Taniec brzucha

Kurs tańca brzucha - tribal - kursy tańca SHO SallsHall Ortodox

Tribal Fusion Belly Dance

Tribal Fusion to współczesna odmiana popularnego tańca brzucha. Łączy w sobie wiele technik tanecznych min. flamenco, tańce indyjskie, balet, jazz, ale również nowoczesne formy takie jak hip hop czy popping. W przeciwieństwie do klasycznego tańca orientalnego brak mu ścisłych ram i definicji. Niezależnie od osobowości, charakteru czy upodobań muzycznych, każda kursantka odnajdzie w nim siebie i swoją stylistykę.

Na zajęciach uczestniczki poznają podstawy techniki izolacji, pracy bioder, kroki i figury charakterystyczne dla tego stylu, by następnie poprzez naukę choreografii do różnych utworów muzycznych (dupstepu, muzyki bałkańskiej, popu, muzyki etnicznej z różnych stron świata) odkryć nieograniczone możliwości, jakie kryją się w mało popularnym w naszym kraju stylu Tribal Fusion Belly Dance.

Taniec ze spódnicą

Taniec z spódnicami to autorski pomysł instruktorki. Styl łączy w sobie kroki z flamenco, tańca cygańskiego, tańca brzucha oraz American Tribal Style – improwizowanego tańca grupowego, który powstał w Stanach Zjednoczonych. Na zajęciach poznamy techniki pracy bioder, ramion, stepu oraz nauczymy się ekspresyjnych ruchów dłoni – floreo. Poza sekwencją kroków opanujemy podstawy pracy ze spódnicą jako elementem stroju a zarazem rekwizytem.

Stworzymy efektowne i widowiskowe choreografie do muzyki latynoskiej , które pokażą siłę i piękno tego kobiecego tańca.

Kurs tańca brzucha - taniec ze spódnicami SallsHall Ortodox
Kurs tańca brzucha SallsHall Ortodox

Taniec brzucha

Znany także jako bellydance czy raks sharki, wykonywany głównie przez kobiety, ale nie tylko. Nazwa odnosi się do całej gamy technik tanecznych pochodzących z Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki i Azji Centralnej.

Taniec brzucha łączy w sobie siłę i pewność, ale także delikatność i kokieterię.

Na zajęciach kursantki poznają podstawy techniki pracy bioder, ramion; izolacji, drżeń – shimmies, jak również nauczą się wykonywać ruchy z wdziękiem i gracją. Opanowanie tych umiejętności poprawi nie tylko kondycję fizyczną, ale także pozytywnie wpłynie na samoocenę i pewność siebie 😉