Na czym polega Bachata Lady Styling?

bachata sensual solo


Bachata Lady Styling
 to styl tańca, który można opisać cechami, jak: zmysłowość, emocje, inspiracja. Odbiega od pierwotnej formy Bachaty, czyli tańca karaibskiego, który narodził się i ewoluował na terenach egzotycznej Dominikany.

Ten styl tańca wprowadza nas w świat uczuć. Dlatego wyróżnia go głęboka zmysłowość. Ze względu na to tańcząc, możemy puścić wodzę fantazji i dać się ponieść emocjom.

Bachatę Lady Styling tańczymy wolniej w przeciwieństwie do tracydycyjnej Bachaty-Dominicany.

To idealna propozycja dla osób nieśmiałych, które chcą nabrać pewności siebie. Ze względu na to, że składa się ona ze stosunkowo łatwych kroków, a ważnymi elementami są tu ponętne ruchy biodrami oraz bliska relacja taneczna z partnerem. W dużej mierze jest tańcem improwizowanym, w którym nie ma z góry nałożonej choreografii. Ze względu na to można zatańczyć ją z dowolnym partnerem lub partnerką.

Różnice między Bachatą Lady Styling, a tradycyjną Bachatą-Dominicaną to:

• Różna dynamika oraz tempo. Bachata Lady Styling jest wolniejsza.
• Bachata Lady Styling to płynne ruchy ciała, podczas gdy Bachata Dominicana skupia się bardziej na stopach (footwork’u).
• Dominikańskie piosenki bachatowe mają zwykle dużo gitary, a piosenki, do których tańczy się Bachatę Lady Styling, mogą być nawet remiksami „normalnych” piosenek.

BACHATA SOLO – BACHATA LADY STYLING

Mimo, iż zadaniem kobiet w Bachacie jest podążanie za prowadzeniem mężczyzn, mają one możliwość dodawania tak zwanego „stylingu” (czyli dodatkowego ruchu rąk, nóg czy bioder), który uatrakcyjnia taniec. Nad takimi właśnie rzeczami najlepiej pracuje się podczas zajęć solo.

Zajęcia BACHATA LADY STYLING to świetna okazja do zrozumienia ruchu ciała, pracy dłoni, stóp i bioder, nauki interpretowania muzyki oraz poznania ciekawych opcji stylingu. To zarówno skupienie się na technice tańca, jak i nauka choreografii, w których wspomnianą technikę należy wykorzystywać.

To idealna opcja dla kobiet, które chcą obudzić w sobie pewność siebie i poczuć się dobrze ze sobą. Jeżeli poczujecie się pewnie ze swoim ciałem i jego ruchem na zajęciach, na pewno wykorzystacie to na parkiecie klubowym tańcząc w parze lub solo.

 

 

GDZIE NARODZIŁA SIĘ BACHATA LADY STYLING?

Styl tańca narodził się w Cádiz ponad 15 lat temu i był zapoczątkowany i rozwijany przez Jorge Escalona (Korke), który interpretował muzykę w wyjątkowy i zmysłowy sposób, zachowując przy tym esencję tradycyjnej, dominikańskiej Bachaty. Współpraca Korke oraz Judith Cordero – jego partnerki tanecznej, doprowadziła do nadania Bachacie Lady Styling technicznego i wizualnego stylu, co spowodowało, że wzniosła się ona na wyższy poziom.

SPOŁECZNOŚĆ BACHATOWA JEST CORAZ WIĘKSZA!

Warto zauważyć, że Bachata zdobywa ogromną popularność w Polsce, jak również w innych krajach. Jest to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i praktykowanych tańców w parach na całym świecie, a jego popularność w dalszym ciągu rośnie!

Obecnie możemy rozróżnić kilkanaście stylów Bachaty, m.in.:

  • Bachata Dominican Style (styl sięgający do początków Bachaty)
  • Bachata Sensual (zmysłowa interpretacja tego tańca)
  • Bachata Romantica (mieszanka klasycznego stylu Bachaty z elementami sensual)
  • Bachata Tricks&Dips (Bachata z efektownymi i zaskakującymi figurami)
  • Bachatango (odmiana Bachaty łącząca w sobie rytm i zmysłowość bachaty oraz melodyjność i pasję tanga)
  • Bachata Show Style (styl stworzony na potrzeby turniejów, warsztatów, kongresów tanecznych oraz błyskotliwych pokazów)
  • Urbanstyle Bachata (styl tańczony szybciej, ostrzej, z elementami hip-hopu)
  • Ballroom Bachata (styl towarzyski, pełen eleganckich i sformalizowanych figur)

Warto zauważyć, że Bachata to nie tylko taniec, to także muzyka!

Ten styl to także rodzaj muzyki, która jest nieodłącznym elementem tańca. Na początku XX wieku, w rejonach wiejskich, narodził się rodzaj muzyki zwany “bachata”, służący do śpiewu rzewnych, słodko-gorzkich pieśni. Karaibskie rytmy dotykały tematyki miłosnej i nierzadko prezentowały historię złamanych serc oraz smutek głównych bohaterów. Zespół muzyczny, którego utwory spopularyzowały Bachatę to Awentura.

Przykładowe filmiki przedstawiające styl, jakim jest BACHATA LADY STYLING:

  • Bachata w wykonaniu instruktorki Moniki:

• Bachata Kike i Nahir demo:

• Marco i Sara demo:

• Korke i Judith demo:

• Sara Panero – Lady Style video:

• Andrea – Lady Style video:

 

Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć!

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.