Shuffle-House Dance

Shuffle-House Dance, czyli ślizgiem po podłodze! Taniec uliczny oparty na mocnej pracy nóg (footwork), w połączeniu z dynamicznymi ruchami ramion. Idealny na każdy parkiet ? szczególnie na imprezach!

 

 

Na czym polega styl Shuffle-House Dance?

Shuffle-House Dance to taniec rave, który powstał w latach 80. w Australii. Dokładnie swoje początki miał na scenie rave w Melbourne, a popularność pod koniec lat 80. i 90. Jego wielką ikoną jest do dziś Marktore.

Zwykle tańczymy go do muzyki elektronicznej. Podstawowymi krokami jest tzw. Running Man oraz T-step, czyli szybkie ruchy pięty i palców oraz specyficzne kroki, połączone z dopasowaną pracą ramion.

Shuffle-House Dance jest bardzo popularny w Europie, ale i na całym świecie. Doskonale sprawdza się na imprezowych parkietach w klubach i na muzycznych festiwalach. Do dzisiaj ten styl jest pod ogromnym wpływem muzyki techno. To właśnie jego rytm idealnie wpasowuje się w styl Shuffle-House Dance. Od czasu lat 90. taniec zyskuje coraz większą popularność i przenosi się dalej ? do gatunków muzycznych electro house i hardstyle. Dziś Shuffle-House Dance obejmuje niemal całe spektrum elektronicznej muzyki tanecznej.

 

 

 

House Dance

House Dance to freestylowy taniec uliczny, który ma swoje korzenie w undergroundowej scenie muzyki house w Chicago i Nowym Jorku. Wielką ikoną tańca House jest Mamé Mamson. Tańczymy go zwykle do głośnej i ciężkiej od basu elektronicznej muzyki tanecznej, grywanej przez DJ-ów w klubach nocnych lub na rave’ach.

Główne elementy tańca House to “podnoszenie”, “praca nóg” i “loftowanie”. Najsłynniejszym ruchem tanecznym związanym z dawną muzyką house jest technika ?jacking?, która polega na poruszaniu tułowiem do przodu i do tyłu, w charakterystycznym, falującym ruchu.

 

Dla kogo są zajęcia? 

Zajęcia są przeznaczone dla osób początkujących. Uczymy się techniki i kroków od podstaw, dlatego bez obaw – na zajęcia może dołączyć każdy ciekawy tego stylu. Na zajęcia zabierz ze sobą wygodny strój oraz buty o mocnej, płaskiej podeszwie.

 

shuffle dance warszawa

Jak wyglądają zajęcia?

W tym tańcu aktywujesz całe ciało, ale przede wszystkim nogi. Dlatego bardzo ważne jest tutaj rozciąganie.

Każde zajęcia składają się z elementów, takich jak:

  • rozciąganie
  • rozgrzewka
  • praktyka podstawowych kroków
  • nauka choreografii bez muzyki
  • sprawdzenie choreografii w muzyce
  • taneczny jam, czyli freestyle

 

 

 

Posłuchaj przykładowej muzyki, do której tańczymy na zajęciach:

 

 

shuffle dance warszawa

Kurs tańca Shuffle-House Dance znajdziesz w szkole tańca w Warszawie ? w Szkoła Tańców Karaibskich SHO! 

 

Sprawdź wszystkie nasze zajęcia ? w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

 

 

 


Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.