Shuffle-House Dance

Shuffle-House Dance, czyli ślizgiem po podłodze! Taniec uliczny oparty na mocnej pracy nóg (footwork), w połączeniu z dynamicznymi ruchami ramion. Idealny na każdy parkiet –szczególnie na imprezach!

Na czym polega styl Shuffle-House Dance?

Shuffle-House Dance to taniec rave, który powstał w latach 80. w Australii. Zwykle tańczymy go do muzyki elektronicznej. Dokładnie powstał na scenie rave w Melbourne i był popularny pod koniec lat 80. i 90. Podstawowymi krokami w Shuffle-House Dance jest tzw. Running Man oraz T-step, czyli szybkie ruchy pięty i palców oraz specyficzne kroki, połączone z dopasowaną pracą ramion.

Shuffle-House Dance jest bardzo popularny w Europie, ale i na całym świecie. Doskonale sprawdza się na imprezowych parkietach w klubach i na muzycznych festiwalach. Do dzisiaj ten styl jest pod ogromnym wpływem muzyki techno. To właśnie jego rytm idealnie wpasowuje się w styl Shuffle-House Dance. Od czasu lat 90. stał się tak popularny, że przeniósł się dalej – do gatunków muzycznych electro house i hardstyle. Dziś Shuffle-House Dance obejmuje niemal całe spektrum elektronicznej muzyki tanecznej.

Wielką ikoną Shuffle-House Dance jest do dziś Marktore.

House Dance to freestylowy taniec uliczny, który ma swoje korzenie w undergroundowej scenie muzyki house w Chicago i Nowym Jorku. Jest zwykle tańczony do głośnej i ciężkiej od basu elektronicznej muzyki tanecznej, grywanej przez DJ-ów w klubach nocnych lub na rave’ach.

Główne elementy tańca House to “podnoszenie”, “praca nóg” i “loftowanie”. Najsłynniejszym ruchem tanecznym związanym z dawną muzyką house jest technika “jacking”, która polega na poruszaniu tułowiem do przodu i do tyłu, w charakterystyczym, falującym ruchu.

Wielką ikoną tańca House jest Mamé Mamson.


Dla kogo są zajęcia? 

Zajęcia są przeznaczone dla osób początkujących. Bez obaw – będziemy uczyć się techniki i kroków od podstaw.

Jak wyglądają zajęcia?

W tym stylu tańca aktywujesz całe ciało, ale przede wszystkim nogi. Dlatego bardzo ważne jest tutaj rozciąganie.

Każde zajęcia składają się z elementów, takich jak:

  • rozciąganie
  • rozgrzewka
  • praktyka podstawowych kroków
  • nauka choreografii bez muzyki
  • sprawdzenie choreografii w muzyce
  • taneczny jam, czyli freestyle

 

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia zabierz ze sobą wygodny strój oraz buty o mocnej, płaskiej podeszwie.

 


O instruktorze

Zajęcia Shuffle-House Dance prowadzi Roman Krieger, pseudonim Romanos – zawodowy tancerz z 14-letnim stażem. Romanos pochodzi z Czech, a od ponad 2 lat mieszka w Warszawie. Studiował taniec w Pradze w Prague Dance Conservatory. Kiedy podróżował po całym świecie, największe doświadczenie taneczne zdobył w Hiszpanii. Swoją karierę taneczną tak naprawdę rozpoczął w Czechach, w Pradze.

Brał udział w bardzo dużych tanecznych projektach telewizyjnych, takich jak: Music Awards, Czech Blog Awards w hotelu Hilton w Pradze, dzielił scenę ze znanymi tancerzami i piosenkarzami, m.in.: Mikolas Josef, Ewa Farna, Boris Carlof, Richard Judge, Leoš Mareš. Tańczył także w reklamowych spotach dla wielkich marek, jak McDonald’s i Oral B.

Romanos specjalizuje się w tańcu ulicznym, głównie na tańcu Shuffle i House. Połączył te dwa style, ponieważ łączy je bardzo podobna muzyka – EDM (Electronic – Dance – Music).

Kurs tańca Shuffle-House Dance znajdziesz w szkole tańca w Warszawie – w Szkoła Tańców Karaibskich SHO!

 

Zobacz, jak wyglądają przykładowe ruchy w Shuffle-House Dance w wykonaniu instruktora Romanosa:

Przykładowa muzyka, do której tańczymy na zajęciach:

Sprawdź wszystkie nasze zajęcia – w naszym grafiku zajęć!


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.