Olgi – Choreografia/Hip hop/Ragga/Dancehall

Olgi – Choreografia (Hip hop, Ragga, Dancehall i nie tylko!)

Kim jest Olgi Zabłocka? Na pewno nie tylko i wyłącznie tancerką. Jak sami za chwilę się przekonacie, wcześniej zajmowała się czymś zupełnie innym. Taniec towarzyszy jej jednak od prawie dwóch dekad i żadna Choreografia jej niestraszna – czy to będzie Hip hop, Ragga, Dancehall czy też Twerk! Przed Wami biografia Olgi!

Początki przygody z tańcem

Czy wiecie, że…

Olgi Zabłocka postawiła swoje pierwsze kroki taneczne w wieku 15 lat, porzucając tym samym swoją 8-letnią karierę szermierczą?  Na pierwszy ogień wpadły takie style, jak Jazz i Hip hop, które praktykowała w grupie pokazowej TILT pod okiem Ani Jujki. Pragnąc dalszego rozwoju, zaczęła uczęszczać na warsztaty zagranicznych choreografów w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Krakowie. Szkoliła się m.in. u Parris Goebel, Kelechi Onyele, Alassan Watt, Dominique Lisette, Joao Assuncao oraz Jean Claude Marignale. Chęć rozwoju zaprowadziła ją na audycję do ekipy FNF, z którą później wspólnie występowała, szkoliła się i tworzyła projekty taneczne.

Dalsza droga kariery Olgi – wycieczka za granicę

W pewnym momencie nasza Olgi postanowiła zmienić kierunek – przeniosła się za granicę. Londyn (warsztaty taneczne Dance 2XS z Kimberley Taylor, Sisco Gomez, Birdgang, Tony Touch) i Los Angeles (warsztaty taneczne z Say Quon Troy Keys, Jose Hollywood, Tony Czar, Tucker Barkley, Lee Daniel, Tricia Miranda, Bobby Newberry, Jian Pierre-Louis, Erica Sobol, JP San Pedro) stanowiły jej główne kierunki podróży. Wydawałoby się, że była to dosyć krótka wycieczka – zaledwie dwa miesiące. Jednak był to najbardziej intensywny okres w życiu tanecznym młodej Olgi. Wszystkie doświadczenia zdobyte za granicą pod okiem przeróżnych instruktorów pomogły jej wrócić do Polski ze świeżutką energią oraz ogromną motywacją do pracy.

Ciągły rozwój i odkrywanie nowych styli tanecznych

Chociaż największą miłością Olgi jest Hip hop, jej nieustanna chęć rozwoju zmotywowała ją do poznania kolejnych stylów – Dancehall i Ragga Jam. W nauce Dancehall pomagali jej tacy tancerze, jak Dansa Bling, Blazer Frass, Camron One Shot, Jiff di Bosman, Lil Gbb, Melpo Mellz, Blacka Di Danca, pochodzący z Jamajki oraz z różnych zakątków Europy. Ragga Jam natomiast poznała dzięki Laure Courtellmont oraz Sonii Soupha. Jak się okazało, ten ostatni styl stanowi idealne połączenie Hip hopu oraz Dancehallu. Polega on na tworzeniu choreografii na podstawie jamajskich kroków zmiksowanych z wizją choreografa, które doskonale odwzorowują dźwięki w muzyce.

 

Olgi Zabłocka – osiągnięcia

Spójrzcie tylko na te osiągnięcia – rozwój, ciężka praca i ogromna motywacja popłacają! Hip hop, Ragga, Dancehall – żadna choreografia jej nie straszna! Macie do czynienia z tancerką totalną!

Zawody taneczne :

1 miejsce ? Dancehall ShowCase, zawody K-Licious we Wrocławiu

3 miejsce ? Dancehall Challenge 2015 w kategorii Duety

2 miejsce ? Dancehall Challenge 2012 w kategorii Duety

3 miejsce ? Winter Bounce 2012 w kategorii Solo

2 miejsce ? Dancehall Clash w kategorii Crew

Pokazy taneczne: 

– TVP1 podczas Gali Mistrzów Sportu

– TVP2 na Wiankach (Lato Radia Zet i Dwójki)

– MTV (program Moja Własna Gwiazda)

– warszawskich klubów (Karmel, The Fresh, Butiklub, Fono Bar, Harlem, Coco De Oro, Klub 55).

– ZONE FITNESS ? otwarcie klubu

Teledyski:

– Afromental ? ?Rollin? ?

– Kasia Grabowska ? ?Best shot?

Kurs tańca z Olgi  w szkole tańca w Warszawie! Zapisz się na zajęcia taneczne w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć!

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.