Wiktoria

Wiktoria Kawulok – tancerka twerk o wielu obliczach! Silne i kobiece Bad Gyal style, jak i zmysłowe Slow wine, nie są dla niej niczym obcym.

Wiktoria swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2013 r. Poszukiwała swojego stylu w szkołach tańca na różnych zajęciach tanecznych. Kiedy w końcu trafiła na swoje pierwsze zajęcia Dancehall’u, zrozumiała, że jest to styl dla niej i, to właśnie Dancehall, zostanie z nią już na zawsze. Z pełną zajawką zaczęła trenować ten styl w 2015 r. Od tego roku uczyła się w zespole „So Special” w Bielsku-Białej, pod okiem Mateusza Nowaka oraz Pauliny Kachel „Pinki”, których można nazwać jej „dancehall’owymi rodzicami”. Razem z tą grupą przez kilka lat brała udział w zawodach w Polsce, jak i za granicą, zdobywając wysokie osiągnięcia zespołowe oraz indywidualne.

W 2018 r. Wiktoria przeprowadziła się ze Śląska do Warszawy i została przyjęta do ekipy „Exclusive Afro Goodas”, prowadzonej przez jedną z najlepszych polskich tancerek – Ulę Afro Fryc. „Exclusive Afro Goodas” jest ekipą specjalizującą się głównie w Dancehall Queen Style, jednak dziewczyny tańczą również style Soca oraz Twerk. Z nową grupą Wiktoria również wzięła udział w wielu zawodach i indywidualnie rozwinęła się tanecznie.

Chociaż Dancehall Queen Style jest pierwszą miłością Wiktorii, od dłuższego czasu zajmuje się także stylami, takimi jak Soca oraz Twerk, które dodatkowo wzbogacają jej taneczne umiejętności.

Wiktoria była uczestnikiem niezliczonej liczby warsztatów i obozów tanecznych, na których uczyła się zarówno od Europejskich tancerzy, jak i tancerzy z Jamajki, poznając styl z samego źródła Dancehall’u. Tancerze, u których Wiktoria miała okazję się uczyć to: Shelly Xpressionz (Jamajka), Sir Ledgen (Jamajka/USA), Rafa Redvolcon (Hiszpania), DHQ Alevanille (Włochy), Johanna Enough (Szwecja), Jasmin Xqlusiv (Austria), DHQ Headtop (Jamajka), Joan Gringesho (Francja), Marthe Vangeel (Holandia), Katrin Wow (Ukraina), Andre Cosmic (Jamajka) i wiele innych.

Aktualnie Wiktoria nadal szkoli się w tańcu – indywidualnie oraz na warsztatach, a także pracuje jako tancerka na różnych eventach i koncertach. Bierze także udział w teledyskach, koncertach i nagraniach oraz wciąż zdobywa nowe doświadczenia. Współpracowała z wieloma polskimi twórcami, m.in.: Popkiller (Berson, Hodak, Flolar Bugs, Rip Scotty, Szymi Szyms, Janusz Walczuk), White Widow, SOSO Chillwagon, Kaja Soboń WK – Dźwigaj dziewczyno.

Na zajęciach u Wiktorii najważniejsze jest dla niej to, żeby wszyscy dobrze się bawili, wytańczyli, otworzyli na taniec i muzykę, a do tego wyszli z zajęć z nową zajawką. Jej zdaniem, przy takiej dobrej atmosferze, zdobycie nowych umiejętności tanecznych, jest tylko kwestią czasu. Dlatego właśnie bardzo liczy się dla niej fajny klimat na zajęciach, na które stara się wnieść nową dawkę energii, wiedzy oraz skills’ów. Na jej zajęciach dowiecie się także dużo o kulturze, z której wywodzi się dany styl tańca. Sama Wiktoria uważa, że taka wiedza jest bardzo ważna, bo pozwala lepiej zrozumieć taniec, a także stawać się lepszym tancerzem.

Jako że Wiktoria sama pamięta swoje pierwsze zajęcia, widzi na własnym przykładzie i własnym rozwoju, jak dużo może dać taniec każdej kobiecie. Tak kobiece style, jak Soca, Dancehall Queen Style czy Twerk, dają ogromną świadomość własnego ciała oraz niesamowitą pewność siebie. Właśnie to Wiktoria stara się pomóc osiągnąć swoim kursantkom na swoich zajęciach.

Wiktoria pomoże Wam opanować technikę poruszania swoimi biodrami do perfekcji – slow wine, fast wine, tik toki, shake, jiggle – po jej zajęciach nie będą miały przed Wami tajemnic. Do tego ważna będzie nauka attitude, który nadaje charakter tańcu, a według niej jest wręcz kluczem do tanecznego sukcesu.

Ale nie samym tańcem człowiek żyje – Wiktoria jest również aktywną studentką na kierunku Fizjoterapia na warszawskim AWFie. Również on staje się jej kolejną pasją, którą w przyszłości zamierza połączyć z tańcem.

 

Największe ostatnie osiągnięcia taneczne Wiktorii:
• I miejsce Dancehall Queen Wicked Contest 2019
• I miejsce Twerk Queen Contest w kategorii ekipy (z Exclusive Afro Goodas) w 2019
• II miejsce Soca Dance Championships (z Exclusive Afro Goodas) w 2021
• III miejsce kategoria Dancehall Queen Crew (z Exclusive Afro Goodas) w 2019

Zobacz Wiktorię w jej żywiole:

 

Sprawdź zajęcia z Wiktorią w naszym grafiku zajęć!