Stretching & Mobility

Stretching & Mobility – na czym to polega?

Stretching, czyli rozciąganie i Mobility, czyli mobilność – a zatem Stretching & Mobility to ultra działanie w wielu wymiarach! To trening, który skupia się na poprawie naszych naturalnych zdolności do ruchu, a także na aktywizowaniu naszego ciała na co dzień – podczas pracy siedzącej, stojącej czy fizycznej.

Zajęcia Stretching & Mobility są skarbem dla Twojego ciała:

  • zwiększają elastyczność,
  • polepszają mobilność i sprawność ciała,
  • poprawiają zakresy ruchów w stawach,
  • wzmacniają gorset mięśniowy (w tym jakże ważne – mięśnie głębokie),
  • rozluźniają ciało,
  • zmniejszają ryzyko kontuzji,
  • zwiększają efektywność regeneracji.

Dlatego też idąc na te zajęcia warto być świadomym, że nie będzie to godzina leżenia i biernego rozciągania 🙂 Mniej więcej połowa czasu zajęć będzie oparta na wzmacnianiu poszczególnych struktur mięśni.

 

Jak wyglądają zajęcia?

Na każdych zajęciach skupiamy się na innej partii ciała, innym ruchu, bądź innych jego płaszczyznach. Chociaż czasami również zdarzy się wprowadzić całe ciało w płynne flow! Dlatego jak najbardziej na zajęcia możesz przyjść zawsze, gdy tylko czujesz po prostu potrzebę rozruszania się. Aczkolwiek uprzedzamy – nic nie zastąpi efektów regularnych ćwiczeń.

 

Dla kogo są zajęcia Stretching & Mobility?

Zajęcia Stretching & Mobility prowadzimy na poziomie Open Level. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla tancerzy, jak i osób dopiero rozpoczynających przygodę z ruchem. Ćwiczenia dobierane są tak, aby dawały możliwość stopniowania ich trudności. Dlatego na zajęciach poradzą sobie osoby początkujące i bardziej zaawansowane. Podsumowując – zajęcia są dla każdego, kto ma ochotę poznać swoje ciało lepiej i poczuć się lepiej! Niezależnie od wieku! Zajęcia mogą stanowić oddzielny trening bądź uzupełnienie innego treningu.

 

Co zabrać ze sobą na zajęcia?

Jeśli masz swoją matę do ćwiczeń – możesz ją ze sobą zabrać. Natomiast – jeśli nie masz, żaden problem! Maty i reszta wykorzystywanych przy ćwiczeniach przyborów (kostki, pasy) znajduje się u nas w szkole. Pamiętaj o zabraniu ubrania niekrępującego ruchów i…zaczynamy!

 

Kurs Stretching & Mobility znajdziesz w szkole tańca w Warszawie ? w Szkoła Tańców Karaibskich SHO! Sprawdź wszystkie nasze zajęcia ? w naszym grafiku zajęć!

Zobacz, jak mogą wyglądać przykładowe ćwiczenia na zajęciach:

https:/youtu.be/R3WDe7byUXo

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.