Jowita – Twerk

 

Jowita – Twerk! Znacie ją właśnie z tych zajęć, a czasem też kilku innych zastępstw. Jednak, czy znacie dobrze swoją ulubioną instruktorkę? Co tak naprawdę o niej wiecie? Poniższy artykuł pomoże Wam uzupełnić Waszą wiedzę! 😉

Jowita – Twerk i jej początki tanecznej kariery

 

Jowita w swoich pierwszych zajęciach tanecznych uczestniczyła w lutym 2018 roku. Wszystko dzięki specjalnemu prezentowi na urodziny, którym był karnet do szkoły tańca. To dzięki niemu spełniło się jedno z jej marzeń. W ten sposób trafiła do Uli Afro Fryc na kurs Twerku, która szybko stała się jej ulubioną tancerką, instruktorką oraz pewnego rodzaju guru. W międzyczasie, próbowała również zajęć Reggaeton oraz Dancehall Female, ale ostatecznie to jednak Twerk zagościł w jej sercu na dobre.

Około pół roku później Ula Afro Fryc zorganizowała nabór do swojej twerkowej ekipy – Twerk Master Team. Jowita postanowiła spróbować swoich sił i… udało się! Razem z Ulą wzięła udział w dwóch nagraniach, które do dziś przywołują przepiękne wspomnienia. Były to pierwsze doświadczenia Jowity z profesjonalnie tworzonym nagraniem jej tańca i choreografii.

Zawsze warto stawiać na rozwój!

 

Jowita następny krok postanowiła skierować w stronę Gosi Blus i organizowanych przez nią warsztatów tanecznych. Były to jedne z największych i najbardziej popularnych wydarzeń, na których miała możliwość nawiązać nowe znajomości z najlepszymi tancerkami. Następnie zdarzył się kolejny casting i kolejna grupa taneczna – TNT, do której nabór ogłosiła Gosia Blus. TNT to czas nowych przyjaźni i ogromnego rozwoju. Jako członek tej grupy Jowita współtworzyła dwa pokazy taneczne w klubie w Krakowie.

Początki ze stylem Soca i szkołą tańca SHO

 

Twerk zainspirował Jowitę do pogłębienia wiedzy w zakresie podobnych stylów, a tym samym do rozpoczęcia pracy w rytmach muzyki Soca. Kultura Karaibów oraz wine to nowe odkrycia Jowity związane ze stylem i muzyką Soca.

Początek 2020 roku to start kariery instruktorskiej Jowity, dzięki możliwości prowadzenia zajęć w zastępstwie w Szkole Tańców Karaibskich SHO. W trakcie swoich pierwszych lekcji zaraziła kursantów własną pasją oraz energią, dzięki czemu wkrótce nawiązała stałą współpracę z Ale Camara – właścicielką Szkoły Tańców Karaibskich SHO. Na początku towarzyszył jej delikatny stres, ale niebawem okazało się, że jest stworzona do tej roli, więc obecnie spełnia się w tym w 100% i nieustannie stara się doszkalać w zakresie prowadzenia zajęć.

Jak wyglądają zajęcia prowadzone przez Jowitę?

 

Zajęcia zawsze rozpoczynają się rozgrzewką z elementami ruchów tanecznych i rozciągania. Na tym etapie całe ciało przygotowywane jest do dalszej pracy. Rozgrzewce towarzyszą różnego rodzaju style muzyczne –  hip hop, rap, dancehall, soca, afrobeat, a nawet pop, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Następnie zaczynają się ćwiczenia wzmacniające, które pomagają w utrzymaniu pozycji – szczególnie w stylu Twerk. Ponadto Jowita na pierwszych zajęciach w grupach początkujących pokazuje, jak można samodzielnie w domu wzmacniać mięśnie. Dalej przychodzi nauka techniki – wspólne powtarzanie ruchów oraz praca indywidualna pod bacznym okiem Jowity, w tym także korygowanie błędów i wskazówki. Ostatnim elementem zajęć jest nauka choreografii – w bardzo różnych stylach od sexy aż po new orleans bounce. Cały ten plan treningowy pomaga zaaklimatyzować się nowym kursantom, a tym samym rozwijać swoje umiejętności i poprawiać niedoskonałości.

I na koniec parę słów od samej Jowity!

 

Dzięki warsztatom tanecznym mogę doszkalać się i dokształcać, aby w ten sposób poprawiać swój warsztat i poszerzać wiedzę. Potem staram się przekazać ją moim kursantom na zajęciach, na które serdecznie Was zapraszam.

Z tancerek, które sobie cenię, najbardziej lubię wspomnianą już Ulę Afro Fryc oraz Gosię Blus, a także Lavinię i jej socową wiedzę. Z zagranicznych gwiazd uwielbiam Tinze, która ma wyśmienitą technikę oraz tworzy ciekawe i energiczne choreografie!

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂 

Kurs tańca Twerk w szkole tańca w Warszawie! Zapisz się na zajęcia taneczne w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź zajęcia w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.