Daren – Twerk

Daren – Twerk to styl, który odkryła po wielu poszukiwaniach. Ma 24 lata i pochodzi z Ukrainy. To specjalistka od kobiecych stylów tańca. Daren stylów Twerk i High Heels uczyła się od światowych instruktorek, a teraz prowadzi zajęcia taneczne Twerk w Szkole Tańców Karaibskich SHO. Na kursach Twerk uczy nie tylko techniki, ale także odkrywania własnej kobiecości i sensualności. 

 

daren twerk kurs warszaDaren – początki tanecznej przygody 

Swoją przygodę taneczną zaczęła jako dziecko, w wieku 10 lat. Właśnie wtedy jej mama zaprowadziła ją na zajęcia Belly Dance (tańca brzucha). To dzięki nim mocno rozwinęła swoją plastyczność ciała, z czego korzysta do dzisiaj. Belly Dance towarzyszył jej przez około 5 lat. Stopniowo próbowała kolejnych stylów tańca, takich jak Hip-hop, Contemporary, a nawet tańca towarzyskiego. Na samych zajęciach nie poprzestawała. W wieku 12 lat Daren, jako członek ekipy tanecznej, pojechała na swoje pierwsze w życiu zawody tańca Belly Dance. Później, im była starsza, tym bardziej szła w kierunku stylów kobiecych. Już jako młoda nastolatka, w wieku 15-16 lat, odkryła zajęcia Sexy Dance i Pole Dance.

 

 

 

https:/www.youtube.com/watch?v=jZnN_G26JaI

 

 

daren twerk szkola tanca sho

Daren – Twerk i odkrycie innych kobiecych stylów tańca

Mając 19 lat Daren przeniosła się do Polski i to właśnie w naszym kraju, po raz pierwszy poszła na zajęcia Twerku. Ze względu na to, że już na starcie miała dobrą ?bazę taneczną?, czyli przygotowanie z innych stylów tańca, bardzo szybko uczyła się i rozwijała w technice Twerku. Szybki progres sprawił, że Daren zapragnęła robić coś więcej, niż tylko chodzić na zajęcia grupowe. I tak już w wieku 20 lat rozpoczęła naukę Twerku z kursów online od światowych, znanych instruktorek, jak Halva, Safonova, Nika Chillit. Następnie, razem z Twerkiem, w jej życiu pojawił się kolejny, bardzo kobiecy styl tańca ? High Heels. Ta technika również pochłonęła ją i Daren poświęciła jej dużo czasu i zaangażowania w naukę.

 

 

daren twerk szkola tanca shoW 2021 roku Daren, aby zyskać większy dostęp do kursów i warsztatów, wyjechała do Kijowa, żeby jeszcze mocniej i intensywniej rozwijać się w tańcu. I właśnie wtedy trafiła do profesjonalnej ekipy twerkowej ? Chill Team, prowadzonej przez Nike Chillit – championke Ukrainy w Twerku. To właśnie jako członek tej ekipy zajęła drugie miejsce na największym wydarzeniu tanecznym poświęconym stylom Twerk i High Heels ? Femme Fest w Kijowie.

W tym czasie Daren nawet na moment nie zatrzymała się w miejscu ? ciągle chciała poznawać kolejne kobiece style tańca. W tym celu chodziła na różne warsztaty, prowadzone przez ukraińskie i światowe instruktorki. Tam próbowała nowych stylów, takich jak Vogue i Frame up.

Jednym z ostatnich osiągnięć Daren z 2022 roku jest udział w największym twerkowym wydarzeniu w całej Europie ? International Twerk Championship w Madrycie. Właśnie na tym evencie Daren zgarnęła pierwsze miejsce prezentując swoja ekipę Valkyrie, w kategorii Best Duo/Trio Twerk Performance.

 

https:/www.youtube.com/watch?v=G5bi3XLB0zw

Daren – Twerk i początki kariery instruktorskiej 

Pierwsze zajęcia taneczne Twerk prowadziła w 2019 roku w Krakowie. Pół roku później otworzyła kurs z High Heels i kurs online z Twerku. W 2020 roku ukończyła kurs Instruktora tańca nowoczesnego w Krakowie i uzyskała dyplom oraz legitymację instruktora.

Daren – kurs tańca Twerk. Jak wyglądają zajęcia?

Styl Daren jest połączeniem Twerku z elementami Wavingu (różne kombinacje fal), plastyki ciała oraz Strip Dance.

Na zajęciach Twerk Daren zazwyczaj nie robi standardowych układów, które bazują tylko i wyłącznie na shake?ach. Dla wzbogacenia zawsze dodaje elementy tańca z innych stylów.  Uczy nie tylko techniki czy konkretnej choreografii. Bardzo lubi pracować ze ?stanem wewnętrznym? swoich kursantek. To znaczy sprawiać, że poprzez pracę z ruchem i ciałem, uczymy się rozwijać pewność siebie oraz odkrywać swoją kobiecość i sensualność.

Motto Daren na zajęciach brzmi: “50% układu tańczymy twarzą”. Dlatego mocno pracuje nad tym, żeby kursantki podobały się przede wszystkim same sobie, bo kiedy kobieta lubi siebie ? dzieje się magia w tańcu na parkiecie.

 

https:/www.youtube.com/watch?v=QKc6pa7oIP0

 

daren twerk zajecia szkola warszawa

Kurs tańca Twerk w szkole tańca w Warszawie!

Zapisz się na zajęcia taneczne w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.