Manya – Afro Fusion

afro fusion warszawa

Afro Fusion z Manya, czyli dawka afrykańskiego słońca i energii od utalentowanej tancerki. Poznaj Manya – instruktorkę, która w SHO przekazuje swoją wielką wiedzę i pasję do afrykańskiej kultury w różnych stylach Afro Fusion.

 

Manya powiązała swoje życie z tańcem już w wieku 10 lat, kiedy mieszkała na Białorusi. Jej droga do Afro Fusion prowadziła przez wiele, na pierwszy rzut oka, odmiennych styli. Pierwszą taneczną zajawką stał się Taniec brzucha, który trenowała przez 3 lata, wielokrotnie występując także na scenie. Wciąż jednak czuła ogromną chęć rozwoju w ulicznych stylach tanecznych, dlatego szybko zaczęła uczyć się Hip-hop?u. To sprawiło, że jej życie nabrało nowego znaczenia. Nowa szkoła tańca została jej drugim domem, w którym spędzała większość swojego wolnego czasu przez kolejne 5 lat. Miała okazję wielokrotnie występować na eventach publicznych, uczestniczyć w zawodach showcase, jak i w indywidualnych walkach tanecznych (dance battles). Ale nawet wtedy nie poprzestawała tylko na Hip-hop?ie, bo kiedy tylko mogła, dołączała na zajęcia z takich technik jak House, Electric Boogie oraz Jerkin?.

 

 

Miłość do afrykańskiej kultury i Afro Fusion

 

Po wielu latach słuchania muzyki Afrobeats Manya odkryła nowoczesne style taneczne z Afryki, które od razu pokochała. Wielka pasja do afrykańskiej muzyki i tańca pchała ją do intensywnego rozwoju oraz poznawania całej kultury afrykańskiej. Ten rozwój trwa nieprzerwanie do dzisiaj, bo Manya regularnie uczestniczy w warsztatach tanecznych z najlepszymi tancerzami Afro w Ghanie, Nigerii oraz Europie.

Interesują ją przede wszystkim takie formy Afro Fusion, jak Azonto, Naija Fusion, Afro-House, Ndombolo, Coupe Decale i Amapiano. Najbardziej jednak lubi łączyć wszystkie te style w improwizacji oraz choreografii. Stąd prowadzi zajęcia o nazwie ?Afro Fusion?, co oznacza, że nie jest to tylko jeden styl tańca, a pełna fuzja, czyli łączenie kilku afrykańskich stylów tanecznych.

 

 

 

 

Zajęcia Afro Fusion – hiper pozytywna dawka tańca z Manya

 

Manya na swoich zajęciach w Szkoła Tańców Karaibskich SHO chce uczyć poczucia rytmu, odpowiedniego groove oraz kroków i choreografii z różnych form Afro Fusion. Przede wszystkim jednak stawia na improwizację, czyli tańczenie do wybranej muzyki bez ustalonego układu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jej zajęcia w celu rozwijania swoich umiejętności jako zawodowy tancerz, czy w celu spróbowania czegoś nowego od zera ? będziesz mieć okazję nauczyć się poruszać w rytmach Afro, dodając do tego swój własny unikalny styl.

Poprzez swoje zajęcia Manya chciałaby również przekazywać w świat swoją dużą dawkę wiedzy na temat Afro, którą przez kilka lat nabywała i wciąż nabywa od topowych tancerzy tego stylu. Jej zdaniem ta muzyka i taniec są bardzo emocjonalne, dlatego doskonale pozwalają nam na ekspresję własnych emocji i przeżyć, w jeszcze większym stopniu niż inne techniki  taneczne.

 

 

 

Jak mówi Manya: Kiedy poczujesz rytmy Afro, uśmiech nie schodzi Ci z twarzy. Myślę, że dlatego ten taniec szybko zyskuje tak wielu zwolenników. Po prostu daje zastrzyk pozytywnej energii, dzięki czemu natychmiast czujesz się szczęśliwszy.

Chcesz poczytać więcej o Afro Fusion? Zajrzyj tutaj.

 

 

 

afro fusion kurs tanca warszawa

Kurs tańca Afro Fusion Warszawa!

Zapisz się na zajęcia taneczne w Szkoła Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.