Taniec dla dzieci

utworzone przez | kw. 16, 2020 |

Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat są świetnym sposobem na połączenie aktywności fizycznej z zabawą do muzyki. Podczas treningów mali tancerze uczą się od podstaw nie tylko układów tanecznych, a także schematu w jakim tańce się odbywają.

Jak przebiegają zajęcia taneczne dla dzieci?

Zawsze zaczynamy od rozgrzewki każdej partii ciała po kolei, a następnie przechodzimy do tańców rozgrzewkowych, czyli prostych układów tanecznych do znanej i lubianej przez dzieci muzyki. Kolejną częścią zajęć jest nauka choreografii łączącej w sobie style taneczne takie jak dancehall i hip-hop. Jest ona zawsze dostosowana do umiejętności i możliwości uczestników.
Zbliżając się do końca zajęć tańczymy dwa lub trzy tańce zwane zabawowymi, których celem jest rozluźnienie atmosfery skupienia po ciężkiej nauce choreografii. Tańce te są bardzo proste i przyjemne a przede wszystkim zabawne dla dzieci.

 

Ostatnim elementem zajęć jest nagroda za grzecznie przetańczony trening – zabawa muzyczna. Gdy gra muzyka, dzieci tańczą wykorzystując ruchy z zajęć, gdy muzyka się zatrzymuje dzieci zamieniają się w figurki. Za pomocą swojej kreatywności muszą wcielić się w role, a także panować nad ruchem ciała by imitować postać. Po każdych zajęciach dla uczestników czeka mała niespodzianka. Co to takiego? Przekonasz się zapisując dziecko na zajęcia.

 

Jaki strój na zajęcia taneczne?

Ubranie dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne. W czasie tańca często wykonuje się szeroki zakres ruchów, dlatego ważne jest aby strój ich nie krępował. Nic nie powinno uwierać, odstawać, ani odkrywać ciała. Proponujemy wybór bawełnianej koszulki i spodni z miękkiego materiału. Odradzamy jeansy, bluzki ograniczające ruchy oraz koszule ze sztucznych materiałów. Należy również pamiętać, że na salę taneczną wchodzimy wyłącznie w zmienionym obuwiu sportowym lub na boso.

Dla kogo są zajęcia?

Zajęcia taneczne dla dzieci są świetną zabawą dla każdego dziecka, które lubi ruch i zabawę. Jednocześnie są świetną okazją do rozwoju ruchowego i poczucia rytmu, a dodatkowo zwiększają pewność siebie dzieci. Są również doskonałą okazją do spotkania rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Taniec pozwala zapomnieć o szkolnych stresach i jest świetną alternatywą do spędzania wieczorów w domu przed telewizorem.

Staramy się dbać poczucie komfortu i bezpieczeństwa dzieci, dlatego pozwalamy rodzicom zostać w sali razem z pociechą, dopóki ta nie poczuje się pewnie. Dodatkowo nasze zajęcia odbywają się w małych grupach, tak aby każdemu dziecku móc poświęcić odpowiednią ilość czasu.

 

Po co zajęcia taneczne dla dzieci?

Taniec rozwija wiele umiejętności u dzieci. Poniżej przedstawiamy, co może zyskać Twoje dziecko dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia:

 • większa pewność siebie
 • rozwój muzykalności
 • poznanie nowych kultur
 • rozwój nowej pasji
 • pobudzenie kreatywnego myślenia
 • integracja z rówieśnikami
 • poprawa kondycji
 • rozwój koordynacji ruchowej
 • pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu
 • budowanie poczucia rytmu
 • zwiększenie świadomości ciała

 Zakup karnetu na zajęcia

Oprócz standardowego karnetu na zajęcia można wykupić specjalny karnet rodzinny OPEN 10 JUNIOR. Karnet składa się z 10 wejść, z których mogą korzystać wspólnie dorosły oraz dziecko. Liczbą wejść można się dzielić dowolnie, np dorosły może wykorzystać 7 wejść, a dziecko 3 lub oboje mogą wykorzystać po 5 wejść. Oferta jest ważna w kombinacji rodzic + dziecko, czyli z karnetu może skorzystać mama i córka, tata i syn, natomiast nie dotyczy rodzeństwa. Koszt karnetu to 180 zł.

 

Karnet rodzinny jest ważny w przeciągu jednego miesiąca kalendarzowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dorosły może zaprowadzić pociechę na zajęcia taneczne, a sam w tym czasie skorzystać z naszej oferty kursów tanecznych dla dorosłych. Zapewniamy aktywne spędzanie czasu i dzieciom, i ich rodzicom!

 

Zajęcia taneczne na urodzinach

Oprócz regularnych zajęć prowadzimy również imprezy urodzinowe dla dzieci! Chętnie zorganizujemy urodzinowe zabawy taneczne w naszej szkole lub wybranym przez Ciebie miejscu. Zabawy taneczne w czasie urodzin to niecodzienny pomysł, dzięki któremu impreza Twojego dziecka zostanie na długo w pamięci jubilata oraz jego gości. Plan imprezy ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb i miejsca organizacji urodzin!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia tańca dla dzieci w naszej szkole!