Yunesky

Yunesky Caballero Martínez – instruktor salsy 

 

Yunesky – nasz instruktor salsy – to kubańczyk z krwi i kości. Charyzmatyczny i zawsze uśmiechnięty. Pierwszych kroków salsy nauczył się w wieku 4 lat w rodzinnym Camagüey. Od tego czasu salsa towarzyszy mu każdego dnia. Nikt nie potrafi zarazić latynoską energią i optymizmem tak, jak on! W Polsce mieszka od 5 lat. W tym czasie uczestniczył w wielu tanecznych projektach i warsztatach.

 

 

 

Zajęcia salsy w SHO z Yuneskim…

Salsę w SHO prowadzi już od ponad roku. Jego zajęcia są przeznaczone dla wszystkich: początkujących i zaawansowanych. Nauczy Cię nie tylko kroku podstawowego salsy, ale także innych, ciekawych kroków i figur, które można wykorzystać tańcząc solo i w parze.

Szczególną uwagę przykłada do nazewnictwa kroków i figur. Zawsze krok po kroku wyjaśnia specyfikę danego ruchu. Zajęcia prowadzi po angielsku, jednak jeżeli ktoś woli podszlifować swój hiszpański – nie ma problemu. Yunesky mówi także odrobinę po polsku, także nie ma mowy o żadnej barierze językowej! Zajęcia salsy to przede wszystkim mnóstwo zabawy i uśmiechu. Uwaga, uwaga! Tańczymy na 1! Tak jak rodowici Kubańczycy. Co to oznacza? Przyjdź na zajęcia i przekonaj się sam! 🙂

 

 

Poczuj klimat gorącej Kuby w salsie kubańskiej z Yunesky! 

Odmiana salsy kubańskiej, której uczy Yunesky, to Salsa Cubana, pochodząca z gorącej wyspy, na której mieszają się różne kultury. Kuba jest jedną z najbardziej kulturowo bogatych wysp, zarówno w taniec – bardzo dużo gatunków tanecznych, jak i muzykę – najwięcej gatunków muzycznych na świecie! Dlatego warto zagłębić się w jej kulturę i poznać prawdziwe oblicze Kuby, bo wiele stylów, rozpowszechnionych na całym świecie, ma swoje korzenie właśnie tam. Z tego powodu salsa kubańska jest niezwykle ważna i przydatna do tego, żeby moc zrozumieć inne style latynoskie i kubańskie. A najlepiej zacząć swoją przygodę z salsą z Yunesky!

Salsa Cubana taniec zarówno w parze, jak i solo. W parze głównie tańczy się figury “nudos cubanos” (supły kubańskie). A w solo – przeróżne kroki, w które często wplata się elementy tradycyjnej rumby kubańskiej, kroki innych tańców afro oraz kroki tańców około-salsowych, jak Cha-cha, pilon, czy Mambo Cubano.

Salsa Cubana to styl, z którego narodziły się wszystkie inne odmiany salsy na świecie. Dlatego – jeśli już uczyć się jakiegoś stylu salsy, to najlepiej właśnie salsy kubańskiej. A jeśli salsy kubańskiej to naturalnie, najlepiej u Kubańczyka, który najlepiej pokaże, jak to powinno wyglądać – tak, jak tańczy się salsę na Kubie.

Zobacz, jak wyglądają zajęcia salsy z Yunesky! 

 

Sprawdź zajęcia z Yunesky w naszym grafiku zajęć!