Taniec brzucha

Tribal Fusion Belly Dance

Tribal Fusion to współczesna odmiana popularnego tańca brzucha. Łączy w sobie wiele technik tanecznych min. flamenco, tańce indyjskie, balet, jazz, ale również nowoczesne formy takie jak hip hop czy popping. W przeciwieństwie do klasycznego tańca orientalnego brak mu ścisłych ram i definicji. Niezależnie od osobowości, charakteru czy upodobań muzycznych, każda kursantka odnajdzie w nim siebie i swoją stylistykę.

Na zajęciach uczestniczki poznają podstawy techniki izolacji, pracy bioder, kroki i figury charakterystyczne dla tego stylu, by następnie poprzez naukę choreografii do różnych utworów muzycznych (dupstepu, muzyki bałkańskiej, popu, muzyki etnicznej z różnych stron świata) odkryć nieograniczone możliwości, jakie kryją się w mało popularnym w naszym kraju stylu Tribal Fusion Belly Dance.

Taniec ze spódnicą

Taniec z spódnicami to autorski pomysł instruktorki. Styl łączy w sobie kroki z flamenco, tańca cygańskiego, tańca brzucha oraz American Tribal Style – improwizowanego tańca grupowego, który powstał w Stanach Zjednoczonych. Na zajęciach poznamy techniki pracy bioder, ramion, stepu oraz nauczymy się ekspresyjnych ruchów dłoni – floreo. Poza sekwencją kroków opanujemy podstawy pracy ze spódnicą jako elementem stroju a zarazem rekwizytem.

Stworzymy efektowne i widowiskowe choreografie do muzyki latynoskiej , które pokażą siłę i piękno tego kobiecego tańca.

Taniec brzucha

Znany także jako bellydance czy raks sharki, wykonywany głównie przez kobiety, ale nie tylko. Nazwa odnosi się do całej gamy technik tanecznych pochodzących z Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki i Azji Centralnej.

Taniec brzucha łączy w sobie siłę i pewność, ale także delikatność i kokieterię.

Na zajęciach kursantki poznają podstawy techniki pracy bioder, ramion; izolacji, drżeń – shimmies, jak również nauczą się wykonywać ruchy z wdziękiem i gracją. Opanowanie tych umiejętności poprawi nie tylko kondycję fizyczną, ale także pozytywnie wpłynie na samoocenę i pewność siebie 😉