Sprawdź nowe kursy dla początkujących w listopadzie

Sprawdź nowe kursy dla początkujących w listopadzie

Listopadowe nowości Za oknem listopad, wieczory są coraz chłodniejsze, na dworze coraz częściej pada deszcz, a dni stają się coraz krótsze.Większość z nas w tym czasie ogarnia tzw. jesienna depresja. Nie mamy na nic siły, robimy się senni i zmęczeni. Mamy trudności z porannym wstawaniem z łóżka, mniej energii oraz zapału do pracy.Listopadowe nowości są tego rozwiązaniem, aktywność fizyczna, czyli nasze nowe jesienne zajęcia. Od listopada ruszają 4 nowe kursy:

Twerk 
Technika tańca najbardziej popularna w naszej szkole. Twerk to ruchy polegające na potrząsaniu pupą w górę i w dół przy rytmicznej muzyce. Ten sposób tańca stał się ostatnio popularny. Twerk wywodzi się z tradycyjnych tańców plemiennych mieszkańców Afryki.
Poniedziałki 21:00 – Poziom początkujący – Ira – Start 19.11
Poniedziałki 19:00 – Open Level- Oliwia – Start 19.11
Wtorki 18:00 – Poziom początkujący// Szybkie tempo nauki – Alicja  – Start 20.11
Piątki 19:00 – Open Level – Oliwia – Start 23.11

Beyonce Style

Jest to taniec oparty głównie na choreografiach prezentowanych na koncertach i w videoclipach przez artystkę Beyonce. Opiera się na zmysłowym ruchu bioder oraz klatki piersiowej.Jest to więc taniec niezwykle stylowy, widowiskowy i nasycony kobiecością.
Czwartki 18:00 – Poziom początkujący – Alicja  – Start 8.11

 

Salsa Solo
Salsa jest pewnego rodzaju muzycznym mixem, kształtującym się na Karaibach, szczególnie rozwiniętym na Kubie i w Ameryce Południowej. Łączy najlepsze elementy wielu kultur, afrykańskich instrumentów, języka hiszpańskiego i jazzu. Dzięki tej mieszance powstał rytm, który z ogromną siłą przemawia do wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Piątki  20:30 – Poziom początkujący – Carolina – Start 9.11

Afrobeat 

 

Afrobeat  pochodzi z Afryki Zachodniej, popularny jest w szczególności w Nigerii i Ghanie. Chociaż muzyka afrobeat, kojarzona zwłaszcza z legendarnym Fela Kuti, istnieje już od lat 70 XX w., to taniec rozwija się stosunkowo od niedawna. W tej formie tanecznej nie ma konkretnych celów rytualnych, czy ceremonialnych. Jego celem jest po prostu dobra zabawa.

Soboty  15:00 – Poziom początkujący – Kosti – Start 24.11

Stretching
To ćwiczenia rozciągające polecane osobom, które godzinami pozostają w tej samej pozycji,  pracującym przy komputerze. to zajęcia oddechowe, rozluźniające i rozciągające przy relaksującej muzyce. Wykorzystuje się w nich proste asany z klasycznej jogi i elementy pilatesu.
Czwartki  18:00 – Poziom początkujący – Ale  – Start 15.11

 

Dancehall

Dancehall to styl tańca wywodzący się z egzotycznej Jamajki.  Kroki taneczne w dancehallu bazują na izolowanych i płynnych ruchach całego ciała.  Dancehall tańczą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.  Kroki w męskim dancehallu bazują na mocnym, agresywnych ruchach. W dużej mierze składają się z izolacji klatki piersiowej, dużego udziału rąk oraz silnych mocnych tąpnięć. Na Jamajce mężczyźni mogą tańczyć tylko w ten sposób, natomiast kobiety mogą wybierać zarówno męskie kroki, jak i te przeznaczone specjalnie dla płci żeńskiej.
Niedziele  17:00 – Poziom początkujący – Magda- Start 18.11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.