Shake’i & Szpagaty w Dancehallu

Shake i Szpagat w Dancehallu – co to jest?

Shake’i & Szpagaty w Dancehallu – są to zajęcia przeznaczone tylko dla kobiet, podczas których uczymy się poprawnej techniki trzęsienia pośladkami i pupą. Rozciągamy się oraz tańczymy kobiece ruchy dancehallowe. Zajęcia mają na celu również poprawę sylwetki, dzięki wykonywanym ćwiczeniom wzmacniających: brzuszki, przysiady, squady, pompki itd.

Shake oraz Szpagat w SHO

Są to wyjątkowe zajęcia, które pomagają wydobyć kobiecość z każdej dziewczyny. Kładziemy duży nacisk na rozciąganie nóg, aby zrobić wymarzony szpagat (szpagat damski) lub sznurek (szpagat męski, nazywany też szpagatem tureckim). Uczymy się przeróżnych wariacji shake’owania, co wzmacnia i zaokrągla pośladki. Zawsze też tańczymy choreografię, składającą się z kroków prosto z Jamajki. Zajęcia w SHO prowadzone są w przyjaznej atmosferze, podczas treningu instruktorka zawsze znajdzie czas dla każdego oraz chętnie odpowie na wszystkie pytania. Kurs jest szczególnie przydatny dla osób tańczących Twerk i Dancehall.

Kto może przyjść do nas na Shake’i oraz Szpagaty?

Zajęcia są przeznaczone dla każdej dziewczyny! Poziom dostosowany jest indywidualnie do każdej osoby. Podczas zajęć uczymy się rytmicznie ruszać pupą i pośladkami na różne sposoby m.in. góra dół czy na boki jak i poprawnie wykonywać dancehallowe kroki. Ważnym elementem zajęć jest rozciąganie, już po kilku zajęciach można zauważyć ogromną różnicę w rozciągnięciu zarówno nóg, jak i pleców czy barków.

Dlaczego warto przyjść na zajęcia?

Za pomocą sprawdzonych ćwiczeń, staramy się stopniowo pogłębiać naszą elastyczność, co przydaję się w innych stylach tanecznych jak i w samym dancehallu. Zajęcia to dobra zabawa, taniec i poprawa sylwetki. Każda dziewczyna na zajęciach znajdzie coś dla siebie i jak mówi sama prowadząca: „Pamiętajcie, rozciąganie się zmieni wasz świat na lepsze” Z zajęć wychodzimy pewniejsze siebie, a po regularnym uczęszczaniu na zajęcia poprawia nam się wydolność fizyczna, samopoczucie oraz elastyczność ciała i mięśni. Przedwszystkim na zajęciach uczymy się akceptacji własnego ciała i zdrowego podejścia od naszego wyglądu! Jesteśmy kobietami, jesteśmy piękne i nauczmy się to kochać w sobie!

Jak wyglądają zajęcia?

Przy energicznej muzyce ze słonecznej Jamajki – rozgrzewamy się a następnie robimy ćwiczenia wzmacniające na wszytskie partie mięśni. Kiedy ciało jest gotowe, porządnie się rozciągamy i poznajemy techniki shake’owania. Pod koniec każdej classy tańczymy seksowną choreografię. Na zajęcia przychodzimy w wygodnych legginsach, szortach lub luźnych spodniach, które nie krępują ruchów. Obowiązkowo zabieramy ze sobą wygodne buty typu trampki, addidasy oraz ochraniacze do kolana – jeśli nie macie, w szkolnym koszyku przy recepcji zawsze jest kilka par specjalnie dla was. Na zajęciach poznacie też jeden z wielu aspektów kultury dancehallu – akceptacja ciała i uwielbienie dla kobiecości. Jamajka to kraj, w którym każda kobieta jest piękna nie zależnie od koloru skóry czy kształtów i rozmiarów ciała

Bieżący rozkład Shake’i & Szpagaty w Dancehallu znajdziecie tutaj. 🙂