Romanos – Shuffle House Dance

shuffle house romanos

Shuffle-House Dance to z pewnością wielka miłość Romanosa. Poznajcie tego wszechstronnego, zawodowego tancerza, który zaraża na parkiecie swoją pasją w rytm elektronicznych bitów!

Roman Krieger, pseudonim Romanos to prawdziwy specjalista od stylu Shuffle-House Dance. Romanos jest zawodowym tancerzem z 14-letnim stażem. Pochodzi z Czech, a od niemal 3 lat mieszka w Polsce, w Warszawie. Studiował taniec w Prague Dance Conservatory. Spośród wielu swoich podróży po całym świecie, największe doświadczenie taneczne przywiózł z Hiszpanii. Ale prawdziwy początek jego kariery tanecznej miał miejsce w Czechach, dokładnie w Pradze.

 

 

 

 

romanos shuffle

Projekty, reklamy, scena – Romanos podbija świat swoim stylem

Romanos brał udział w wielu, bardzo dużych telewizyjnych projektach tanecznych, takich jak: Music Awards czy Czech Blog Awards w hotelu Hilton w Pradze. Wielokrotnie dzielił scenę ze znanymi tancerzami i piosenkarzami, jak: Mikolas Josef, Ewa Farna, Boris Carlof, Richard Judge, Leoš Mareš. Jego taneczny talent można było także podziwiać w dużych kampaniach TV –  wystąpił w reklamie telewizyjnej McDonald’s oraz Oral B.

Romanos specjalizuje się w tańcu ulicznym, ale skupia się głównie na stylach Shuffle i House. Na swoich zajęciach uczy kombinacji tych technik, czyli Shuffle-House Dance. Jego zdaniem to najlepsze, spójne połączenie, ponieważ zarówno Shuffle, jak i House tańczymy do podobnej muzyki, czyli EDM: Electronic – Dance – Music. Zatem Shuffle-House Dance to mega ciekawa kombinacja, pozwalająca nam wyrażać się w ruchu na wiele sposobów.

 

 

 

Shuffle-House Dance w Szkole Tańców Karaibskich SHO

Jak mówi Romanos: Nie musisz mieć doświadczenia w żadnym tańcu. Nauczę Cię wszystkiego od podstaw. Wystarczy śliska nawierzchnia, obuwie i jesteśmy gotowi do działania! Duże lustro przyspieszy proces nauki, ale przedni aparat w telefonie też się sprawdzi. Po moich zajęciach możesz swobodnie tańczyć Shuffle do swojej ulubionej piosenki z kategorii House, Pop lub Techno. Przekonasz się, że taniec jest prosty, intuicyjny i każdy może się go nauczyć. Zyskasz pewność siebie na parkiecie.

 

 

Na zajęciach z Romanosem poznasz główne ruchy, jak:

  • T-Step
  • The Running Man
  • Spins
  • Criss Cross Charleston
  • Charleston Swivels

Na koniec, jak podkreśla Romanos: Taniec Shuffle House to coś więcej niż tylko dobra zabawa. Połączenie ruchów w muzyce EDM to forma wyrażania siebie, a nawet, jak określają niektórzy, „sposób na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego”.

 

shuffle house warszawa

Jesteście ciekawi, jak wygląda ten mix na żywo?

Zapraszamy na kurs tańca Shuffle-House Dance Warszawa w Szkole Tańców Karaibskich SHO.

Sprawdź aktualne grupy w naszym grafiku zajęć!

 

 

 

 

 

 

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie treści artykułu w całości ani we fragmentach i jego rozpowszechnianie.