Breakdance dla dzieci

breakdance dla dzieci sho


Breakdance dla dzieci – dwie grupy do wyboru

 

Breakdance dla dzieci to zajęcia, na które zapraszamy dzieci już od 3. roku życia. Dla najmłodszych w wieku 3-8 lat prowadzimy oddzielną grupę tylko dla dzieci. Nieco starsze dziewczynki i starsi chłopcy – powyżej 7. roku życia, mają do wyboru dwie grupy. Mogą dołączyć do kursu z innymi dziećmi lub wybrać grupę dla dorosłych.

W grupie Breakdance dla dzieci mamy więcej zabawy i swobody, a grupa z dorosłymi jest mocniej nastawiona na naukę i rozwój. Mimo, że to grupa dla dorosłych, zajęcia są prowadzone w taki sposób, że każdy może znaleźć coś dla siebie, bez względu na wiek. Wbrew pozorom taki układ wpływa pozytywnie zarówno na młodszych uczestników, jak i na tych starszych. Niektóre pozy trudne do wykonania dla dorosłych, dzieciom wychodzą bardzo szybko! I na odwrót! Kursanci są dla siebie stałą inspiracją, która pozwala motywować się do ćwiczeń.

Breakdance dla dzieci ? kurs tańca Warszawa w Szkoła Tańców Karaibskich SHO

  • grupa Breakdance dla dzieci 3-8: grupa dedykowana dzieciom
  • grupa dla dorosłych: grupa, w której starsze dzieci są mile widziane i pracują razem z dorosłymi


Breakdance dla dzieci – dlaczego to świetny wybór dla dziecka?

Breakdance dla dzieci rozwija wiele umiejętności. Poniżej przedstawiamy, co może zyskać Twoje dziecko, dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia:

  • większa pewność siebie
  • rozwój nowej pasji
  • pobudzenie kreatywnego myślenia
  • poprawa kondycji
  • rozwój koordynacji ruchowej
  • aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu

 

breakdance dla dzieci sho


Breakdance dla dzieci – na czym polega ten styl tańca?

Breakdance (inaczej: breakdancing, breaking) to amerykański styl tańca, w którym wykonuje są skomplikowane figury w większości w parterze, m.in. na głowie. Jest uważany za jeden z najtrudniejszych tańców na świecie! To m.in. za sprawą tego, że wymaga od nas nie tylko dużej siły fizycznej (zwłaszcza rąk), ale także dobrej koordynacji ruchowej. Historia Breakdance sięga końca lat 70. XX w., ale jego najmocniejszy rozwój nastąpił na przełomie XX i XXI w. W tym tańcu zobaczymy także specyficzną pracę rąk i nóg, którą wykorzystuje się zwłaszcza w pozycjach stojących.

Ruchy w Breakdance dzielimy na 5 kategorii: toprocki, footworki, dropy, power movesy oraz freeze?y. Ważnym i nieodłącznym elementem tańca Breakdance są bitwy taneczne, o potocznej nazwie batelki. W Breakdance dużą uwagę, poza nauką figur i ruchów, przykłada się do tzw. freestyle, czyli improwizacji w czasie tańca. To dzięki niej każdy tancerz może wypracować w Breakdance swój własny, indywidualny styl.

Jeśli chcesz dowiedzieć się
więcej o stylu Breakdance
– zajrzyj tutaj.

Breakdance dla dzieci – jak przebiegają zajęcia?

 

Zajęcia rozpoczynają się obowiązkową rozgrzewką. W tym stylu niezwykle ważne jest, aby rozgrzać bardzo dobrze każdy mięsień. Dzięki temu, wykonując akrobacje w późniejszej części treningu, mamy pewność, że nic sobie nie naciągniemy. Po rozgrzewce przechodzimy do treningu podstawowych póz w staniu i w parterze. Na koniec mamy najciekawszą część, czyli naukę freestyle i improwizacji, która przy okazji uczy nas szybkiego reagowania oraz kreatywności w tańcu.

breakdance dla dzieci sho

Breakdance dla dzieci – jaki strój wybrać na zajęcia?

Zwracamy szczególną uwagę na strój, w którym ćwiczymy. Należy pamiętać, że w czasie tańca często wykonuje się akrobatyczne ruchy, a zatem należy dobrze zabezpieczyć ciało. Najlepiej wybrać dresy, bluzę oraz czapkę. Przydadzą się również ochraniacze na kolana i łokcie. Żaden mały bboy i mała bgirl, uzbrojona w taki zestaw, nie skończy z siniakiem!

Breakdance dla dzieci w Szkole Tańców Karaibskich SHO – zobacz, jak wyglądają zajęcia:

 


Sprawdź wszystkie nasze zajęcia w grafiku zajęć!

 

breakdance dla dzieci sho

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.