Nowe kursy tańca dla początkujących w styczniu w SHO

Nowe kursy tańca dla początkujących w styczniu w SHO

Przedstawiamy nowe kursy tańca w styczniu!

Styczeń to jeden z najzimniejszych miesięcy w roku. W tym czasie ciepło opatulamy się ciepłym szalikiem i nie mamy siły myśleć o jakiejkolwiek aktywności na dworze. Odpada bieganie i długie spacery. Na tym cierpi nasz kondycja, a co za tym idzie samopoczucie spada, mniej nam się cokolwiek chce robić. Mamy na to radę! W naszej szkole SHO nie dajemy się zimowemu rozmemłaniu! Bierzemy się w garść i zapraszamy Was do tańca! W styczniu możesz zacząć nowy rok w świetnej formie i utrzymywać ją jak najdłużej! W styczniu ruszają następujące kursy:

Sexy Dance

Nauka tak zwanych „kocich ruchów” łączy w sobie elementy różnych stylów tańca takich jak show dance, burleska, tańce latino, taniec brzucha, twerk, jazz czy taniec współczesny. Dzięki tej różnorodności każde zajęcia są niepowtarzalne, niektóre dynamiczne i pełne ekspresji, a niektóre kuszące i zalotne.
Piątek 18:00 – Sexy Dance – Magda – Można dołączyć w każdej chwili
Sobota 14:00 – Sexy Dance – Magda – Można dołączyć w każdej chwili

Twerk 

Technika tańca najbardziej popularna w naszej szkole. Twerk to ruchy polegające na potrząsaniu pupą w górę i w dół przy rytmicznej muzyce. Ten sposób tańca stał się ostatnio popularny. Twerk wywodzi się z tradycyjnych tańców plemiennych mieszkańców Afryki.

Wtorek 18:00 Twerk dla począrkujących – Alicja S – Start 15.01
Czwartek 20:00 – Twerk dla początkujących – Gosia – Można dołączyć w każdej chwili
Sobota 13:00 – Twerk dla początkujących – Magda – Można dołączyć w każdej chwili
Czwartek 17:00 – Twerk dla początkujących – Ira – Start 17.01

Reggaeton

To styl tańca wywodzący się z Puerto Rico, tańczony głównie do muzyki o tej samej nazwie. Głównym elementem tego tańca są silne i krótkie ruchy klatki piersiowej i bioder jak również liczne izolacje i szejki (shake’i). Taniec nadaje się zarówno dla Pań jak i Panów. U kobiet wyzwala on pokłady seksapilu, a u mężczyzn zaś wyzwala dziką naturę.
Poniedziałek 21:00 – Reggaeton – Dagmara – Można dołączyć w każdej chwili

Salsa Solo

Salsa jest pewnego rodzaju muzycznym mixem, kształtującym się na Karaibach, szczególnie rozwiniętym na Kubie i w Ameryce Południowej. Łączy najlepsze elementy wielu kultur, afrykańskich instrumentów, języka hiszpańskiego i jazzu. Dzięki tej mieszance powstał rytm, który z ogromną siłą przemawia do wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Środa 21:00 – Salsa Solo – Carolina – Można dołączyć w każdej chwili

Afro Dance

Styl oparty na tradycyjnej kulturze afrykańskiej. Solowy taniec afrykański jest pełny improwizacji, jednakże, żeby nauczyć się go musimy opanować zarówno ruchy powolne jak również obszerne i dynamiczne. Wykonujemy w nim ruchy wszystkimi częściami ciała, ale w sposób określony. Musimy izolować górną cześć ciała, od dolnej i na odwrót. Ten rodzaj tańca znakomicie wpływa na kondycję, odstresowuje i energetyzuje.
Sobota 13:00 – Afro Dance – Gosia M. – Można dołączyć w każdej chwili

Soca

Tańczona do muzyki łączącej w sobie calypso z muzyką indyjską. SOCA charakteryzuje to samo co muzykę SOCA, czyli dynamika i kobiecość. Jest to muzyka bardzo szybka i wesoła, która gwarantuje dobry humor.
Niedziela 17:00 – Soca – Gosia – Start 20.01

Beyonce Style

Jest to taniec oparty głównie na choreografiach prezentowanych na koncertach i w videoclipach przez artystkę Beyonce. Opiera się na zmysłowym ruchu bioder oraz klatki piersiowej.Jest to więc taniec niezwykle stylowy, widowiskowy i nasycony kobiecością.
Czwartki  18:00 – Poziom początkujący – Daria– Start 17.01

Stretching

To ćwiczenia rozciągające polecane osobom, które godzinami pozostają w tej samej pozycji,  pracującym przy komputerze. to zajęcia oddechowe, rozluźniające i rozciągające przy relaksującej muzyce. Wykorzystuje się w nich proste asany z klasycznej jogi i elementy pilatesu.
Czwartki  18:00 – Poziom początkujący – Ira  – Start 17.01

 

Dancehall

Dancehall to styl tańca wywodzący się z egzotycznej Jamajki.  Kroki taneczne w dancehallu bazują na izolowanych i płynnych ruchach całego ciała.
Poniedziałki 18:00 – Dancehall od zera – Justyna – Można dołączyć w każdej chwili
Wtorki 21:00 – Dancehall od zera – Justyna – Start 8.01
Środa 20:00 – Ragga/Dancehall – Open Level – Maria – Start 2.01
Soboty 15:00 – Dancehall dla kobiet  – Magda – Można dołączyć w każdej chwili

 

 

Authentic Jazz

Termin zbiorczy, używany obok Varnecular Jazz, Original Jazz czy Solo Jazz, na określenie tańców solo popularnych w Stanach Zjednoczonych podczas ery swingu, czyli w latach 20., 30. i 40. XX wieku, takich jak np. Charleston. Authentic Jazz to prekursor współczensego setreet dance’u, jego elementy możemy zaobserwować m.in. w takich tańcach jak hip-hop czy locking. Tańczony jest do swingu i jazzu.

Poniedziałki 19:00 – Authentic Jazz – Diana – Start 14.01

Dodatkowo:

W styczniu zapraszamy na dwa wydarzenia specjalne:

  1. Warsztaty Dancehall z Kasią Jukowską
  2. Warsztaty Dancehall z tancerzem z Jamajki

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.