnić Waszą wiedzę! 😉

Agata – joga i jej kariera

 

Agata ma tytuł nauczyciela jogi RYT200 akredytowany przez Yoga Alliance. Łączy zainteresowanie jogą, medytacją i psychologią. Praktykuje i prowadzi zajęcia w stylu Vinyasa. Są to sekwencje asan z płynnymi przejściami, połączone z oddechem, przypominające taniec i medytację w ruchu. To dobra zabawa połączona z rozwojem fizycznym i duchowym. Praktykując łagodną wersję Vinyasa joga uczymy się uspakajać swój umysł, prawidłowo oddychać, być uważnym i skoncentrowanym. Zdobywamy umiejętności niezbędne aby być obecnym ?TU i TERAZ? i lepiej radzić sobie z rzeczywistością.

 

 

Zawsze warto stawiać na rozwój!

 

Agata – Joga stała się dla niej sposobem na życie, kiedy po raz pierwszy zapisała się na zajęcia Jogi w Oslo, w Norwegii. Była na emigracji i bardzo brakowało jej kontaktu z innymi ludźmi, ale i ze sobą samą. Dlatego bardzo bliskie jest jej podejście do jogi jako sposobie na spokój umysłu. Ale joga to dla Agaty też pookochanie siebie i zauważenie swojego ciała, nabieranie świadomości o jego możliwościach i pięknu, uzyskanie dobrego samopoczucia i pewności siebie.

Prowadząc zajęcia, pomaga innym odnajdywać się na nowo we własnym ciele. Pomaga także odkrywać w nim miejsca, o których istnieniu nie mieli pojęcia.

https:/youtu.be/0zwx1yFYiog

Metoda Iyengara, od której Agata zaczęła przygodę z jogą, dała jej solidne podstawy. Nauczyła się, jak ustawiać bezpiecznie ciało w asanach, zwracać uwagę na ograniczenia i szanować je. Po jakimś czasie zaczęła szukać bardziej dynamicznej praktyki. Tak trafiła na Vinyasa Jogę, gdzie uważność, oddech i ruch łączą się w jedno. Przekonała się, że najtrudniejszą asaną jest ?umieć odpuścić?.

 

Na zajęciach przeplata wzmacnianie z rozciąganiem – co czyni jogę treningiem doskonałym i bardzo zdrowym! 🙂

 

Najbardziej lubi w nauczaniu dobieranie asan do potrzeb uczestnika – zastanego kręgosłupa, wyciszenia i ugruntowania, albo wzmocnieniu odwagi i pewności siebie – wie doskonale, jakie sekwencje wesprą którą z tych potrzeb i cały czas jest otwarta na naukę, przy każdym moim uczniu. To, co najczęściej słyszy od uczestników zajęć to, że jej głos jest bardzo kojący 🙂

Agata Joga – jak wyglądają jej zajęcia?

 

Slow Flow Yoga

Spokojna praktyka – spowolnione tempo wykonania pozycji płynnie połączone z oddechem. Odpowiednia dla osób początkujących lub osób szukających większej precyzji w pozycjach, relaksacji i rozluźnienia. Połączenie asan w powolnym, płynnym ruchu, uwalnia umysł i wzmacnia ciało. Dzięki temu nabiera siły, wysmukla się i regeneruje. Dłuższe czasy, w których pozostajemy w pozycjach pozwalają dotrzeć do napięć i rozluźnić je oddechem, wydłużyć przykurczone mięśnie.

https:/youtu.be/MTPhCM7ey2E

Power Yoga – Open Level

Power Yoga to intensywna sesja, która podniesie Twoje tętno i wytrzymałość fizyczną oraz psychiczną i poprawi rozciągnięcie oraz stabilizację. Ożywia umysł i ciało, zapewnia lepszy nastrój w ciągu dnia, poprawia trawienie i przygotowuje ciało oraz umysł do wyzwań codzienności.

Power Yoga to jedno tempo, jedna grupa, różne poziomy zaawansowania:
? dla początkujących ? cierpliwa nauka jogi w ciągłym ruchu
? dla praktykujących jogę, ćwiczących inne sporty ? rozgrzanie ciała, wysmuklanie sylwetki, wzmacnianie siły mięśni, stabilizacja kręgosłupa

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.