Dorotka Piasecka

Z tańca staram się czerpać jak najwięcej radości i tą radością zarażać innych.

Moja historia z tańcem

Pierwsze kroki taneczne stawiałam już w zerówce i w szkole podstawowej należąc do szkolnej grupy. Naukę rozpoczęłam od tańca towarzyskiego w Sportowym Klubie Tańca Towarzyskiego „Start” pod okiem Mariusza Pośpieszyńskiego, jednak musiałam zrezygnować z powodów zdrowotnych.

W 2 klasie gimnazjum zafascynowana kulturą Indii zaczęłam uczyć się tańca bollywood oraz brałam udział w warsztatach z klasycznych tańców hinduskich z takimi choreografami jak: Sanjib Bhattacharya (Manipuri) czy Andita Acharjee (Kathak). Razem z grupą warsztatową w sierpniu 2008 roku wystąpiłam na festiwalu ”Vande Mataram” w choreografii Sanjiba Bhattacharya.

Od września 2009 roku zaintrygowana kulturą Jamajki rozpoczęłam naukę Dancehallu w Szkole Tańców Karaibskich Salshall Ortodox. Do dziś jest to jeden z moich ulubionych stylii, z którego nadal się szkolę oraz biorę udział w warsztatach.

W 2010 roku należałam do Teatru Muzycznego „Vivo” prowadzonego przez Olgę Nitkowską-Brejnak a następnie przez Martę Mirowską i Damiana Mosakowskiego. Należałam do zespołu ”Queens Cheerleaders” prowadzonego przez Sandrę Kostyk uświetniając mecze footballu amerykańskiego drużyny Królewscy. Do dziś współpracuję z Queens. Od lipca 2012 roku należałam do formacji Uanga Anny Zakrzewskiej. Trenując takie style jak: coupe decale, soukouss, azonto, kuduro, afro-house oraz afro tradycyjne.

W 2011 roku moi znajomi z Nigerii pokazali mi Azonto. Od tamtej pory ten taniec stał się moją największą miłością. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. W miarę możliwości biorę udział w warsztatach z tego stylu oraz uczę się indywidualnie od moich afrykańskich przyjaciół przebywających w Polsce. Pragnąc dzielić się z innymi swoją pasją. Z tego powodu założyłam na facebooku grupę AZONTO POLAND, gdzie regularnie wrzucam filmiki i newsy ze świata Azonto.

Kilkukrotnie prowadziłam warsztaty taneczne w przedszkolach.

Techniki

Szkoliłam się zarówno u polskich jak i zagranicznych choreografów z następujących technik:

Taniec towarzyski: Mariusz Pośpieszyński, Aneta Pośpieszyńska

Bollywood oraz tańce hinduskie: Magda Inglot, Magda Niersnee-Durbacz, mistrz Sanjib Bhattacharya (z Indii, Manipuri), Anindita Acharyee (z Indii, taniec Kathak)

Dancehall: Martyna Bysiek, Monika Cichocka, Ula ”Afro” Fryc, Ale Camara, Dorota ‘’Rocia’’ Zatorska, Olgi Zabłocka, Marcelina Kurowska, Aga Morko, Ukkubit Divass, Binta i Vandela z Blackout Crew (ze Szwecji), Aleksandra Szlagga-Daga, Camron One Shot (z Francji), Amzone (z Francji)

Hip-hop: Damian Mosakowski, Marta Mirowska, Olga Nitkowska-Brejnak, Grzegorz ”Łosiu” Łosiak (locking)

Belly Dance: Aga Białoń, Aleksandra „’Fati” Wrońska, Gosia Sorisso, Alicja Szulkowska, Kasia Wronka, Varda, Sowillo, Kinga Białowąs

Afro: Zuzia Borucka, Andy Camara, Viola Wojciechowska, Anna Zakrzewska, Carlos Manuel i Joel Vincente (z Angolii Kuduro, afro-house)

Salsa: Szkoła tańca Inka, Ewa „Żaba” Kiljańska, Ania Zejdler, Yoko Delgado (z Kuby, Casino solo)

Azonto: Musbau Lekan Paul Adeniyi (z Nigerii), Wasiu Elemuren (z Nigerii), Sherrie Silver i Rheanne K. Murray – Unique Silver Dancers (z Londynu), Jacky Maina (z Kenii), Steve Onjebuagu (z Nigerii)

Reggaeton: Yoko Delgado, Ania Zejdler, Beata Lewoniewska, Kuba Makowczyński

Udział w występach

Brałam udział w :

  • Festival Vande Mataram 2008,
  • Kilkukrotny udział w audycji Dancehall Masak-Rah w Polskim Radio Czwórka,
  • „Pytanie na śniadanie” w tvp2 z formacją Uanga,
  • Parada Różowa Wstążka w 2012 roku z formacją Uanga,
  • Parada Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2011, 2012, 2013 z Salshall Ortodox,
  • Pokaz tańca na imprezie dla FashionTV,
  • I Wieliszewski Dzień Afrykański,
  • Ceremonia otwarcia UEFA EURO 2012, Dni Tańca na SGH.