Agnieszka Morko

Odkrycie Dancehallu

Agnieszka Morko to profesjonalna tancerka oraz dyplomowana instruktorka tańca i choreograf. Uprawnienia instruktorskie zdobyła na dwuletnim Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym, na którym obecnie pracuje jako wykładowca przedmiotu DancehallTańcem zajmuje się już od ponad 15 lat i posiada bogaty prawie 10-letni staż instruktorski.

Agnieszka próbowała swoich sił w przeróżnych stylach tanecznych aż natrafiła na Dancehall, który całkowicie zawładnął jej sercem jako muzyka, taniec i kultura.
Od 2013 r. regularnie szkoli się na Jamajce, co pozwala jej przekazywać uczniom najbardziej rzetelną i aktualną wiedzę ja również dbać o najwyższy poziom jej zajęć.

Współpraca z gwiazdami Dancehall

Współpracowała z największymi jamajskimi tancerzami oraz wieloma jamajskimi artystami takimi jak:

 • Kalado,
 • Mr.Vegas,
 • Macka Diamond,
 • RDX,
 • Capelton,
 • Keeprich.

Można ją oglądać w wielu teledyskach. Tańczyła również na największym jamajskim festiwalu muzycznym Reggae Sumfest współpracując z artystką z USA – Zhavea. Na swoim koncie ma też pracę dla takich marek jak: Sony, Jeep, Smirnoff i Rum Fire.

Sukcesy na konkursach Dancehall

Jako tancerka posiada wiele krajowych i zagranicznych sukcesów.

 • I miejsce na Dance Fusion Challenge
 • I miejsce na Dancehall Challenge *(duety)
 • I miejsce na Silesian Dancehall Contest
 • I miejsce na Knock Out Dancehall Contest
 • I miejsce na Dancehall International Poland
 • II miejsce na Shake Ya Booty
 • II miejsce na Dance Off Dancehall Contest

Jej dotychczasową największą wygraną jest zwycięstwo w eliminacjach do Boom Badda Dan – jednych z największych zawodów dancehallowych na Jamajce oraz udział w wielkim finalne na Stadionie Narodowym w Kingston jako pierwsza i jedyna zawodniczka spoza Jamajki!

Działalność na scenie Dancehall w Polsce i zagranicą

Aga obecnie sędziuje największe polskie contesty Dancehall i prowadzi warsztaty taneczne na terenie całego kraju oraz za granicą. Szkoli również przyszłych instruktorów w zakresie stylu jakim jest Dancehall. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie Dancehallowej. Jako pierwsza otworzyła zajęcia „Male Dancehall ” specjalnie dla panów, walcząc o zwiększenie świadomości na temat Dancehallu jako „nie tylko babskiego stylu”. Jako jedyny dotychczas instruktor z Polski prowadziła też warsztaty w DanceJa – szkole tańca na Jamajce.

Grupa Dancehallowa Bare Badness

Założyła dancehallową grupę taneczną o nazwie Bare Badness, która jako pierwsza w Polsce użyła do swojego pokazu dubpalte`a od jamajskiego artysty Elephant Mana. Formacja ma już na swoim koncie sukcesy na polskiej scenie tanecznej oraz występy zagraniczne.

Pasja i wiedza

Uwielbia to co robi i do swoich zajęć podchodzi z ogromnym zapałem i profesjonalizmem. Jest pasjonatką zdrowego stylu życia, co pozwala jej kompleksowo podchodzić do tanecznego rozwoju jej uczniów.

Z wykształcenia jest również fizjoterapeutką, absolwentką warszawskiego AWF. Umiejętności nabyte z racji „drugiego zawodu” wykorzystuje na zajęciach, aby lepiej i bezpieczniej nauczać swoich podopiecznych. Skutkuje to sukcesami tanecznymi jej uczniów.

Aga jest instruktorem z powołania, z wielkim talentem do przekazywania wiedzy i budzenia pasji w ludziach. Na jej zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie, nie zależnie od tego czy chce zostać profesjonalnym tancerzem czy też po prostu bawić się tańcem.