Twerk

Co to jest TWERK?

Twerk jest to styl tańca przeznaczony dla kobiet. Polega on na rytmicznym potrząsaniu pośladków w różnych pozycjach. Styl ten wykształcił się niedawno, jednak zyskał ogromną popularność na całym świecie. Na zajęciach z twerku panie mogą poczuć się bardzo kobieco i seksownie, a także mogą poprawić swoją samoocenę i pewność siebie. Ten styl przeznaczony jest dla kobiet o każdym rozmiarze.

Jak wyglądają zajęcia z TWERKU?

Zajęcia z twerku zaczyna się ogólną rozgrzewką całego ciała, a następnie przechodzi się do ćwiczeń wzmacniających, głównie na pośladki, uda, brzuch i ręce. Takie ćwiczenia nie są wymagane, ale z pewnością ułatwiają późniejsze wykonywanie ruchów. Na zajęciach z twerku głównie szlifuje się technikę, czyli potrząsanie pośladków w górę i w dół w różnych pozycjach. Podstawową pozycją jest pozycja przykucnięta z rękoma opartymi na udach.

Po rozgrzewce i ewentualnym wzmacnianiu, najczęściej przechodzi się do choreografii przygotowanej wcześniej przez instruktora. Układy z takiego stylu polegają na wykonywaniu połączonych ze sobą ruchów twerkowych, odpowiednio dopasowanych do akcentów w muzyce oraz o odpowiedniej pozycji i tempie poruszania. Zajęcia zazwyczaj mają określone typy zaawansowania. Jeżeli chcemy rozpocząć naukę tego stylu najlepiej zapisać się na zajęcia na poziomie początkującym, gdzie instruktor uczy techniki od podstaw. Zajęcia na wyższym poziomie oznaczają wykonywanie trudniejszych ruchów i choreografii.

Historia i pochodzenie twerku

Twerk pochodzi z USA. Ten styl w głównej mierze rozpowszechniły dwie panie znane pod nazwą TWERK TEAM. Zaczęły one nagrywać filmiki i udostępniać je na YouTube, przez co stały się popularne, a tym samym zaraziły cały świat tym stylem. Twerk zdobył popularność również za sprawą rapera Kstylis, który w swoich utworach mówi o tym jak panie mają tańczyć i jak mają poruszać swoimi pośladkami. Jego najpopularniejsze utwory, w których „opowiada” o twerku to „Booty me down”, „Trampoline booty”, „Strippin the walk”. Nie tylko Kstylis popularyzuje ten styl, ale także tacy wykonawcy jak Tyga, Kid Ink czy Travis Porter.

Styl Twerk na naszej stronie opisała Alicja Sikora.

Obejrzyj video

Obejrzyj galerię